Šeimos komisija – norintiems kurti geresnę Palangą

 Šeimos komisija – norintiems kurti geresnę Palangą

Kažin  ar gali  būti įdomesnė veikla, nei kurti miestą, kuriame vieni iš svarbiausių – vaiko ir šeimos interesai, jiems palanki aplinka kiekviename žingsnyje. Geriausi pokyčiai šioje srityje ateina tada, kai mes patys kuriame miestą tokį, kokiame norime gyventi. Prisidėti prie šios veiklos galima dalyvaujant Šeimos komisijos veikloje.

Šeimos komisijos tikslas – padėti savivaldybei kurti šeimai palankią aplinką, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų ar įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų, kurios dirba su šeimomis ar joms atstovauja. Komisija taip pat teikia siūlymus miesto Tarybai itin svarbiais klausimais: šeimos ir vaiko gerovės plėtros politikos ir strategijos formavimo, prioritetų nustatymo,  šeimai ir vaikams draugiškų iniciatyvų skatinimo, vaikų švietimo, sveikatos ir saugumo, vaikus auginančių šeimų būsto, darbo rinkos ir šeimos suderinamumo, dėl prioritetų nustatymo ugdant vaiko gyvenimo įgūdžius, asmenybės tapatumo ir priklausymo bendruomenei jausmą, atsakomybės už savo poelgius supratimą, pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms.

„Šeimos stiprinimo įstatyme, reglamentuojančiame šeimos politiką, įtvirtinti šeimos stiprinimo įgyvendinimo principai ir bendrosios šeimos stiprinimo nuostatos, numatytas šeimų interesams atstovaujančių ir su šeimomis dirbančių nevyriausybinių organizacijų stiprinimas. Trumpai tariant, įstatymo tikslas – siekti ilgalaikių teigiamų demografinių pokyčių ir socialiai brandžių šeimų gausėjimo“, – pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Baranauskienė.

Šeimos komisijos vaidmuo svarbus prisidedant prie nuoseklios šeimos politikos stebėsenos įgyvendinimo, kad savivaldybių institucijos ir įstaigos bendrautų ir bendradarbiautų tarpusavyje, spręsdamos su šeimos politikos formavimu ir įgyvendinimu susijusius klausimus, juos derindamos su nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitais socialiniais partneriais.

„Šioje komisijoje laukiamas kiekvienas aktyvus, bendruomeniškas žmogus, taip pat – ekspertai, įvairių organizacijų ar asociacijų atstovai. Visi kviečiami dalyvauti Šeimos komisijos veikloje. Tad jei turite idėjų, kurios sustiprintų vaikų ir šeimos gerovę mieste – ateikite ir dirbkime kartu. Laukiame Jūsų motyvacinio laiško – trumpai  aprašykite, kodėl Jus domina šios Komisijos veikla, kokias idėjas plėtoti ar problemas siūlytumėte spręsti,  kuriant palankesnę aplinką vaikui ir šeimai. Motyvacinio laiško iki š. m. rugsėjo 20 d. laukiame  el. p. [email protected] (su nuoroda ŠEIMOS KOMISIJA)“, – sakė D. Baranauskienė.

Šeimos komisija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,956