EBBA vadovai įvertino – Palanga pasirengusi priimti geriausius Europos pučiamųjų orkestrus

EBBA vadovai įvertino – Palanga pasirengusi priimti geriausius Europos pučiamųjų orkestrus

Palanga pasirengusi kitąmet kurorte vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui – konstatuota trečiadienį vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) prezidentu Ulfu Rozenbergu ir generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu. EBBA atstovai Palangoje lankėsi norėdami su organizatoriais – „Palangos orkestro“ atstovais –aptarti pasirengimo būsimam čempionatui klausimus.

Su U. Rozenbergu bei K. Niehofu susitiko „Palangos orkestro“ atstovai – vadovas Vygantas Rekašius bei Viktorija Puidokė, taip pat – miesto meras Šarūnas Vaitkus.  Susitikimo metu ne tik aptartas Palangos pasirengimas būsimajam čempionatui, bet ir apžiūrėtos miesto erdvės, kuriose galėtų vykti čempionato atidarymo ceremonija, taip pat aptartos Jaunimo orkestro, koncertuosiančio čempionato metu įvairiose miesto erdvėse, atidarymo bei apdovanojimo ceremonijų metu ir GALA koncertuose, apgyvendinimo galimybės. EBBA atstovai dar kartą apsilankė ir Palangos koncertų salėje, kur vyks Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas, bei Gintaro muziejuje, kuriame planuojama surengti čempionato atidarymo renginį.

Po susitikimo su miesto meru Š. Vaitkumi bei „Palangos orkestro“ atstovais U. Rozenbergas teigė, jog organizacinė komanda, spręsdama pasirengimo čempionatui klausimus, nuveikė didžiulė darbą. „Labai džiaugiuosi organizatorių kompetencija ir entuziazmu organizuojant tokį renginį, kitąmet vyksiantį Baltijos Rivjera vadinamoje Palangoje. Tikiu, kad 2020 m. Palangoje vyksiantis Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas bus puikiai suorganizuotas ir nepamirštamas. Palanga pasirengusi priimti čempionato dalyvius ir svečius kitais metais“, –­ teigė U. Rozenbergas.

Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas yra vienas iš svarbiausių žemyne pučiamųjų orkestrų muzikinių įvykių, tad norint gauti galimybę jį rengti, reikia įrodyti, kad miestas, jo infrastruktūra bei susisiekimas yra tinkamas rengti tokį elitinį renginį. Kad taptų šio prestižinio renginio šeimininke, Palanga turėjo ne tik pasiūlyti patogų susisiekimą su kurortu bei svečiams tinkamą infrastruktūrą, bet ir privalėjo pasiekti, jog kurorto Koncertų salė nepriekaištingai atitiktų keliamus reikalavimus.

Šis įvykis reikšmingas ne tik Palangai ar Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui. Dešimt dienų trunkančiame čempionate kasmet dalyvauja maždaug 20 orkestrų. Kartu atvyksta ir orkestrų „palaikymo komandos“, orkestrantų šeimų nariai, žiniasklaidos atstovai.

Lietuva – pirmoji Rytų Europos šalis, kurioje bus surengtas šis keturiasdešimtmetį skaičiuojantis prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys. Europos varinių pučiamųjų orkestrų (EBBA) asociacijos sprendimu šis prestižinis renginys didžiausiame mūsų šalies kurorte įvyks 2020 metų pavasarį.

Palangos miesto savivaldybė
Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palanga EBBA Palangos orkestras
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,88