A lygos starte – įspūdinga Vilniaus „Žalgirio“ pergalė prieš „Palanga“

Vilniaus „Žalgiris“ įspūdinga pergale namuose pradėjo 2019 metų Lietuvos futbolo A lygos sezoną. Mareko Zubo kariauna pirmojo turo susitikime „Sportimos“ manieže rezultatu 5:1 (1:1) sutriuškino „Palangą“.

Startinėje žalgiriečių sudėtyje šį kartą buvo keletas pasikeitimų - nuo pirmųjų minučių atakuojančio saugo pozicijoje žaidė Pau Moreris, tuo tarpu Liviu Antalis rungtynes pradėjo dešinėje. Gynybos grandyje vietoje Rolando Baravyko šį kartą startinėje vienuolikėje pasirodė Venelinas Filipovas.

Rungtynes abi ekipos pradėjo atidžiai ir nors kamuolio kontrolė priklausė šeimininkams, pavojingų progų teko palaukti. Kėlinio viduryje žalgirietis Tomislavas Kišas buvo arti pirmojo įvarčio. Labai dažnai nuošalės spąstuose atsidurdavęs kroatas po Donovano Slijngardo perdavimo iš kairiojo krašto galva smūgiavo visai šalia virpsto.

35-ąją minutę atviriau pradėjusi žaisti „Palanga“ pelnė pirmą įvartį ir tą padarė puikiu stiliumi. Labai aktyviai rungtyniavęs Idrisas Umajevas įspūdingai atliko baudos smūgį bei išvedė svečius į priekį.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ išsijudino ir netrukus išlygino rezultatą. Pau Moreris perdavė kamuolį link taip pat baudos aikštelėje buvusio Liviu Antalio, tad rezultatyviausiam praėjusio sezono futolininkui beliko jį tik pasiųsti į tuščius vartus - 1:1.

Po pertraukos vilniečiai užtikrintai perėmė iniciatyvą ir varžovams nepaliko šansų. 56-ąją minutę po L. Antalio perdavimo tiksliai smūgiavo P. Moreris (2:1), o vos po 2 minučių Saulius Mikoliūnas pasinaudojo grubia Christoso Intzidžio klaida bei nuginklavo Tadą Norbutą (3:1).

79-ąją minutę dominavę šeimininkai pelnė ketvirtą įvartį – po Victoro Perezo perdavimo pagaliau savo šansu pasinaudojo T.Kišas (4:1).

„Palangos“ vienuolikė antrame kėlinyje atsakė tik viena ataka, kai jos smaigalyje atsidūrės I. Umajevas smūgiavo pro šalį. Vis dėlto Grozno „Achmat“ ekipos Lietuvos kurorto klubui paskolintas saugas rungtynių nebaigė, kadangi už dar vieną pražangą 90-ąją minutę užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

Galutinį tašką šiame mače padėjo T. Kišas, penktą pridėto laiko minutę nukreipęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą (5:1). Tokiu būdu dviem įvarčiais pasižymėjęs legionierius iš Kroatijos tapo rezultatyviausiu šio sezono A lygos futbolininku.

Statistika:

„Žalgiris“ 5:1 (1:1) „Palanga“

Įvarčiai: 43' L. Antal, 55' P. Morer, 58' S. Mikoliūnas, 79', 90+4 T. Kiš - 35' I. Umaev.

„Žalgiris“: L. Branescu, D. Slijngard, M. Adili, M. Tomič, V. Filipov (68' R. Baravykas), V. Perez, M. Vorobjovas, P. Morer (81' M. Vareika), L. Antal (75' D. Šimkus), S. Mikoliūnas, T. Kiš.