Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų

Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų

Rudens atostogų metu Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleiviais jau antrąjį kartą dalyvavo patriotizmą ir pagarbą mūsų Tėvynės gynėjams ugdančiame žygyje pėsčiomis „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.

Šį rudenį į 25 km žygį išsirengė daugiau nei šimtas patriotiškai nusiteikusių dalyvių. Žygio organizatorius Aurimas Rapalis ir jo pagalbininkai puikiai parengė trasą moksleiviams, pasiryžusiems išbandyti savo ištvermę ir kantrybę. Palyginti su praėjusiais metais, kai visą dieną pliaupė lietus ir žygio trasa skendėjo vandenyje, šiemet orų sąlygos buvo labai palankios jauniesiems žygeiviams. Mokiniai ne tik aplankė partizanų žūties vietas, bet ir išgirdo daugybę įdomių pasakojimų apie kovotojus ir jų žiaurias kovas su stribais.

„Pagerbdami tautos didvyrius, atminimo vietose uždegėme žvakutes, kartu dainavome gražiausias Lietuvos partizanų dainas. Aplankę paskutiniojo „Kardo“ rinktinės partizano Prano Končiaus žūties vietą bei kartu su visais žygio dalyviais įsiamžinę atminimo nuotraukoje, galėjome atsikvėpti ir atgauti jėgas didžiosios pertraukos metu. Tuomet visi žygeiviai buvo vaišinami gardžia kareiviška koše bei karšta, aromatinga arbata“, – pasakojo mokytojas Egidijus Šalkauskis.

Nors pilietiškumą ir patriotiškumą puoselėjančio žygio metu dalyviams teko patiems išbandyti sudėtingus partizanų kelius, klampojant per purvynus ir „plaukiant“ pelkėtais miškų takeliais, tačiau jie patyrė išties daug emocijų, svarstydami, kaip partizanams turėję būti sunku tokiomis sąlygomis ir kovoti, ir gyventi...

Žygis tradiciškai baigėsi prie liepsnojančio laužo, dalinantis nepaprastos dienos įspūdžiais ir nuoširdžiai viliantis, kad šiandienos Lietuvos žmonėms niekada nebeteks prarasti laisvės ar išgyventi partizaninio karo baisumų.

Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-1 Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-2 Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-3 Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-4 Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-5 Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-6 Moksleivių žygis partizanų takais: keliasdešimt nepamirštamų kilometrų , nuotrauka-7

Arvydo Gurkšnio nuotr.

Šventosios pagrindinės mokyklos inf.

Žygis Pėsčiomis Kardo Rinktinės Partizanų Takais 25km Žygio Organizatorius Aurimas Rapalis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919