Kas ką „išdūrė“: nigeriečiai Palangos futbolo klubą ar šie nigerietį?

Kas ką „išdūrė“: nigeriečiai Palangos futbolo klubą ar šie nigerietį?

Dana Lukauskienė

Palangoje gatvėje sutiktas sušalęs ir skaudančia koja besiskundžiantis juodaodis jaunuolis patraukė geraširdės praeivės Vilmos Rameikytės dėmesį. Kaip vėliau paaiškėjo, jis atvyko į Palangą iš Nigerijos išbandyti čia savo laimės. Dvidešimtmetis nigerietis prisijungė prie Palangos futbolo klubo žaidėjų komandos, bandė tapti jos dalimi. Deja, jis puikaus žaidimo nepademonstravo, o ir problemų prisivirė tiek sau, tiek ir Palangos futbolo klubui, kuris dabar skaičiuoja nemenkus nuostolius. Priekaištų klubui turi ir žaidėjas iš tolimosios Afrikos.

Jaunuoliui iš Nigerijos bandanti padėti Vilma mano, kad kurorto futbolo klubas elgiasi ne taip kaip pridera. „V.P.“ nuotr.

Pagalbos šaukėsi liūdnas veidas

„Eidama pro šalį pagavau šio žmogaus žvilgsnį. Jis atrodė svetimoje šalyje taip, lyg jam būtų buvusi būtina pagalba: sužeista koja, šlubavo, drebėjo iš šalčio, o jo veidas buvo labai liūdnas. Sustojau prie jo, pasiteiravau, kas nutiko. Jis pradžioje į mane žiūrėjo su nepasitikėjimu, bet vėliau mes atsisėdome pabendrauti. Intuityviai jutau, kad jam būtina pagalba. Jaunuolio istorija sukrėtė, todėl kiek įmanydama bandau jam padėti. Matydama, kad situacija yra labai liūdna, pasisiūliau jį parvežti namo. Pradėjome gražiai bendrauti“, – kalbėjo į redakciją užsukusi geraširdė moteris, kuriai pagailo Palangoje sutikto vienišo svetimšalio.

V.Rameikytė prasitarė, jog į Palangą gyventi atsikraustė iš Vilniaus. Šis sprendimas buvęs labai spontaniškas. „Mėgstu gyvenime avantiūras, tiesiog atsitinka taip, kad imi ir kažką padarai spontaniškai“, – džiaugdamasi savo apsisprendimu gyventi kurorte kalbėjo Vilma. Tačiau, regis, dabar jos gyvenimo tikslu, siekiu ir kasdienybe tapo kitas užsiėmimas – surasti teisybę, ir, kiek įmanoma, padėti naujajam svetimšaliui draugui.

„Įsivaizduokite, o jeigu jums taip nutiktų svetimoje šalyje ir niekas nepagelbėtų?Nebežinome, kur kreiptis, tad atėjome į redakciją“, – gailėdamasis nelaimingo jaunuolio iš Nigerijos kalbėjo moteris.

Po traumos paliko likimo valiai?

„Vakarinei Palangai“ susisiekus su Palangos futbolo klubo sporto direktoriumi Edgaru Barkumi, šis papasakojo, jog jaunuolis rugpjūtį į Palangą atvyko su tikslu žaisti futbolą. Vizas, visus reikiamus dokumentus ir iškvietimus į Lietuvą tvarkė Palangos futbolo klubo sporto direktorius. Perspektyviai, aukšto lygio kylančiai futbolo žvaigždei iš prestižinės pasaulio žaidėjų agentūros „Wasserman Media Group“, į futbolo pasaulį įsiliejančiai ne pavieniui, o su savo agentu Darenu Flitcroftu, buvo išnuomoti apartamentai, skiriamas maitinimas ir darbo užmokestis. Buvo sutarta ir dėl malonaus kito futbolo agento Wilmerio Usquino Maldonado bei dar dviejų žaidėjų priėmimo.

