Patvirtinti mažesni daugiabučių namų maksimalūs techninės priežiūros tarifai

Palangos miesto savivaldybės taryba lapkritį patvirtino daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalius techninės priežiūros tarifus, juos taikys daugiabučių namų administratoriai. Palyginti su ankstesniais metais,šis mokestis sumažėjo.

Tarifas sumažėjo

Naujai patvirtinti daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalios priežiūros tarifai apskaičiuoti pagal formulę bei, priklausomai nuo konkretaus namo bendro naudingojo ploto bei techninės priežiūros ypatumų, svyruoja nuo 0,012 iki 0,0225 euro už kvadratinį metrą. Iki šiol galiojo tarifas, siekęs 0,0847 euro už kvadratinį metrą.

Apskaičiuojant tarifą vertinamos namo nuolatinių stebėjimų, periodinių (sezoninių) apžiūrų ir jų privalomų dokumentų rengimo išlaidos. Siekiant užtikrinti skaidrų ir efektyvų gyventojų lėšų panaudojimą, atsisakyta į tarifą įtraukti nustatytų namo būklės defektų, inžinerinių sistemų gedimų šalinimo, avarijų likvidavimo ir panašių darbų išlaidas, kadangi ne visų darbų dažnumą, periodiškumą galima prognozuoti, įvertinti jų mastą ir sąnaudas. Dėl šių priežasčių iki šiol ne visada skaidriai būdavo naudojamos namo savininkų lėšos techninei priežiūrai, į kurios tarifą iki šiol buvo įskaičiuotos minėtų darbų sąnaudos.

Savininkų lėšomis

Techninė priežiūra vykdoma pastato savininkų lėšomis. Tai yra mokestis už techninę priežiūrą (pagal tarifą); mėnesinė kaupiamųjų lėšų įmoka pagal kaupiamosios įmokos tarifą (minimalų – neplaniniams darbams, pagrindžiant jų atlikimo faktą dokumentais, o planiniams darbams – pagal savininkų patvirtintą įmoką kartu su darbo planu); papildomas mokėjimas pagal administratoriaus pagrindžiamas papildomai patirtas bendrojo naudojimo objektų defektų, inžinerinių sistemų gedimų šalinimo skubių darbų išlaidas, kai nepakako kaupiamųjų lėšų.

Siekiant užtikrinti skaidrų ir efektyvų gyventojų lėšų panaudojimą, atsisakyta į tarifą įtraukti nustatytų namo būklės defektų šalinimo ir kitas sąnaudas. „V.P.“ nuotr.

Statinio techninę priežiūrą atlieka techninis prižiūrėtojas.

Statinio techninė priežiūra

Statinio techninė priežiūra apima daugybę labai svarbių procedūrų, tai – nuolatiniai namo būklės stebėjimai, periodinės (sezoninės) apžiūros, nuolatinių stebėjimo ir apžiūrų dokumentų rengimas, pildymas bei saugojimas. Atsižvelgus į techninių prižiūrėtojų atsakomybę už tinkamą namo būklės ir priemonių jai atkurti nustatymą, šiais metais buvo sugriežtinti prižiūrėtojų kvalifikaciniai reikalavimai.

Periodinės (sezoninės) apžiūros atliekamos du kartus per metus: daugiabučio namo pavasarį ir rudenį, t. y. pasibaigus ir prieš prasidedant pastatų šildymo sezonui. Periodinių (sezoninių) apžiūrų metuatliekami ir nuolatiniai stebėjimai.

Šias apžiūras atlieka specialistų komisija, kurios vadovas turi būti atestuotas (daugiabučiams namams – techninis prižiūrėtojas bei sistemų prižiūrėtojas ir namo įgaliotinis). Jų metu tikrinamos pagrindinės konstrukcijos ir inžinerinė įranga, nustatomas tyrinėjimų poreikis, remonto poreikis, įvertinama nuolatinių stebėjimų kokybė.

Gali būti rengiamos ir neeilinės (specializuotos) apžiūros – ją komisijaatlieka po stichinių nelaimių, statinio ar atskirų jo konstrukcijų griūties ir kt. bei keičiantis statinio naudotojui ar techniniam prižiūrėtojui. Galimi specifiniai statybiniai namo tyrinėjimai, auditas, namo kitos ekspertizės ar sertifikavimas.

