Jaunų šeimų būsto programai regionuose kitąmet planuojama skirti 10 mln. eurų

Jaunų šeimų būsto programai regionuose kitąmet planuojama skirti 10 mln. eurų

Jaunų šeimų būsto programai regionuose 2019 metais planuojama skirti 10 mln. eurų. Šios lėšos numatytos kitų metų biudžeto projekte, kuriam pritarė Vyriausybė.

„Jaunos šeimos, kurių prašymai paskatai gauti šiais metais bus netenkinami, nes išnaudotos visos tam skirtos lėšos, yra įrašomos į sąrašą finansinei paskatai gauti kitais metais. Kadangi ši programa yra patvirtinta iki 2021 metų, šeimos ir toliau gali teikti prašymus“, - pranešime cituojamas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Valstybės subsidija pirmam būstui regione įsigyti ar statyti galima pasinaudoti sudarius sutartį su kredito įstaiga (banku, kredito unija). Tačiau kredito įstaigos savarankiškai sprendžia dėl kredito suteikimo jaunai šeimai pagal Lietuvos banko patvirtinus Atsakingo skolinimo nuostatus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) nurodo, kad, spalio 17 dienos duomenimis, iš viso buvo pateikti 2163 prašymai subsidijai pirmajam būstui regione gauti. Iš jų priimti 694 prašymai, atmesti - 1169, apdorojama - 16.

Daugiausia prašymų - 47 proc. - pateikė šeimos su vienu vaiku. Jaunos šeimos su dviem vaikais pateikė 27 proc. prašymų, šeimos be vaikų - 22 proc., o gausios šeimos su trimis ir daugiau vaikų - 4 proc. visų prašymų.

Kauno rajone pateikti 272 prašymai, Klaipėdos rajone - 196, Vilniaus rajone - 188, Panevėžio mieste - 125. Likę 1382 prašymai - kitose savivaldybėse.

Taip pat planuojama kitais metais numatyti, kad teikdama prašymą dėl namo statybos regione jauna šeima kartu su kitais numatytais dokumentais turės pateikti statybos leidimą.

2 mėnesių terminą, skirtą deryboms su kredito davėju bei kredito sutarties pasirašymui, planuojama pratęsti iki 3 mėnesių.

Prie suformuotos pažymos apie subsidiją jaunai šeimai bus pridedama atmintinė, nurodanti dokumentus, kurių reikia kreipiantis į kredito įstaigą

ELTA primena, kad kitų metų valstybės biudžeto projektui dar turi pritarti Seimas.

ELTA

Jaunos šeimos būsto programa regionuose
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939