Plinta žinutės dėl bilietų į SEL koncertą: jei nori – stok į Darbo partiją

G.Bitvinsko nuotr.
G.Bitvinsko nuotr.

Greta Ališauskaitė

Viešai pažadėjusieji Darbo partijos gretas išplėsti ir reitinguose pakilti į populiauriausių trejetuką, regis, užsimojo iš peties. Lrytas.lt skaitytojai pranešė, kokių kvietimų sulaukė stoti į Darbo partiją. Kvietimą lydi ir dovanos – bilietai į SEL koncertą.

Ši partija ne kartą pagarsėjo savo metodais tiek pritraukiant naujus žmones, tiek auklėjant savo partijos narius.

Bilietai už narystę Darbo partijoje

Lrytas.lt sulaukė kelių pasipiktinusių skaitytojų laiškų, kurie prašė pasidomėti partijos metodais. Žmonės rašo, kad sulaukė trumpųjų SMS žinučių su pasiūlymu stoti į Darbo partiją ir už tai atsiimti bilietus į artėjantį SEL koncertą.

Žinutes žmonės gavo iš neaiškios moters Erikos, kuri nepaaiškino, kaip gavo jų telefono numerį.

Įvykdžius sąlygą – įstojus į partiją – ji nurodė kreiptis į Antoną Čeponą. Vis dėlto skaitytojai tikino, kad į partiją stoti nesinori. „Bilietų į koncertą gal ir norėtųsi, tačiau stoti į partiją, kurios skyriams vadovauja ne tik teisti, bet ir iš tarybos išmesti pirmininkai, netraukia“, – rašė skaitytoja Vilma.

Žmonės skundžiasi sulaukę Darbo partijos kvietimų stoti į ją dėl bilietų į koncertą. 

Tokio nario nerado

Darbiečių platintus pasiūlymus pakomentavo partijos informacijos centro vadovė Ingrida Karpuškaitė. Ji portalui lrytas.lt nurodė, kad patikrino duomenų bazę ir jokio Antono nerado. „Asmens nei su C nei su Č raide pavardėje Darbo partijoje nėra ir niekuomet nebuvo“, – tikino I.Karpuškaitė.

Lrytas.lt susisiekė su mistiniu Antonu ir vyras trumpai patvirtino, kad tikrai esąs Antonas, bet apie jokius bilietus nieko nežinąs. Trumpai piktu tonu pasakęs, kad yra užsienyje, numetė ragelį. O štai su Erika dėl stojimo į partiją nepavyko susisiekti – ji ragelio nepakėlė.

„Tai – ne pirma provokacija prieš Darbo partiją. Jau esame pripratę. Į Darbo partiją žmonės stoja laisva valia, vedami idėjų ir noro dirbti. Tokių, prie partijos vairo stojus V.Uspaskichui, jau apie pusę tūkstančio. Mes niekada neskatinome ir neskatinsime prisijungti prie mūsų gretų jokiais bilietais ar kitomis panašiomis priemonėmis“, – tokiu atsakymu pasidalijo partijos informacijos centro vadovė.

Instrukcijos, kaip „skleisti teisingas žinias“

Dar kovo mėnesį pasipiktinę partijos nariai kreipėsi į žiniasklaidą ir paviešino, kokias gavo instrukcijas iš partijos informacijos centro.

Išplatintose gairėse buvo nurodoma, kad po straipsniais internete, kurie susiję su Darbo partija ar jos lyderiu, būtina palikti pozityvių komentarų, nes „jie padėtų skleisti teigiamą žinią“.

Siųstuose laiškuose buvo matyti, kad partijos narių prašoma išsaugoti siunčiamus komentarus ir mėnesio pabaigoje juos pateikti partijos informacijos centrui.

Rašydami daugiau nei vieną komentarą vartotojai skatinami pasirinkti „kas kartą vis kitą vardą“. Išplatintame laiške teigiama, kad visas straipsnių, į kuriuos reikia reaguoti, nuorodas partijos nariai gaus laišku, be to, pažymėta, kad „reaguoti  būtina“. Ir toks laiškas iš tikrųjų juos pasiekė: jame – nuorodos į partijos įkūrėjo V.Uspakicho internete skelbtas publikacijas.

Tą kartą I.Karpuškaitė patvirtino, kad gairės partijos nariams apie tai, kaip rašyti komentarus internete, buvo ruošiamos, tačiau pažadėjusi pateikti platesnį komentarą jo taip ir nepateikė.

lrytas.lt

DARBOPARTIJA DARBIEČIAI BILIETAI SMS SEL
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,92