Vyriausybė svarstys SGD terminalo įsigijimo klausimą

Vyriausybė svarstys SGD terminalo įsigijimo klausimą

Lukas Blekaitis

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo projektas, kuriuo norima sudaryti teisines sąlygas iki 2024 m. įsigyti SGD laivą „Independence“, pasiekė Vyriausybę.

Vyriausybė šį siūlymą svarstys trečiadienio posėdyje. Projektu siūloma sukurti teisinį pagrindą terminalo operatoriui „Klaipėdos nafta” ne vėliau kaip iki 2024 m. gruodžio 31 d. nuosavybės teise įsigyti SGD laivą ekonomikai naudingiausiu būdu.

Kaip ELTA jau rašė, ekspertai, įvertinę, ar Lietuvai ekonomiškai labiau apsimoka nupirkti, ar toliau nuomotis Klaipėdos uoste esantį SGD laivą-saugyklą, pateikė išvadą, kad Lietuvai po 2024 metų labiausiai verta jį nusipirkti.

Laivą „Independence“ terminalui Lietuva nuomoja iš Norvegijos kompanijos „Hoegh LNG“.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas yra sakęs, kad ir Vyriausybė, ir didžiausia gamtinių dujų vartotoja „Achema“ SGD terminalo laivo-saugyklos išpirkimą vertina kaip galimybę ženkliai sumažinti jo išlaikymo kaštus.

„Pagrindinis momentas - tai, kad ir Vyriausybė, ir „Achema“ terminalo išpirkimą vertina kaip galimybę reikšmingai sumažinti šio terminalo išlaikymo kaštus, taip pat užtikrinant ilgalaikį (dujų. - ELTA) tiekimo saugumą“, - sakė Ž. Vaičiūnas.

Anot jo, mažesni terminalo išlaikymo kaštai galėtų būti jau nuo kitų metų vidurio.

„Mes kalbame maždaug apie 40-50 proc. apimtį. Tai yra tie patys skaičiai, maždaug ta apimtis, kuri galėtų sumažėti visiems dujų vartotojams: tiek „Achemai“, tiek visiems kitiems, prisidedantiems prie šio terminalo išlaikymo“, - kalbėjo Ž. Vaičiūnas.

Skaičiuojama, kad SGD laivo-saugyklos įsigijimo sąnaudos gali siekti 121-160 mln. eurų. Nuomos sąnaudos siekia 25-35 mln. eurų per metus, atsižvelgiant į tai, kuriam laikotarpiui būtų pratęsta nuoma.

ELTA / E.Skardžiaus nuotr.

SGD Vyriausybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919