Lietuvoje lankėsi bei maloniu priėmimu mėgavosi ir sporto agentas ispanas Wilmeris Usquino Maldonado ( dešinėje). Palangos FK archyvo nuotr. 

Pagal kontraktą atlyginimą sportininkui turėjo mokėti dvi šalys: 700 eurų pasaulinė agentūra „Wasserman Media Group“, o 300 eurų – Palangos futbolo klubas.

Graudžią jaunuolio istoriją toliau pasakojo ponia Vilma: „Dabar savo gyvenamajame kambaryje jis yra paliktas vienui vienas, neseniai atlikta sužeistos kojos operacija, niekas juo nesirūpina. Neskiriamas maitinimas, futbolo klubas tiesiog paliko jį likimo valiai. Po operacijos reikalinga reabilitacija, nuolatiniai vizitai pas medikus, tačiau jaunuoju sportininku niekas nesirūpina“.

Tad geraširdė moteris pati savo jėgomis vežiojanti jį į Kauną, išrūpino nemokamų masažų kursą. Šios kelionės nemažai kainuoja, tačiau poniai Vilmai malonu daryti gerus darbus. Moteris dėstė, kad spalio 15 dieną treniruotės metu vaikinas susižalojo koją. Sužeidimai gana rimti: gydytojų pastabose rašoma, kad trauma patirta kryptelėjus kelio sąnarį. Pradėjus gydymą, rasta ir daugiau rimtų pažeidimų, atlikta operacija, įvairios kitos medicininės procedūros.

„Medikai rekomenduoja jaunuoliui dvi savaites griežtai riboti fizinį krūvį, nesiklaupti ant kelio, nesitūpti. Taikyti šaltį lokaliai ir nuolat lankytis pas gydytojus. Deja, futbolo klubas sužeistą jaunuolį paliko vienui vieną. Ir negana to, reikalauja padengti 3 tūkst. eurų siekiančias operacijos išlaidas“, – kalbėjo kartu su futbolininku iš tolimojo krašto „Vakarinėje Palangoje“ apsilankiusi moteris.

Derybos vedamos su agentu

Pasak traumuoto futbolo žaidėjo Kolejo Yusufo Olalekano, jo iškvietimas į Palangą ir visos kontrakto detalės buvo derinamos su jo agentu, kuris prisistatė kaip Dayo. Jaunuolis teigė, jog iki vizito į Lietuvą jis futbolą žaidęs Dubajuje, o sporto agentą Dayosutikęs Nigerijoje.

Palangos futbolo klubo sporto direktorius Edgaras Barkus rodė svečio draudimą ir kontraktą su „Wasserman Media Group“, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, yra suklastotas. „V.P.“ nuotr.

„Pradėjus žaisti profesionalų lygoje, sutikau šį vyruką, jis man pasiūlė vykti žaisti į Palangos futbolo klubą. Jis paėmė iš manęs nemenką pinigų sumą už vizą, tai buvo 300 000 Nigerijos nairų (apie 860 Eur). Tam, kad gautume vizas, keliavome į Egiptą, nes tik ten yra Lietuvos ambasada. Mano agentas Dayo nuolat palaikė ryšį su Palangos futbolo klubu. Egipte, laukdamas vizos, praleidau 7 dienas, ir man paaiškėjo, jog Dayo naudojosi netikra tapatybe, prisistato stambios kompanijos sporto agentūros vardu“, – kalbėjo žaidėjas.

Jis teigė nežinąs, kokios vyko derybos tarp Dayo ir Palangos futbolo klubo. „Į subtilybes nesigilinau, tiesiog gavau vizą ir išvykau žaisti į Lietuvą. Dayo perdavė man Palangos futbolo klubo kontaktus, ir aš pradėjau pats bendrauti su šiuo klubu tiesiogiai. Man pasiūlė trejų metų kontraktą. Deja, vos atvykęs į Palangą, po savaitės, blogai pasijutau, nebegalėjau žaisti. Jutau didžiulį skausmą kojose. Vienoje treniruotėje Palangos futbolo klubo žaidėjas smūgiavo per kojas, aš nukritau, ir niekas prie manęs nepriėjo, niekas nepatikrino mano sveikatos. Jaučiausi labai blogai“, – kalbėjo Kolejo Yusufas Olalekanas.