Statinio naudojimo priežiūra

Savivaldybė vykdo techninės priežiūros kontrolę, ši paslauga yra nemokama. Techninės priežiūros kontrolės tikslas – nustatyti, ar statinio techninė priežiūra atitinka Statybos ir kitų įstatymų bei kitų teisės aktų reikalavimus.Priežiūros vykdytojas patikrina visus privalomus dokumentus, ypač atkreipia dėmesį į tai, ar techniniame pase yra nurodyti statinio techninių, ekonominių, konstruktyvinių ir energetinių charakteristikų pakeitimai po kapitalinio remonto ar rekonstravimo (jei tokie darbai buvo vykdomi), ar laiku ir išsamiai pildomas statinio techninės priežiūros žurnalas, ar atliekamos statinio periodinės ir specialiosios apžiūros, taip pat – ar įvykdyti statinio techninės priežiūros žurnale įrašyti reikalavimai.

Apžiūrėjęs statinį ar jo dalį vietoje, statinių naudojimo priežiūros vykdytojas nustato, ar statinys naudojamas pagal paskirtį, ar jame nevykdomi statybos darbai be statybą leidžiančių dokumentų, ar statinį naudojant laikomasi projekte numatytų reikalavimų bei padaro išvadas apie statinio techninę būklę ir jo techninę priežiūrą.

Taip pat šis specialistas surašo statinio techninės priežiūros patikrinimo aktą, nustato reikalavimus trūkumams pašalinti, kontroliuoja patikrinimo akte įrašytų reikalavimų įvykdymą. Apie patikrinimo išvadas bei reikalavimus statinio naudotojas ir savininkas informuojami raštu.

„V.P.“ inf.

Palangos Miesto Savivaldybės Taryba patvirtino Daugiabučių Gyvenamųjų Namų Maksimalus Techninės Priežiūros Tarifai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Pirmadienį, spalio 19 d., prasideda išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrajame ture. Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjai, dėl įvairių priežasčių negalintys balsuoti spalio 25 d., turi galimybę balsuoti iš anksto bet kurioje šalies savivaldybėje. Balsavimas iš anksto bus organizuojamas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių...
Įvykiai
Informuojame, kad nuo spalio 20 d. 12 val. iki spalio 21 d. 10 val. Būtingės, Kalgraužių, Mažučių, Šventosios miškuose Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai vykdys orientacinį žygį. Žygio metu nebus naudojamos mūšio imitacinės priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika), nebus vykdomi kasimo darbai.
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 70 iš jų registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse.  Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 146 asme...
Įvykiai
„Šiandien Palangoje – istorinė diena“, – tokiais žodžiais į gausiai susirinkusius kurorto gyventojus ir svečius šeštadienį kreipėsi Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Ir iš tiesų kurortas turi priežastį džiaugtis – duris visuomenei atvėrė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Šiuo svarbiu įvykiu padėtas taškas ne vienerius metus trukusioje kurorto simbolio – Kurhauzo – atgimimo po 2002-ųjų gaisro istorijoje. Gausus būrys palangiškių ir kurorto svečių šešt...
Kriminalai
Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą.
Įvairios
Degtukas židinio liepsnos pradžia rudens šaltam ryte *** Mintis naujos dienos nata dainos likimo mano *** Kava juoda stipri karšta vienintelė iš vakar *** Šviesa ugnies aušros manęs nubalina su meile dvasią *** Malda prabudusiems dangaus dievams bebaimiai apkabinus mirtį *** Gyvenimas kasryt naujai mane ugnim kava palepina *** Šypsaus man atgalios mirtis tad švęskime gyvenima
Įvykiai
Darganotą spalio 15-ą dieną Palangos neregiai ir silpnaregiai susitiko Palangos kavinėje „Fotokava“ šalyje paskelbtai akcijai „Mes sakome Taip mano raštui mano mieste“. Visoje Lietuvoje spalio 15-ą dieną, 12,00 valandą, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių centras (LASUC) kvietė visus mokančius brailio raštą parodyti visuomenei, kad mes galime skaityti kitaip ir propaguoti seną n...
Įvykiai
Vyriausybė trečiadienį pritarė valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ biudžetų projektams, kurie bus teikiami Seimui ir lems, kaip gyvensime 2021 metais. Socialinės apsaugos srityje svarbu žinoti, kad kitąmet augs vaiko pinigai, senatvės, netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, minimali alga, nuo rugsėjo ketinama nemokamai mokyklose maitinti visus antrokus, šiek tiek ūgtels bazinis pareiginės algos dydis, tačiau mokesčiai ir įmokos nesikeis, išsk...
Įvykiai
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Palangos kurhauzo medinės dalies atidarymo ceremonijoje. „Šiandien galime pasidžiaugti dar vienu etapu, sujungiančiu mus su istorijos tėkme: sėkmingai užbaigus medinės kurhauzo dalies atstatymo darbus, nuo šiol atsiras naujų erdvių kultūros renginiams ir bendruomenės susibūrimams, o atkurtas to meto interjeras su mediniais raižiniais ir detalėmis leis mums pakeliauti laiku – grįžti atgal į praeitį. Kurhauza...