Į NKL elitą šovusio Palangos klubo įkūrėjas R. Seibutis: „Svajoti apie LKL niekas netrukdo“

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

2018 metų vasarą į Lietuvos krepšinio bendruomenę įstojo naujas narys. Tai – „Palangos Kuršių“ klubas, kuris debiutiniame sezone rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Lietuvos kurorte naują komandą įkūrė vienas garsiausių šalies krepšininkų, 33-ejų metų Renaldas Seibutis ir keli jo bičiuliai, kurie vaikystėje visi kartu Palangoje lankė krepšinį.

Praėjusį sezoną dar gyvavusi kita Palangos ekipa NKL užėmė paskutinę vietą ir iškrito iš pirmenybių, o sulaukus tokios situacijos, R. Seibutis nusprendė gaivinti krepšinį gimtinėje.

„Mintis gimė tikrai ne per vieną dieną. Jau 3-5 metus ji rezgėsi galvoje. Galvojau, kad kažkada vis tiek būtų įdomu ir faina grįžti į savo namus, į miestą, kuris man davė pradžią krepšinio karjeroje, augime. 

Paskutinių metų rezultatai nebuvo geri. Jie ir manęs, kaip Palangos krepšinio fano, ir visos Palangos krepšinio bendruomenės, kuri nėra labai didelė, ir miesto, netenkino. Kažkada buvo laimėtas NKL ir žaidėme LKL, o dabar norėjosi, kad viskas nenumirtų, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo R. Seibutis. – Tas žingsnis vis tiek kažkada turėjo būti dėtas ir aš manau, kad šiemet tai padaryti buvo tinkamiausia, todėl sukūrėme naują klubą.

 Į NKL elitą šovusio Palangos klubo įkūrėjas R. Seibutis: „Svajoti apie LKL niekas netrukdo“, nuotrauka-1

Visų pirma reikėjo daug noro. Turėjome surasti žmones, kurie ta vizija patikėtų. Man pačiam padaryti viską nuo nulio būtų ganėtinai sudėtinga, vis dėlto, didžiąją laiko dalį aš dar pats žaidžiu krepšinį. Pasidalijau savo sukaupta patirtimi per daugelį metų skirtinguose klubuose ir suradau žmones, kurie taip pat norėjo prie to prisidėti.“

Naujas klubas savo veiklą pradėjo surasdamas du ko gero svarbiausius žmones – direktoriaus pareigos buvo patikėtos buvusiam krepšininkui Žygimantui Šeštokui, o vyriausiojo trenerio postas paskirtas dukart NKL čempionui Mariui Kiltinavičiui.

Pats R. Seibutis rungtyniauja Ispanijos lygos Saragosos ekipoje, todėl vienintelė galimybė su juo pasikalbėti Lietuvoje pasitaikė per FIBA langų šalies rinktinės stovyklą. Palangą ir Saragosą skiria daugiau nei 3 tūkstančiai kilometrų, tačiau R. Seibutis dalyvauja klubo veikloje nuotoliniu būdu.

„Aš kaip ir jaučiu, kad Renaldas komandoje yra, mes telefonu kalbamės jeigu ne kasdien, tai bent kas antrą dieną, – atskleidė „Palangos Kuršių“ direktorius Ž. Šeštokas. – Jeigu Renaldas būtų vietoje, tai būtų šiek tiek lengviau dirbant su rėmėjais, nes jo veidais būtų gražesnis negu mano (šypsosi).

Pirma mano užduotis buvo sutvarkyti visą komandos buitį, padedant treneriui sukomplektuoti komandą. Rugpjūčio mėnesį susėdome aš, treneris Marius Kiltinavičius ir Renaldas Seibutis bei pradėjome žiūrėti, ką galime turėti. Nuo pirmosios dienos norėjome būti konkurencingi. Galbūt mūsų tikslas nėra būtinai laimėti lygą, bet norėjome konkurencingos komandos, kuri kiekvienose rungtynėse kovotų dėl pergalių ir džiugintų palangiškius.“

Viziją būti konkurencinga komanda „Palangos Kuršiai“ kol kas įgyvendina puikiai – ji NKL sužaidus 21-erias rungtynes turi iškovojusi 15 pergalių bei užima antrąją vietą, o kurį laiką buvo ir turnyrinės lentelės viršūnėje.

„Tik teigiamai, – sezono pradžią vertina treneris M. Kiltinavičius. – Turint omenyje, kiek turėjome problemų su traumomis ir kiek buvo sunkumų su sveikata, tai čia yra geriau nei gerai, kad ilgai buvome pirmoje vietoje, o dabar esame antri. Vienintelis trūkumas, kad kažkas gali pagalvoti, jog mes esame geresni nei esame iš tikrųjų. Mums patiems irgi tai gresia. Tai yra labai sunkaus darbo rezultatas ir mums užtenka nukrypti nuo to, ką darome, šiek tiek nebepildyti tai, ką turime pildyti, ir rezultatas greitai bus kitoks.“

„Treneris M. Kiltinavičius daro puikų darbą. Pradedant kurti klubą, mūsų vizijos su treneriu sutapo. Tai buvo geras sprendimas, labai tikimės, kad treneriui irgi yra didelis ir malonus iššūkis nuo nulio kažką parodyti ir užauginti, pastatyti“, – treneriu patenkintas buvo R. Seibutis.

