Jubiliejines, 20-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ pradės 38 komandos

Jubiliejines, 20-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ pradės 38 komandos , Aurimas

Šeštadienį bus duotas startas didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse tituluojamoms „Aurum 1006 km lenktynėms“.

Renginio istorijoje tai bus jubiliejinės, 20-osios lenktynės – neeilinė šventė tiek nuo pat pradžių jas rengiančiai VšĮ „Promo Events“, tiek patiems sportininkams, tiek žiūrovams, automobilių sporto gerbėjams.

Saugumas – svarbiausias rūpestis

Ilgasis lenktynių savaitgalis į Palangą atėjo jau trečiadienį, kai čia darbą pradėjo „Aurum 1006 km lenktynių“ administracinė ir techninė komisijos, suteikusios galimybę liepos 20-ąją jubiliejiniame maratone varžytis 38 komandoms. 

Jubiliejines, 20-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ pradės 38 komandos , nuotrauka-1
Jubiliejines, 20-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ pradės 38 komandos , nuotrauka-1

Varžybų vyriausiasis techninis komisaras Raul Koov iš Estijos ir jungtinė Lietuvos bei Estijos sporto komisarų kolegija kaip visada buvo reiklūs, tačiau komandos gerai atliko namų darbus, todėl komisarai neturėjo didelių priekaištų ekipų kovinės technikos parengčiai prieš atsakingą egzaminą.

Neatsitiktinai komisarai, tikrindami kaip paruošti sportiniai automobiliai, šiemet ypatingą dėmesį skyrė saugumo paketui. Mat jubiliejinių, 20-ųjų lenktynių devizas - saugus eismas.

Dar ryškesnį skambesį ši tema įgaus renginio dienomis duris atversiančiame lenktynių miestelyje.

„Esame pasirengę įrodyti, jog automobilių sportas - tinkamiausias būdas propaguoti saugų eismą, - lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė pagrindinis renginio organizatorius, „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Ne vien pavyzdžiu, jog lenktyniauti galima tik specialiose, varžyboms rūpestingai paruoštose trasose, stebimose kvalifikuotų trenerių ir specialistų“.

Lenktynių miestelyje žiūrovus kvies speciali saugų eismą propaguojanti zona, kurioje jie galės pagilinti žinias, išbandyti patys, kaip taisyklingai prisisegti saugos diržus ir kaip saugiai vežti augintinius, pasitikrinti savo gebėjimus koncentruoti dėmesį.

Drąsiausieji galės ne tik išmėginti savo sportinio vairavimo įgūdžius žiūrovų slalomo varžybose, bet ir išsivežti vertingų dovanų.

Slovakijos lenktynininkų debiutas

Į „Aurum 1006 km lenktynes“ atvyko 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos ir Slovakijos.

Slovakijos sportininkai debiutuoja Lietuvoje rengiamose maratoninėse varžybose. Tad šios šalies vėliava lenktynių miestelyje plevėsuos pirmą kartą.

Lenktynėse dalyvaujančių komandų sudėtyje – 134 sportininkai ir 38 komandų vadovai, be mechanikų ir kito techninio personalo.

Šalių, kurioms atstovauja sportininkai, geografija kiek platesnė, nei delegavusių savo ekipas į „Aurum 1006 km lenktynes“. Palangoje varžysis Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos, Slovakijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos sportininkai.

„4 race“ komandai atstovaujantis Rytis Gruodis važiuoja su Australijoslicencija.

Didžiausią delegaciją - 32 komandas, kaip ir dera į lenktynes delegavo varžybų šeimininkai.

Dvi komandos į Lietuvą atvyksta iš Belgijos, po vieną lenktyniaus su Latvijos, Estijos, Olandijos ir Slovakijos automobilių sporto federacijų licencijomis.

Lenktynių aksakalu arba vyriausiuoju sportininku šiemet tituluojamas Slovakijos komandos „ARC Bratislava“ siela ir pagrindinis visų idėjų generatorius – 57-erių Miroslavas, kolegų vadinamas tiesiog Miro, Konopka.

Lenktynėse Palangoje varžysis ir jauniausias jų dalyvis, „Bunasta - Pagal Jurgį“ komandos atstovas, 16-metis Titas Čapkauskas.