Pasiteiravus, ar sportininkas į Palangą atvyko su sena trauma, ar buvo sužeistas Palangoje, jis neneigė, kad dar iki atvykimo į Lietuvą turėjo traumą, tačiau tokių didelių skausmų nejutęs iki tol, kol nesusižeidė Palangos futbolo klube. „Tik atvykęs galėjau žaisti. Išgerdavau nuskausminamųjų, ir viskas buvo gerai. Mano žiniomis, prieš pasirašant kontraktą su futbolo klubu paprastai žaidėjams surengiama medicininė patikra. Tačiau Palangos futbolo klubas netikrino mano sveikatos, tiesiog priėmė mane į žaidėjų gretas. Kontraktas buvo pasirašytas skubos tvarka, nes po trijų dienų jau turėjau žaisti varžybose. Apie savo kojų skausmus informavau trenerį. Jis nuvežė pas gydytojus, atlikus medicinines procedūras futbolo vadovybė konstatavo, kad ši trauma sena. Mano galva, to negalėjo būti. Mat atvykus į Palangą treniravausi, nejutau skausmų. Jie prasidėjo po trijų dienų, po kontakto su kitais futbolo žaidėjais“, – kalbėjo žaidėjas iš Nigerijos.

Jaunuolis teigė, kad vos atvykęs į Lietuvą, jau po kelių dienų, patyrė dar vieną psichologinį sukrėtimą. Europinės vizos užsinorėjo ir jo agentu prisistatantis Dayo. Jis daręs visokeriopą psichologinį spaudimą, kad žaidėjas paveiktų futbolo klubą ir gautų iškvietimą, bilietą į Lietuvą Dayo ir dar keliems pastarojo draugams. Pasirodo, kaip teigia Kolejo, minėtasis Dayo tiesiog naudojosi „Wasserman Media Group“ atstovo Dareno Flitcrofto vardu.

„Atvykęs į Lietuvą stengiausi su Dayo nebebendrauti, bet jis pradėjo mane šantažuoti. Tuomet man buvo liepta bendrauti su klubu Dareno vardu, ką aš, pasidavęs šantažui, vykdžiau, prašiau klubo, kad parūpintų iškvietimų ir kitiems asmenims“, – pasakojo jaunuolis.

Suklastojo, bet ne žaidėjas, o agentas

Žaidėjui kojos operuotos Kaune, operaciją atliko vienas geriausių Lietuvos specialistų gydytojas L. Škikas. Pasak Vilmos, nesuprantamas klubo reikalavimas pačiam futbolininkui susimokėti už operaciją, mat trauma įvyko žaidžiant Palangoje, o kontraktas buvo pasirašytas trejiems metams. „Nejau klubas neturėjo pasirūpinti jo sveikata? Kolejo jaučiasi apgautas, nuskriaustas, nes, turint kontraktą, juk žmogus turi gauti ir draudimą, ir visas socialines garantijas. Jis negali būti suluošintas ir išmestas į gatvę. Juk sportininkai suvokia, kad pasirašius kontraktą žaidėjui turi būti skiriamas apgyvendinimas, medicininė pagalba, maitinimas“, – teigė Vilma.

Žaidėjas Kolejo Yusuf Olalekan su savo gynėja geraširde Vilma. „V.P.“ nuotr.

„Pasikalbėjęs su savo šeima, padengiau pusę operacijos išlaidų. Sumokėta dalis sumos Palangos sporto klubui. Aš nelabai suprantu lietuvių kalbos, daugelis žmonių čia kalbasi lietuviškai, man sunku susigaudyti“, – kalbėjo sportininkas.

