Naujas FK „Palanga“ veidas

Naujas FK „Palanga“ veidas

Beveik mėnesį trukusi vasaros pertrauka A lygos futbolo čempionate baigėsi. Pirmoji sezono dalis pajūrio komandai nebuvo sėkminga. Sužaidus17 turų, „Palanga“ į savo taškų taupyklę turnyro lentelėje sukrapštė tik 10 taškų ir į priekį praleido visas likusias pirmenybių ekipas. Kur kas malonesni pasiekimai užfiksuoti „SHARP“ LFF Taurės turnyre, kur „Palangai“ pavyko pasiekti ketvirtfinalio etapą. Visgi bendras organizacijos vaizdas nebuvo pozityvus. Keliose pastarosiose A lygos rungtynėse palangiškiai neturėjo reikiamos komplektacijos, o ant atsarginių žaidėjų suolo buvo galima išvysti vos du futbolininkus. Tad permainos tapo neišvengiamos, priešingu atveju, komandą galėjo ištikti ir „Stumbro“ ekipos likimas, kuri po vasaros pertraukos į A lygą nebegrįš.

Pirmiausia „Palangos“ stovykloje pasikeitė komandos vyr. treneris. Rusą Artiomą Gorlovą pakeitė baltarusis Viačeslavas Geraščenka. Strategas iš užsienio į savo štabą pasikvietė lietuvį Algimantą Briaunį, kuriam praėjusį sezoną teko vadovauti Klaipėdos „Atlanto“ komandai.

Tikras permainų laikotarpis komandai buvo ir iš žaidėjų pusės. Vos trys futbolininkai, pradėję šį sezoną su „Palangos“ marškinėliais, jį tęs ir toliau – Sergejus Mošnikovas, Yao N‘Goranas bei Erikas Jonauskis. Sergejus ir Yao buvo svarbios figūros aikštėje, tuo tarpu septyniolikmetis  Erikas dar tik pratinasi prie vyrų futbolo.

Vartininko pozicija

„Palangos“ vartų saugumas patikėtas brazilui Jacksonui Migueliui, kuris į Lietuvą persikėlė iš saulėtojo Kataro. Vartininkas teigia, jog Lietuvoje jaučiasi komfortiškai bei pirmiausia išskiria gerokai malonesnį orą nei Katare. Kiek daugiau nei savaitę Palangoje gyvenantis sportininkas pažymi, jog komanda vis dar formuojasi, nuolat sulaukiama pastiprinimo. „Mes bandome kurti gerą tarpusavio ryšį tiek aikštėje, kai treniruojamės, tiek ir užsivilkus kasdieninius drabužius“ – sako J. Miguelis.

Vartininko pozicijoje su brazilu taip pat žais Marius Paukštė. 24 metų futbolininkas į pajūrį atvyko iš Utenos, kur varžėsi II lygos pirmenybėse. J. Miguelis tikina, jog lengviausia susibičiuliauti būtent su vartininku, nes šios pozicijos atstovai kartu praleidžia daugiausia laiko.

Gynėjai

Kaip vartininko pozicija, taip ir gynėjų grandis – visiškai naujas žaidėjų lydinys, kurie turės be galo atsakingą užduotį – užtikrinti, kad oponentų atakos būtų sėkmingai stabdomos.

Vienas iš naujų veidų „Palangoje“ – Vladislavas Kuzminas. 23-ejų metų latvis Lietuvoje jau yra žaidęs. Dvejus pastaruosius metus centro gynėjas rungtyniavo Tauragės „Tauro“ ekipoje, vėliau trumpam grįžo į gimtinę, kur vilkėjo „New Project“ komandos marškinėlius.

Gynėjas Endriu Lebre (Andrew Lebre) į Lietuvą atvyko iš Kanados. 22-ejų futbolininkas yra žaidęs Kanados U-20 rinktinėje. Įdomu tai, jog sportininkas taip pat turi ir Portugalijos pilietybę. Iki persikėlimo į Lietuvą Lebre žaidė Portugalijoje, Ispanijoje bei Kipre.

