Narkotikus ieškos naujoji komandos narė iš Didžiosios Britanijos

Sumani keturkojė, neseniai įsigyta Plungės rajono policijos komisariato pareigūno R.Aponkaus, yra tikras pozityvo užtaisas. Policijos nuotr.
Sumani keturkojė, neseniai įsigyta Plungės rajono policijos komisariato pareigūno R.Aponkaus, yra tikras pozityvo užtaisas. Policijos nuotr.

Klaipėdos apskrities policijos bendruomenę papildė nauja narė – Springer spanielių veislės kalytė Mėtą, kuri netrukus pradės savo tarnybą narkotikų paieškose.

Mažutė, grakšti, draugiška ir labai sumani keturkojė, neseniai įsigyta Plungės rajono policijos komisariato pareigūno Raimondo Aponkaus, yra tikras pozityvo užtaisas. Kinologiją išmanantis Raimondas ilgus metus dirbo komandoje su tarnybiniu šunimi Jorgiu, tačiau pastarasis, sąžiningai atitarnavęs devynerius metus, jau norėtų pailsėti. Tad po ilgų tinkamo tarnybai šuns paieškų net iš Didžiosios Britanijos atkeliavo Mėta.

Nors kalytei dar teks lankyti privalomus penkių savaičių tarnybinių šunų kursus, visgi, anot Raimondo, jau dabar spanielė moka daugybę tarnyboje reikalingų dalykų. „Su ja labai lengva, ji smalsi, greit supranta, ko iš jos norima. Patirtis visiškai kitokia nei dresuojant didelius šunis. Šios veislės šunys puikūs pėdsekiai, nors, žinoma, labai svarbu ir kilmė – Mėta iš gero veislyno, kuris bet kam šuniukų neparduoda. Ilgokai susirašinėjome su veislynu, kol papasakojome, ką ir kaip šuo dirbs“, – džiaugėsi pareigūnas.

Kad kalytė puikiai socializuojasi, įsitikina bet kuris prie jos priėjęs – visi būna apuostyti ir pasveikinti, nors ilgesniam laikui nuo šeimininko ji neatsitraukia.

Policijos inf.

Klaipėdos Apskrities Policijos bendruomenė Narkotikai Springer Spanielių Veislė Kalytė Mėta
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919