Žaidėjas atviravo, kad Palangos sporto klubo vadovybė apkaltino jį neva šis atvykęs su suklastotais dokumentais. Kolejo tikina, kad dokumentus klastojęs ne pats, o jo agentu prisistatęs Dayo, tik kiek vėliau jis, paveiktas šantažo, prašė vizų dar keliems asmenims. Jis savo kaltės neįžvelgia, mano, kad Palangos futbolo klubas su juo nutraukdamas kontraktą ir reikalaudamas padengti gydymo išlaidas, pasielgė neteisingai. Sportininkas prisipažįsta, kad apgaulei išaiškėjus treneris klausęs, kodėl jis neprisipažino atvykęs su suklastotais dokumentais, o žaidėjas tikino, pats dokumentų neklastojęs, už tai buvo atsakingas Dayo. „Kad atvykau su suklastotais dokumentais – tai tiesa. Per tą patį agentą atvykome dviese. Apie antrą žaidėją nieko nežinau. Bet juk aš esu futbolo žaidėjas, ne agentas. Juk suklastoti dokumentai ne mano bėda. Juos sudarinėjo agentas, – kalbėjo Kolejo. –Kodėl sporto klubas kaltina mane, esą aš su agentu bendradarbiauju. Aš jokių dokumentų neklastojau, o atsakyti tenka man. Juk turėtų atsakomybę prisiimti ir agentas. Suklastoti dokumentai turėtų būti agento ir direktoriaus reikalas, bet ne mano“.

Žaidėjas teigė, jog jį labai nugąsdino Palangos sporto klubo vieno iš vadovų žodžiai, jog už tokius darbus galima sėsti į kalėjimą, neva būta irgrasinimų sulaužyti antrąją koją. „Išsigandau viso šito, pasiėmiau savo daiktus ir bėgau. Kiek vėliau sugrįžau“, – kalbėjo į Latviją bandęs pasprukti svečias.

Pasak Vilmos, šiuo metu Kolejo vis dar nemokamai gyvena Palangos futbolo klubui priklausančiame bute, bet ateis diena, kuomet reikės išsikraustyti. Žaidėjui nesuprantama, kodėl futbolo klubas jį iškraustė į prastesnes patalpas, nesuteikia maitinimo, nebemoka už jo gydymą, reikalaujama susimokėti už būsto nuomą. Jam neaišku, kodėl savo jėgomis tenka pirkti medikamentus, kodėl kontraktas buvo nutrauktas.

„Darsyk pakartosiu – aš nežinojau, kad į Palangą atvykau su suklastotu kontraktu, nes jį pasirašė agentas Dayo. Nesuprantu, kodėl pačiam reikės nusipirkti bilietą namo“, – redakcijoje kalbėjo nigerietis. Bet, jei ir futbolo klubas nupirktų bilietą atgal į Nigeriją, profesionaliu futbolo žaidėju prisistatantis Kolejo tikino, kad be reabilitacijos nebegalės žaisti futbolo. Tad norėtų, kad jam būtų leista išsigydyti traumą Lietuvoje, o gal netgi pereiti žaisti į kitą Lietuvos futbolo klubą.

Paveikė gerai apgalvota „reklama“

Susisiekus su Palangos futbolo klubo vadovybe paaiškėjo, kad prieš pasikviečiant Nigerijos žaidėjus papildyti klubo gretas vyko ilgos derybos su pasaulyje gerai žinomos agentūros „Wasserman Media Group“ agentais, ilgai susirašinėta. Agentūros atstovais prisistatę asmenys tikino turį labai perspektyvių, stiprių futbolo žaidėjų, kurie galėtų žaisti U-20 rinktinėje.