Prie komandos prisijungė Aurimas Tručinskas, kuris šiame sezone spėjo užsivilkti Klaipėdos „Atlanto“ marškinėlius. Visgi šiame klube 24 metų gynėjas sužaidė tik ketverias rungtynes. Kartu su juo iš „Atlanto“ atvyko ir kitas patyręs gynėjas Klimas Gusočenka. 30-metis žaidėjas sako, jog „Palanga“ pasikeitė kardinaliai. „Vaizdas toks, turime maksimaliai mobilizuotis, žinant visas aplinkybes. Galvoje turiu dar nedidelį kiekį treniruočių, kurių turėjome su nauja komanda. Futbole reikia adaptacijos, ekipos nariai turi priprasti vieni prie kitų“ – pabrėžia K. Gusočenka. Gynėjas teigia, kad bus itin svarbu akcentuoti žaidimą ir tarpusavio supratimą gynyboje. Komandoje netrūks jaunesnių nei 30-ies metų žaidėjų, visgi K. Gusočenka nemano, jog vien dėl amžiaus bus autoritetas kolegoms. „Pavyzdžiu komandos draugams galima būti esant bet kokio amžiaus. Viskas priklauso nuo žmogaus požiūrio, kaip jis priima tą informaciją. Labai svarbu pozityvumas, ko kartais mums, gyvenantiems ne pietuose pritrūksta. Jaunam žaidėjui reikalingi teisingi patarimai, kadangi jam viskas prieš akis“. Žvelgdamas į „Palangos“ komandos artimiausią ateitį, gynėjas mano, jog pavyti artimiausius konkurentus turnyro lentelėje bus nelengva, bet jeigu patys komandos žaidėjai patikės, jog kilti auštyn įmanoma, tai taps įgyvendinama užduotis.

„Palangoje“ žais gynėjas iš Ukrainos Matvejus Guiganovas. Į Lietuvą 25-erių žaidėjas atvyko iš aukščiausioje Armėnijos lygoje žaidžiančios Jerevano „Aratar“ ekipos.

Sulaukta ir šiek tiek balkaniško prieskonio. Į komandos gretas įsijungė Josipas Jurjevičius. Atraminio saugo ir gynėjo pozicijoje galintis žaisti 25-erių  kroatas visą savo karjerą iki šiol leido gimtinėje. Futbolininkui teko vilkėti ir raudonai baltus (U-19) šalies rinktinės marškinėlius. Į Lietuvą kroatas atvyko iš Zadaro ekipos, rungtyniaujančios 2-ojoje Kroatijos lygoje.

Saugai/Puolėjai

Saugų grandyje nuo šiol būrys lietuvių: Klaudijus Upstas, Tadas Eliošius, Erikas Jonauskis ir Laurynas Bauža. 24-erių Upstas, kaip ir A. Tručinskas sezoną pradėjo Klaipėdoje. Lietuvišką futbolą sekantys žmonės puikiai žino Tadą Eliošių. 29-erių saugas šį sezoną „Panevėžyje“ sužaidė devynerias rungtynes bei spėjo įmušti vieną įvartį.

Laurynas Bauža, priešingai nei Erikas Jonauskis dar nėra žaidęs A lygoje, tačiau nuolat sulaukia progos kovoti „Palanga-B“ komandoje.

Antroje sezono pusėje A lygoje su „Palangos“ marškinėliais išvysime ir dar vieną ukrainietį. Andrejus Jakovlevas į Lietuvą, kaip ir Guiganovas atvyksta iš Jerevano „Aratat“ komandos. 30-metis 2014-aisiais spėjo debiutuoti ir UEFA Čempionų lygos grupių etape, kuomet gynė Borisovo „BATE“ garbę.