Vieną geriausių arenų visoje lygoje turinti Palangos komanda sezoną pradėjo su tikslu prisikviesti sirgalius į savo rungtynes. Kas tai sekasi puikiai – į areną vidutiniškai renkasi pusšešto šimto žmonių, o tai yra pats geriausias rezultatas NKL. Tuo vaizdu džiaugiasi ir per televizorių savo komandos rungtynes stebintis R. Seibutis.

„Kai tik yra proga, jeigu nėra treniruočių ar rungtynių, tai visada seku rungtynes. Didžiąją dalį taip jau sutampa, kad galiu pažiūrėti. Man pačiam labai įdomu. Ir sergu, ir palaikau, mano visa šeima ganėtinai emocingai palaiko. Visas tas emocinis užtaisas yra neblogas ir esu patenkintas tuo, kaip per tokį trumpą laiką žmonės pradėjo rinktis į areną. Tikrai turime puikią areną ir infrastruktūrą, kurią reikia sudėlioti ir išnaudoti. Tikėsimės, kad bus dar geriau ir žmonės patikės, kad Palangoje galime turėti labai gerą emociją“, – pasisakė komandos prezidentas R. Seibutis.

Prie „Palangos Kuršių“ sirgalių emocijos prisideda ir netikėtas klubo atradimas – ekipos legionierius Jalenas Riley dominuoja lygoje. Jis pelno po 26 taškus ir renka po 25 naudingumo balus bei pagal šiuos rodiklis yra geriausias visoje NKL.

Skautinome. Kažkiek sėkmės, kažkiek pažinčių ir labai džiaugiamės, kad pavyko surasti tokį krepšininką“, – sakė Seibutis.

„Akivaizdu, kad mums pasiekė, mes pataikėme. Jis yra ne tik individualiai stiprus krepšininkas, bet ir labai įdomi asmenybė. Vadinkime taip – nėra tipinis amerikietis, jis į gyvenimą žiūri gana giliai. Su juo galima kalbėtis apie subtilesnius dalykus tiek kas liečia krepšinį, tiek ir patį gyvenimą. Be jokios abejonės, jis yra didelė priežastis mūsų sėkmės“, – savo auklėtinio J. Riley indėlį išskyrė M. Kiltinavičius.

Vyriausias komandos krepšininkas yra Aidas Viskontas, kuris metų rungtyniavo LKL, tačiau prieš porą metų nusprendė palikti aukščiausią lygį bei grįžti į Kretingą, kurioje papildė Regionų krepšinio lygos komandą. Jeigu ne Seibučio įkalbinėjimai, tai A. Viskontas nebūtų žengęs laipteliu aukščiau į NKL, tačiau dabar su šiuo klubu sutiktų keltis ir į Lietuvos krepšinio lygą.

„Didelę įtaką tam turėjo Renaldas Seibutis. Sulaukiau Renaldo skambučio, jis pasakė apie savo planus, apie šios komandos ateities planus ir paprašė savotiškos pagalbos. Aš paprašiau, kad leistų pagalvoti, bet viskas baigėsi tuo, kad jam pavyko mane įkalbėti. Nusprendžiau prisijungti ir kiek galiu padėti.

Tikrai jau nebebuvo jokių minčių (grįžti į aukštesnį lygį – aut. past.). Jau sau buvau pasakęs, kad nelabai to noriu. Nelabai tam ir ruošiausi, nors sezono eigoje pasiūlymų visada būdavo. Viskas taip apsivertė ir taip gavosi. Jeigu aš su šita komanda laimėčiau šitą lygą ir jie eitų į LKL, jeigu aš būčiau reikalingas, tai tikrai eičiau, bandyčiau“, – pasakojo A. Viskontas.

Tokios A. Viskonto kalbos nėra laužtos iš piršto. Naujai sukurto klubo ilgalaikis tikslas yra į Palangą sugrąžinti Lietuvos krepšinio lygos kovas, kurių miestas nematė nuo 2013 metų.

„Sakyti, kad nenorime eiti aukščiau... Tai ką tuomet čia darome? Aišku, turime ilgalaikius planus ir sakyti, kada tai bus įgyvendinama, sudėtinga, tai įvyktų susiklosčius palankioms aplinkybėms. Tuomet aš būčiau labai patenkintas. Ir Palanga norėtų, kad komanda vieną dieną galėtų vėl žaisti LKL. Kiek laiko tai užtruks, būtų drąsu spėti ir nuspėti. Svajoti niekas netrukdo. Tikimės, kad vieną dieną ir Palanga žais LKL, nes tikrai turi gerą areną, gražus miestas, tuo pats didžiuojuosi. Norisi tą didžiavimąsi miestu pertekti ir artėjančioms kartoms“, – į ateities planus žvelgė R. Seibutis.

NKL

NKL krepšinis Palangos Kuršiai Renaldas Seibutis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,885