„Tuo metu Palangos futbolo klubas kovojo dėl išlikimo, tad skubiai reikėjo pastiprinimo. Mes patikėjome garsių agentų pažadais, jie garantavo žaidėjo Kolejo Yusufo Olalekano žaidimo kokybę, profesionalumą. Suskubome rengti kontraktą trejiems metams, nes susirašinėjimo metu buvo tikinama, kad būtent šio žaidėjo geidžia dar keli pasaulio futbolo klubai. Norėjome užsigarantuoti stabilų, ilgalaikį pastiprinimą sau, Palangai. Su manimi bendravo „Wasserman Media Group“ atstovu prisistatantis Darenas Flitcroftas. Tai nebuvo pavienė žinutė, pokalbiai truko ne vieną dieną, diskutuojama buvo po 20 minučių į dieną, kartais ir ilgiau. Siuntinėjamos buvo ne tik žinutės, bet ir nuotraukos iš Amerikos, Vokietijos, rodoma žaidėjų sėkmė ir paklausa. Patikėjau, pradėjau ruošti kontraktą, forminti dokumentus iškvietimui, rūpinausi viza“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo klubo sporto direktorius Edgaras Barkus.

Reklama buvusi tokia gera, jog paraleliai kalbėta ir dar dėl dviejų žaidėjų vizito į Palangą.

„Kadangi atvykęs žaidėjas Kolejo esąs toks puikus, agentūra žinutėmis rekomendavo išsikviesti ir tiesioginio Kolejo agento Dareno partnerį iš Ispanijos, kalbėjome apie tolesnes bendradarbiavimo perspektyvas, bendrą darbą stiprinant Palangos futbolo klubą. Nieko bloga nepagalvojome, pradėjome iškart rūpintis vizomis, iškvietimais ir šiam agentui. Kol buvo tvarkomi dokumentai, Kolejo jau atvyko pas mus. Vėliau atskrido agentas ispanas Wilmeris Usquimo Maldonado, mes iškilmingai jį priėmėme. Apgyvendinome prabangiame viešbutyje, stengėmės maloniai priimti. Ispanas, pasimėgavęs lietuvišku svetingumu, mus tikino, kad su Kolejo dirba septynerius metus ir garantuoja jo žaidimo kokybę, meistriškumą. Tris dienas gyveno už mūsų sąskaitą „Alkos“ viešbutyje, stengėmės, kad priėmimas paliktų kuo geriausią įspūdį. Pasirašius kontraktą, Kolejo atstovas iš Ispanijos išskrido, o mūsų žaidėjas Kolejo sudalyvavo pirmojoje treniruotėje. Tai buvo elementari povaržybinė treniruotė, labai lengva: prabėgti krosiuką, žaidimas du prieš du, be rimtesnio kontakto. Man kažkaip pasidarė keista, kad atraminio saugo pozicijoje bandantis žaisti profesionalas bijo kontakto su kitais sportininkais, nors jo tiesioginis darbas – perimti priešininkų valdomą kamuolį bei organizuoti ataką, perduodant kamuolį puolėjams. Dar ispanui paminėjau, kad matau Kalejo kažkokią baimę žaisti, klausiau, kas jam yra. O tas ispanas man atsakė, jog naujasis komandos narys neva vakar gavo traumą. Išsikviečiau komandos kapitoną, klausiu, kas čia įvyko? Žaidėjai sako, nieko nebuvo, jokių kontaktų. Vyko lengva povaržybinė atstatomoji treniruotė. Realaus susidūrimo su kitais žaidėjais nebuvo“, – „Vakarinei Palangai“ pasakojo Edgaras Barkus.

Aptikta įsisenėjusi trauma?

