Naudingiausio lygos žaidėjo netektis „Kuršių“ Šilutėje nesustabdė

Vakar NKL sezono rezultatyvumo rekordą užfiksavęs Jalenas Riley praleido antrąsias savaitgalio rungtynes, tačiau ir be rezultatyviausio bei naudingiausio lygos krepšininko likusi Palangos „Kuršių“ (5-2) ekipa iškovojo pergalę.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose po itin atkaklios kovos 88:84 (24:15, 22:24, 25:29, 17:16) palaužė „Šilutės“ (4-4) komandą.

Vakarykštėje dvikovoje su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ J. Riley stipriai susimušė raumenį, todėl šiandien buvo nuspręsta jo į aikštę neleisti. Amerikietis vidutiniškai pelno po 30 taškų ir renka po 30,5 naudingumo balo.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Evaldo Džiaugio dviejų tritaškių ir Manto Šerkšno tolimo šūvio „Šilutė“ buvo pabėgusi 5 taškais (77:72), bet palangiškiai spurtavo 9:0 ir įgijo 4 taškų atsargą (81:77).

Į tokią „Kuršių“ atkarpą tolimais metimais atsakė M. Šerkšnas ir Jamillas Powellas, kurie „Šilutei“ grąžino persvarą (83:81). Visgi taip pat tritaškį įmetė Taurantas Tamošiūnas, o prasidėjus paskutinei minutei Aidas Viskontas pasižymėjo dvitaškiu ir išvedė svečius į priekį 86:84.

50 sekundžių nė viena ekipa nesugebėjo pelnyti taškų, todėl „Šilutė“ likus 5 sekundėms privalėjo prasižengti. Olaniyi Akikugbe įmetė abi baudas ir Palangos krepšininkai šventė pergalę 88:84.

Šilutiškių trio M. Šerkšnas, J. Powellas ir E. Džiaugys kartu įmetė 68 iš 84 taškų.

Nugalėtojams buvęs „Šilutės“ žaidėjas T. Tamošiūnas pataikė 7 tritaškius iš 10 ir įmetė 23 taškus, o įžaidėjas A. Viskontas surinko galingą dvigubą dublį – 22 taškus ir 14 rezultatyvių perdavimų. Rezultatyvių perdavimų rezultatas – geriausias šio sezono NKL pirmenybėse. Prieš tai daugiausiai kartų savo komandos draugams buvo asistavęs kitas „Kuršių“ gynėjas Martynas Paliukėnas (12).

Beje, A. Viskonas vienintelis visas rungtynes žaidė be keitimų.

„Kuršių“ ekipoje iš viso aikštėje pasirodė septyni krepšininkai. Virš 30 minučių žaidė A. Viskontas, T. Tamošiūnas ir G. Vasiliauskas, o Spenceris Mitchellas, Olaniyi Akikugbe ir Mykolas Dieninis rungtyniavo po 26-28 minutes.

„Šilutė“: Mantas Šerkšnas (5/12 trit.) ir Jamillas Powellas po 23, Evaldas Džiaugys 22 (3/3 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), Andrius Globys 7 (6 atk. kam.)

„Kuršiai“: Taurantas Tamošiūnas 23 (7/10 trit.), Aidas Viskontas 22 (10/20 metimai, 14 rez. perd.), Mykolas Dieninis 13, Olaniyi Akikugbe 10 (7 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 9 (7 atk. kam.).