„Lamborgini“prieš „Porsche“

Ir toliau populiariausias „Aurum 1006 km lenktynių“ automobilis išlieka BMW. Įvairių modifikacijų BMW automobilių pagrindinių lenktynių trasoje šiemet matysime net 15.

Tvirtą antrąją poziciją populiariausiųjų sąraše užima „Volkswagen“ – 6.

Trečioji vieta priklauso „Porsche“ – keturi automobiliai, o ketvirtoji – kartu su „Porsche“ vienomis iš rimčiausių pretendenčių laikomoms trims ekipoms, į trasą išvairuosiančioms vertus varžovų pagarbos įvairių modifikacijų „Lamborgini“.

Stebėję varžybų techninės komisijos darbą aštriausią kovą prognozavo būtent tarp šiuos automobilius vairuojančių komandų.

Ko gero, ne be pagrindo. Verta prisiminti iškalbingą statistiką, jog iš devyniolikos jau įvykusių maratoninių lenktynių Palangoje net dvylika laimėjo vairavę būtent „Porsche“ markės automobilius.

Dvi komandos lenktynėms pasirinko „Cupra“, o po vieną – įvairių modifikacijų „Alfa Romeo“, „Chevrolet“, „Hyundai“, „Honda“, „Lada“, „Lotus“, „Peugeot“ ir „Subaru“ automobilius.

Puoselėja dideles viltis

„Šiemet lenktynėse dalyvauju jau 8 kartą. Mūsų privalumai prieš kitus – lengvesnis „BMW M4 Silhouette“ automobilis, kurio variklis mažesnis ir degalų suvartojimas mažesnis. Mes visada stengiamės padaryti geriausia, ką galime, tačiau patekti tarp trijų greičiausių bendroje įskaitoje būtų puiku“, - kalbėjo „Palanga SPA / Balpol–JR Motorsport“ komandosvadovas Joost Ursem.

„Manau, kad su „Peugeot 308“ mums susidraugauti seksis gerai. Jo stabdžiai – kaip TCR automobilio, galia labai panaši, tačiau šis „Peugeot“ sveria gerokai mažiau. Tai – didelis privalumas tokioje trasoje kaip Palangos, kur reikalingas didelis greitis ir efektyvūs stabdžiai. Mūsų klasė TC2 yra labai plati – joje nuo BMW iki „Honda“ ir „Peugeot“ automobilių, tad mūsų tikslai – visų pirma, gerai praleisti laiką ir pasiekti kuo geresnį rezultatą ne tik klasėje, bet ir bendroje įskaitoje“, - Joost antrino „Mažeikių auto sporto klubas / Uno Transport“, lenktynininkė Erneste Globytė.

Panašios nuomonės buvo ir Domas Zinkevičius, „Porsche Baltic“ komandos vadovas, kurio ekipos sportininkai pilotuos „Porsche Cayman GT4 Clubsport“.

„Esame pasiruošę lenktynėms ir tikimės parodyti jose geriausia, ką galime. Bet kokia komanda yra stipri tiek, kiek stipri silpniausia jos grandis: aukštą rezultatą užtikrina vairuotojai, o to rezultato nesugadinimą - komandos vadovas bei kiti jos nariai. Todėl siekiant aukšto rezultato turi gerai dirbti kiekvienas komandos narys“, - tvirtino D. Zinkevičius.

Detalesnė pažintis – jau rytoj kurorto centre

Pirmoji artimesnė pažintis su komandomis ir jų sportininkais, „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviais bei jų kovine technika palangiškių ir kurorto svečių laukia jau rytoj, liepos 18-ąją.

10 val. prasidės visų lenktynėse dalyvaujančių automobilių paradas į centrinę Vytauto gatvę, kurioje rengiamas komandų pristatymas bei jubiliejinių lenktynių atidarymas.

Iškart po jo žiūrovai galės stebėti ir didžiųjų lenktynių prologą - trumpas, dinamiškas ir azartiškas, patrauklias žiūrovams „Dynami:t Super Sprint“ lenktynes.