Nuomos pagrindais iš Liepojos „Liepaja“ komandos į „Palangą“ atvyko 19-metis Vladimiras Stepanovas.  Latvis šį sezoną žaidybinės praktikos beveik neturėjo, tad Lietuvoje sieks šanso sublizgėti.

Komanda iš viso turės tris brazilus. Be vartininko Jacksono Miguelo, joje taip pat žais ir saugai Danielis Tertuliano bei Alanas Facundo Torresas. Abu pietų amerikiečiai – registruoti „Palangos-B“ ekipoje.

Dar vienas naujokas Giorgi Diakvnishvili atvyko iš  Sakartvelo (Gruzijos). Nuo 2014-ųjų Giorgi rungtyniavo Latvijoje, kur vilkėjo tokių komandų kaip „Jelgava“ ir „RFS“ marškinėlius.

“Palangos” gretose liko komandos draugų naujuoju kapitonu išrinktas Sergejus Mošnikovas ir Yao N‘Goranas. Pirmoje sezono pusėje legionieriai tapo svarbūs veidai aikštėje. Yao N‘Goranas mano, jog tokie kardinalūs pokyčiai naudingi. „Kadangi tai bus visiškai nauja komanda, visi žaidėjai norės įrodyti savo vertę, kovos dėl galimybės žaisti startiniame vienuoliktuke. Taigi konkurencija tarp žaidėjų gali padėti „Palangai“ iškovoti daugiau svarbių taškų. Sužaidus keletą kontrolinių rungtynių pastebiu, jog saugų tarpusavio supratimas bei komunikacija su puolėjais kaskart vis geresnė. Tai nuteikia labai pozityviai“ – teigia iš Dramblio Kaulo Kranto kilęs futbolininkas. 28-erių žaidėjas pastebi, jog bendravimas tarp žaidėjų pasidarė gerokai paprastesnis, nes dauguma komandos draugų geba mintis reikšti angliškai.

Atakų smaigalyje matysime Dominyką Jakočiūną ir Samą Shabaną. D. Jakočiūnas savo pirmąsias rungtynes A lygoje sužaidė liepos mėnesį. Dvikovoje su „Panevėžiu“ 16-metis atliko rezultatyvų perdavimą. Tuo tarpu S. Shabanas 2017-aisiais žaidė Alytaus „Dainavoje“, o į Lietuvą dabar atvyksta iš Kipro Asijo „Ethinikos“ klubo.

Komandos vadovybės žodis

Vasaros pertraukos metu pasikeitusi klubo vadovybė taip pat žada pokyčių organizacijos vadyboje. FK „Palanga“ savininku tapo Tomas Laucius, vadovaujantis tarptautinių įmonių grupei.

„Klubą perėmėm nelengvu laikotarpiu, yra daug taisytinų dalykų ir laukia nemažai darbo, todėl nesinori iškart visiems žadėti grandiozinių pokyčių. Juolab, kad esu toks žmogus, kuris mėgsta kalbėti ne žodžiais, bet darbais“, – pažymėjo naujasis komandos savininkas. „Šį sezoną norime užbaigti būdami konkurencinga komanda visiems varžovams. Kitų metų vizija – stiprintis ir kovoti dėl vietų turnyrinės lentelės viršuje.“

Klubas taip pat žada stiprinti vadybinę organizacijos pusę, darbą su žiūrovais ir rėmėjais. „Turime siekti aukščiausių profesionalios sporto komandos standartų. Matome, kad rinkodaros, viešųjų ryšių, savanorių pritraukimo veiklos buvo apleistos. Taip pat, jaučiama bendradarbiavimo stoka su miesto valdžios atstovais“, – pasakojo T. Laucius. „Esame Palangą reprezentuojanti komanda, norime būti aktyviu vietinės bendruomenės nariu, o stadione matyti daugiau futbolo sirgalių.“

fkpalanga.lt
A lyga alyga FK Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,889