Sporto direktorius tęsė savo pasakojimą apie teikiamą pagalbą ir pastarųjų mėnesių įvykius Palangos futbolo klube. „Kadangi žaidėjas juto skausmus, vežėme jį į Klaipėdą magnetinio rezonanso tyrimui. Po jo gydytojas paaiškino, kad šis žaidėjas futbolo žaisti negali, nes jam senų senovėje trūkę meniskai. Jei trauma nauja, pirmas dalykas, kas vyksta – kaupiasi vanduo kelyje, o pas minėtąjį žaidėją vandens kelyje nebebuvo. Vos tik sužinojęs, informavau Darenu prisistatantį agentą. Nesupratau, kad čia vyksta kažkokia neskaidrių žaidimų schema. Darenas manęs anglų kalba taip žmogiškai prašė padėti senam draugui, geram žaidėjui atlikti operaciją. O Palangos futbolo klubo vadovas iškart liepė nutraukti kontraktą vienašališkai ir už šitokias apgavystes išsiųsti namo. Bet žinote, suveikia kažkoks žmogiškumas, pasidaro gaila žmogaus. Pagailėjau aš jaunuolio, juk pats ir parsisiunčiau. Tas pagalbos šauksmas paveikė psichologiškai. Tiek to, sakau, padėsiu. Tiesa, minėtasis Darenas įsipareigojo padengti operacijos išlaidas, nes mūsų globojamas sportininkas buvo draustas BTA draudime dar darant vizą, tačiau draudimas įsisenėjusių traumų gydymo nefinansuoja. Sužinojau gydymo kainą, informavau sportininko agentą Dareną, kad operacija kainuos 3000 eurų, jis įsipareigojo padengti visus gydymo kaštus. Po kurio laiko gavau begalę žinučių, kad neva agento žmona nėščia, siuntė nuotraukas su ką tik gimusiu vaiku, aiškino apie gimdymą su komplikacijomis, jam esą labai sunku, tad jis tegali pervesti pusę sumos ir padengti tik dalį operacijos kaštų. Pagailėjau ir vėl. Beje, operuotis vežiau pas vieną geriausių specialistų Lietuvoje L. Škiką. Juk jis galėjo būti gydomas Palangoje ar Kretingoje, bet ne, vežiau į Kauną, stengiausi, rūpinausi gydymu“, – apie užsieniečio globą kalbėjo E. Barkus.

Bilieto atgal neima

Per tą laiką į Palangą atvyko dar du nigeriečiai, pasiskelbę aukšto lygio sportininkais.

„Po treniruočių pamatėme jų lygį. Pasirodė keista, kad pasaulinio lygio agentūra dirba su tokiais mėgėjais ir kad pasaulyje neva geidžiami profesionalai demonstruoja kiemo lygio žaidimą. Agentas patikino, kad už Kolejo operaciją pravesta 1500 eurų, o likusi suma bus po kelių dienų. Kuo toliau, tuo daugiau įtarimai stiprėjo. Vežant Kolejo operacijai, pradėjau su juo daugiau bendrauti, bet man kažkaip šmėstelėjo į galvą mintis, kad kartojasi telefonu girdėtos frazės, panašus akcentas kaip ir jo agento Dareno. Važiuojant kartu su sportininku automobiliu išsiunčiau kelias žinutes jo agentui. Ogi stebiu: žymusis sporto agentas man neatsako ir tuo momentu yra už ryšio zonos ribų. Tik ligoninėje sportininką palieku vieną, gaunu vėl Dareno Flitcrofto žinutes. Įtarimai dar labiau sustiprėjo. Per visą tą laiką mano telefone kaupėsi labai gražios istorijos. Paprašiau savo kolegės žaidėjui nunešti vaistus, o pats tuo tarpu skambinau jo agentui. Ji aiškiai matė, kaip Kolejo meta iš rankų skambantį telefoną. Futbolo pasaulyje dirbu daug metų, bet su tokiais dalykais nesusidūriau“, – apie savo įtarimus pasakojo sporto direktorius.

