Valstybės biudžeto lėšomis studijavusius studentus siūloma įpareigoti atidirbti Lietuvai

Valstybės biudžeto lėšomis studijavusius studentus siūloma įpareigoti atidirbti Lietuvai

Siūloma įpareigoti studentus, kurių studijas finansuoja valstybė, išdirbti ne mažiau kaip 3 metus Lietuvoje per 10 metų laikotarpį, jei valstybė sudaro sąlygas įsidarbinti pagal įgytą specialybę.

Tokią Mokslo ir studijų įstatymo pataisą įregistravo Seimo nariai „tvarkiečiai“ Valentinas Bukauskas, Remigijus Žemaitaitis, Vytautas Kamblevičius, Kęstutis Bartkevičius, Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava.

Pagal siūlomą projektą, „studijuojantys valstybės finansuojamose vietose studentai arba studentai, kurie įgijo aukštojo mokslo diplomą užsienyje ir kurio aukštojo mokslo studijos buvo finansuojamos valstybės biudžeto lėšomis, baigę studijas privalo išdirbti Lietuvoje ne mažiau kaip 3 metus per 10 metų laikotarpį, jei valstybė sudaro sąlygas įsidarbinti pagal įgytą specialybę, arba grąžinti studijų įmokas“.

Valstybė gerai besimokančiam jaunimui garantuoja nemokamą mokslą, kuris finansuojamas iš valstybės biudžeto.

„Pasitaiko atvejų, kai studentas, kurio studijas finansavo valstybė, baigęs studijas išvyksta į užsienį ir nelieka dirbti Lietuvoje, nes neturi tam motyvacijos, taip sukuriama situacija, kai už Lietuvos biudžeto lėšas ruošiami specialistai kitoms valstybėms“,- sako projektą parengę Seimo nariai.

Projekto tikslas, pasak jo iniciatoriaus Seimo nario Valentino Bukausko, - Lietuvoje sulaikyti jauną ir išsilavinusį žmogų, kuris ateityje prisidėtų prie šalies gerovės.

Šiuo metu, pagal galiojantį Mokslo ir studijų įstatymą, studentai, baigę studijas, kurias finansavo valstybė, gali išvykti į bet kurią šalį dirbti ir gyventi.

Siūloma, kad naujos įstatymo nuostatos įsigaliotų 2019 m. rugsėjo 1 d.

ELTA

Studentai Valstybės Lėšos įpareigojimas Atidirbti Lietuvai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,885