Jubiliejines, 20-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ pradės 38 komandos , nuotrauka-2
Jubiliejines, 20-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ pradės 38 komandos , nuotrauka-2

Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotraukos

Aurum 1006 lenktynės 38 komandos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvairios
Kas aš tiek daug naujų manęs Kasryt kaskart kitoks Kviečiu juos į svečius visus Rytoj stabdysiu laiką gimsiu aš *** Kviečiu ir jus visus Tegul bus begalybė mus Ir dievą aš kviečiu Ir angelus ir velnius *** Ryt laikas dings sustos Nes ryt mirtis svečiuosis Ryt nieks nemirs ryt gimsiu aš Pasaulis naujas suksis  *** Aš saulė žvaigždės aš Mėnulis žemė ir dangus Pušynai kopos vėjas Žuvėdros jūros bangos  *** Nors dar žilesnis gimsiu ryt Bet nemirtingas ir bebai...
Įvykiai
Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant į koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemiją ir numačius šalių skirstymo į atskiras kategorijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose, tvarką, Lietuva patenka į geltonąją zoną pagal šviesoforo principo kriterijus ir nuo pirmadienio, spalio 26 d., taikys prevencijos priemones tik atvykstantiesiems iš raudonoje bei pilkoje zonoje esančių valstyb...
Įvykiai
Spalio 23 dieną Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 4C klasės mokiniai tiesė rankeles link beglobių gyvūnų. Vaikai savo tėvelių padedami pripirko įvairiausių skanėstų, reikalingų prekių gyvūnėliams. Nuvykę į Klaipėdos rajono gyvūnų globos namus „Nuaras“ išklausėme instruktažą apie elgesį įstaigoje, sužinojome apie globos namų gyventojus ir išėjome jų apžiūrėti. Vėliau susiskirstėme į tris grupes ir saugiai pavedžiojome šuniukus. Po to atlikome dar kel...
Švietimas
Spalio 21 d. skaitmeninių įgūdžių mokykla VšĮ „Turing School“, vykdydama projektą „Prisijungusi Lietuva“, virtualioje aplinkoje „Zoom“, 8 kl. mokiniams organizavo motyvacinį užsiėmimą „Kibernetinis saugumas – ar įmanoma nulaužti Lietuvą per 10 min.?“ Profesionalus IT rinkos lektorius Kęstutis Mačiulaitis papasakojo apie kibernetinį saugumą, asmens duomenų apsaugą, profesines galimybes. Pasitelkdami, išmaniuosius įrenginius, 8 klasės mokiniai dalyvavo vik...
Įvykiai
Jau trečius metus iš eilės mūsų mokyklos specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai dalyvauja projekte „Duok ranką, mielas drauge“  kartu su Senosios gimnazijos mokiniais. Šie metai buvo ypatingai smagūs ir įdomūs.  Vaikai susitiko su Renaldu Seibučiu bei Palangos krepšinio klubo „Kuršiai“ žaidėjais, su kuriais kartu vykdė smagias užduotis.  Palangos sporto centro direktoriaus pavaduotojas Saulius Simė supažindino mokinius su sporto centro patalpomis...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 415 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Iš jų 120 Kauno, 115 Vilniaus, 51 Šiaulių, 44 Telšių, 31 Klaipėdos, 27 Tauragės, po 8 Panevėžio ir Utenos, 7 Marijampolės ir 4 Alytaus apskrityse. Šiuo metu atlikti 320 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu...
Įvykiai
Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.  Siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet i...
Sportas
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-0) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL – VIKINGLOTTO) ir toliau neklumpa. Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 91:75 (19:14, 22:16, 25:22, 25:23) pranoko Palangos „Kuršius“ (1-2) ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų. Šeimininkai rungtynes perlaužė trečiajame kėlinyje. Tautvydas Kliučinykas smeigė du tritaškius bei pridėjo dvitaškį, o Rokas Stankevičius perėmė kamuolį, efektingai apėjo varžovus ir įkrovė iš virša...
Kultūra
„Noriu pranešti žinią – Vydmantuos atsirado teatras“, – šiuos žodžius prieš spektaklio pagal Boriso Dauguviečio kūrinį „Žaldokynė“ premjerą Vydmantuose ištarė jį režisavęs Saulius Vaičiulis. O sprendžiant iš ovacijų škvalo, prasiautusio premjerai pasibaigus, ir žiūrovų linkėjimų teatrui gyvuoti dar daug metų bei džiuginti visus naujais spektakliais, teatro vydmantiškiai tikrai labai laukė. Ilgai laukta premjera „Žaldokynės“ premjeriniai spektakliai Vydmant...