„Tuomet kreipiausi į Ameriką, į minėtąją „Wasserman Media Group“, susisiekiau su agentu Darenu Flitcroftu. Jis mums paaiškino jokių Nigerijos žaidėjų į Lietuvą nesiuntęs. Taip pat prašė atsiųsti visus dokumentus, nes norėjo paduoti profesionalais prisistatančius futbolininkus už dokumentų klastojimą į teismą. Operuotasis sportininkas prisipažino, kad jo agentas buvęs netikras, vos ne ant kelių atsiklaupęs prašė pasigailėti. Vėl suveikė kažkoks gailestis, o ir bylinėjimasis pačiam futbolo klubui garbės neprideda. Vėl atleidau. Bet įspėjau, kad kontraktas bus nutrauktas“,– bendravimo su Nigerijos atstovais subtilybes pasakojo Palangos futbolo klubo sporto direktorius.

Anot pašnekovo, kuomet dar apgaulė nebuvo iškilusi į viešumą, klubo administratorei teko nuolat vargti su įvairiausiais reikalavimais – jaunojo sportininko tai butas netenkino, tai šilumos per mažai, teko vykti į jo namus, rodyti, kaip įsijungia dujinė viryklė.

„Jo mūsų butas netenkina, namo jis nenori, tai iš kur mes galime žinoti, ko žmogus nori, jei jis pats yra pasimetęs. Dabar Palangos futbolo klubas skyrė jam butą, į gatvę neišmeta, bet jo išlaikyti, maitinti, gydyti, mes jau nebenorime. Juolab kad bilietų namo jam net nereikia, tiksliau – namo jis nenori. Kuomet jis susirinks pinigų, aš jam padėsiu gauti ir reabilitaciją, bet daugiau nieko iš mūsų neturėtų tikėtis“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo Palangos futbolo klubo sporto direktorius.

Į Lietuvą nieko nesiuntė

Susisiekę su Lietuvos futbolo federacija (LFF) Varžybų ir licencijavimo departamento vadybininku Edgaru Daukšiu teiravomės, kaip Lietuvoje turėtų būti priimami užsienio žaidėjai.

Prieš atsisiunčiant žaidėjus iš bet kurios pasaulio šalies, yra padaroma užklausa į tam tikros šalies federaciją su prašymu pateikti specialius dokumentus. Jei yra agentas – reikia, jog klubas su juo pasirašytų kontraktą, informuotų bei atsiųstų kopiją Lietuvos futbolo federacijai. Jei agento nėra – tiesiog pasirašomas kontraktas tarp klubo ir žaidėjo. Prieš pasirašant kontraktą turi įvykti klubo ir žaidėjo susitarimas, ar privaloma žaidėjo sveikatos apžiūra. Tačiau, jeigu žaidėjas norės žaisti oficialiose varžybose, jam būtini dokumentai su gydytojo viza. „Wasserman Media Group“ agentai ir ši grupė futbolo pasaulyje yra žinomi, tačiau didelių žvaigždžių tarp savo klientų neturi”, – teigė LFF atstovas.

“Vakarinei Palangai” pavyko susisiekti ir su „Wasserman Media Group“ atstovu Darenu Flitcroftu, šis redakciją patikino jokių žaidėjų į Lietuvą nesiuntęs.

„Aš tikrai nepritariu šiam elgesiui ir manau, kad tai yra labai nesąžininga užsiiminėti tokiais dalykais. Anksčiau man niekada šitaip nebuvo nutikę, ir aš tikiuosi, kad taip neatsitiks ir kitą kartą. „Wasserman Media Group“ yra didžiausia ir sėkmingiausia pasaulyje sporto agentūra. Mūsų standartai yra labai aukšti, mes dirbame tik profesionaliausiu lygiu, laikomės etikos standartų. Aš nesuprantu, apie ką jūs kalbate, nes nežinau, kas šis žaidėjas, niekada su juo nebendravau, nesu turėjęs jokių dalykinių santykių ir su Lietuvos klubais. Aš nežinau, kas nutiko, bet galiu jus patikinti, kad „Wasserman“ ir Darenas Flitcroftas niekada neatstovavo šiam žaidėjui“.

Griežtai draudžiama „Vakarinėje Palangoje“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

Palangos futbolo klubas FK Palanga Edgaras Barkus Kolejo Yusuf Olalekan
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,885