Pasibaigus vasarai kurorte intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka

 Pasibaigus vasarai kurorte intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka

Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui Palangos komunalininkų darbymetis tęsiasi – miesto tvarkytojai intensyviai darbuojasi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Darbo netrūksta ir paplūdimiuose, kitose miesto viešosiose erdvėse.  

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, šiuo metu, kaip ir kasmet pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, didžiausias dėmesys skiriamas gyvenamajai aplinkai tvarkyti. „Gyvenamosios aplinkos, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymas yra prioritetinis darbas. Tam skiriame ir skirsime didžiulį dėmesį sudarydami ir kitų metų miesto biudžetą. Jame numastysime palangiškių ir šventoijiškių gyvenamosios aplinkos tvarkymui“, ­– pabrėžė Š. Vaitkus.

Šiuo metu komunalininkai intensyviai darbuojasi miesto dalyje tarp Sodų  ir Taikos gatvių – rajone, kur gyvena daugiausiai žmonių. „Čia pagal poreikį tvarkomi šaligatviai, kadangi vietomis šaligatvių plytelės yra išsiklaipiusios ar iškilnotos medžių šaknų. Vėliau darbai persikels į kitas miesto vietas“, – sakė miestą tvarkančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.

Didžioji dalis šiuo metu atliekamų gyvenamosios aplinkos tvarkymo darbų komunalininkų buvo suplanuoti iš anksto, tačiau, kaip teigė G. Valinevičius, dalis tvarkytinų vietų išryškėjo ir vasarą. „Besibaigiant aktyviajam kurortiniam sezonui mūsų įmonės specialistai dar kartą įvertina gyvenamąją aplinką bei sudaro planą, ką ir kur būtina tvarkyti. Kompleksinius gyvenamosios aplinkos tvarkymo darbus planuojama atlikti iki lapkričio“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas.

Miesto gatvių, kiemų ir šaligatvių priežiūra bei remontas vykdomi nuolat. Praėjusiais metais pagal iš anksto sudarytą planą kurorte buvo suremontuota nemažai šaligatvių: Medžiotojų, Ganyklų, Vanagupės, Taikos, Sodų, Plytų gatvių, Virbališkės tako atkarpos, taip pat buvo įrengtos trys iškiliosios pėsčiųjų perėjos Plytų g. bei Vasario 16-osios g., Ganyklų g. bei Senojo Turgaus g. ir Medvalakio g. bei Pavėsio tako sankryžose. Iš Savivaldybės biudžete daugiabučių kiemų infrastruktūrai tvarkyti numatytų lėšų buvo suremontuoti ir keturių renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų Sodų bei S. Nėries gatvėse kiemai.

Šiais metais, be gyvenamosios aplinkos tvarkymo, vykdomi ir Palangos miesto bei Šventosios seniūnijos gatvių, dviračių takų ir kvartalinių įvažiavimų asfaltbetonio dangų taisymo darbai.

Beje, komunalininkai šiuo metu triūsia ne tik daugiabučių gyvenamųjų namų rajonuose – nemažai darbo yra ir paplūdimiuose. Pasibaigus vasarai, valomi paplūdimiai, iš pajūrio išvežama didžioji dalis inventoriaus (persirengimo kabinos, suolai, šiukšlių dėžės), jis parengiamas žiemai bei sandėliuojamas.

Atėjus rudeniui, komunalininkams prisidėjo ir dar vienas darbas – krentančių medžių lapų tvarkymas ir išvežimas iš miesto.

Palanga gyvenamosios aplinkos tvarkymas,
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,956