Gyvensime žiemos laiko ritmu ir miegosime valanda ilgiau

Gyvensime žiemos laiko ritmu ir miegosime valanda ilgiau

Sekmadienio naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį, ketvirtą valandą nakties laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.

Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, trečią valandą nakties laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda į priekį. Toks vyriausybės nutarimas buvo priimtas atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų.

ELTA primena, kad rugsėjo viduryje EK pirmininkas Jeanas Claude`as Junckeris paskelbė, jog laiko sukiojimo bus atsisakyta kitais metais. 

Komisija jau yra pateikusi pasiūlymą atsisakyti laiko sukiojimo. Pagal jį 2019 metų kovo 31 dieną laikrodžiai ES šalyse paskutinį kartą bus persukti privalomai. 2019-ųjų spalio 27 dieną šalys narės jau galės pačios spręsti, kaip pasielgti. O po to kaitaliojimo iš vasaros į žiemos laiką nebeliks.

Vis dėlto dabar jau pasigirsta, kad pagal naujausią siūlymo variantą laiko sukiojimo gali būti siūloma atsisakyti 2021 metais.

Ministras Rokas Masiulis prieš kiek laiko Eltai sakė, kad anksčiau vyriausybėje siūlyta pasilikti vasaros laiką, bet dėl to dar laukia diskusijos. 

Europos Parlamentas vasarį pareikalavo Komisijos peržiūrėti laiko sukiojimą. Per internete surengtą reprezentatyvią apklausą liepą 84 proc. respondentų iš 4,6 mln. pasisakė prieš laikrodžių sukiojimą. 

ELTA / Shutterstock

Žiemos laikas miegas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,938