Startuoja šimtmečiui skirta „Maisto banko“ akcija, produktus rinks ir Palangoje

Startuoja šimtmečiui skirta „Maisto banko“ akcija, produktus rinks ir Palangoje

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šį rudenį pažymės išskirtiniu būdu – spalio 19-20 d. organizuojama „Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų ir miestelių. Šiemet ji skirta atokesniems regionams, kaimiškosioms vietovėms paremti.

„Dažnai girdime sakant, kad skurdo ir aukštesnio pragyvenimo lygio netolygus pasiskirstymas mūsų šalyje bado akis. Išties miestuose aukojama ir maisto surenkama dosniau, tačiau nepriteklius labiausiai kamuoja atokesnių rajonų, kaimiškų vietovių gyventojus. Todėl turime ieškoti būdų, kaip geriau padėti šalies gilumoje ar pakraščiuose skurdžiau gyvenančioms šeimoms. Kasmet dalį didmiesčiuose paaukoto maisto išvežame dalinti į atokesnes gyvenvietes“, – sako „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Startuoja šimtmečiui skirta „Maisto banko“ akcija, produktus rinks ir Palangoje, nuotrauka-1

Akcijos metu renkami ilgo galiojimo produktai.  „V.P.“ archyvo nuotr. 

„Šimtas miestų ir miestelių – simbolinis siekis, iškeltas pažymint šiemet minimą atkurtos Lietuvos šimto metų sukaktį. „Maisto banko“ akcijos savanoriai pasirengę dirbti dar plačiau ir energingiau, kad gerumo vajus apimtų ir tas vietoves, kurios į labdaros rinkimą įtrauktos nebuvo. „Maisto banko“ akcijoje pirmąkart sudalyvaus Kudirkos Naumiestis, Žagarė, Varniai, Troškūnai, Simnas, Ariogala, Žemaičių Kalvarija ir kiti mažesni šalies miesteliai“, – akcentuoja visuomenininkė.

Labdaringos maisto produktų aukojimo nepasiturintiems akcijos pavasarį ir rudenį rengiamos maždaug septyniasdešimtyje miestų. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalinti savo globojamiems žmonėms.

„Sėkmingų, galinčių ir norinčių pasidalinti žmonių gyvena visur. Tegul mažesniuose miesteliuose pavyksta sulaukti ne tūkstančių, o šimtų paaukotų maisto produktų – visi jie yra skiriami paremti tose bendruomenėse sunkiau galą su galu suduriantiems. Todėl „Maisto banko“ akciją plečiame apimdami ir tas vietas, kurias anksčiau šis labdaros rinkimo vajus aplenkdavo. Tikimės, kad tokiu būdu ne tik sulauksime daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų, bet ir pasieksime atokiau gyvenančias nepasiturinčias šeimas. Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę bei didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, - sako „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Šiandien, šeštadienį, Palangoje produktų nepasiturinčioms šeimoms galite paaukoti nuo 10 iki 20 val. „Rimi“ (Manūno g. 10) ir „Maximos“ (Plytų g.) prekybos centruose darbuosis Lazdininkų bendruomenės centras, o kitame „Maximos“ prekybos centre( Klaipėdos g. 42) – Palangos miesto socialinių paslaugų centras, „Iki“ prekybos centre (Taikos g. 68 a) produktus rinks Dienos veiklos centras.

Be kitų prekybos centrų, šiandien Palangoje produktų nepasiturinčioms šeimoms galite paaukoti nuo 10 iki 20 val. „Rimi“ (Manūno g. 10). „V.P.“ archyvo nuotr.

„V.P.“ inf.

Maisto bankas akcija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939