Jūra renginių ir išskirtiniu šurmuliu kurortas atvėrė vartus į naująjį vasaros sezoną

Vakar prasidėjo tradicinė Kurorto šventė. Šį savaitgalį pajūryje šurmuliuos per 100 renginių, kurie prasidėjo gerai visiems žinomu „Palangos Juzės“ kermošiumi. Palangiškius ir miesto svečius stebins sporto, kultūros renginiai, spektakliai, unikalios parodos, įvairūs koncertai – nuo folkloro iki populiariosios muzikos. Pagrindinis šventės akcentas – „Lietuvos balso“ VI-ojo sezono atidarymas su unikalia „Lietuvos balso“ mokytojų šou programa, kurią pamatyti svajoja kiekvienas. Vien dalyvių Kurorto šventėje laukiama per 5 tūkstančius.

Šiandien Kurorto šventė pasiūlys itin daug renginių ir pramogų. "V.P." nuotr.

Unikali 100 miniatiūrų galerija

Šventė vakar prasidėjo tradiciniu kermošiumi, Pagalvių diena, Žemaitijos regiono bokso turnyru ir Pasakų giraite vaikams.

Unikalios mini galerijos atidaryme dalyvavo ir Palangos meras. „V.P.“ nuotr.

Vėliau Vytauto gatvėje atidaryta vienintelė šalyje miniatiūrų galerija. Parodos autorius dailininkas Vytautas Kusas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti pristatė unikalią mini galeriją, kurioje eksponuojami net 100 savo rankomis sukurtų miniatiūrų. Kolekciją autorius kūrė spalvotais pieštukais, aliejiniais dažais. Jo kūrinius papuošė ir plastiko dirbiniai, kurie dar nebuvo pristatyti plačiajai visuomenei.

Dailininkas viliasi, kad ši unikali miniatiūrų galerija paįvairins ne tik kurorto šventės akimirkas – ji džiugins palangiškius bei svečius nuolat. Tai, anot menininko, ne vienos akimirkos renginys. Ekspoziciją galima apžiūrėti iš visų pusių, o vėliau ji bus keičiama, atnaujinama.

Dar iki galerijos atidarymo pradžios, mums pasisekė užfiksuoti unikalius kadrus – pats dailininkas kėlė vėjarodę į galerijos viršūnę.

Trečiadienio vakarą mums nusišypsojo sėkmė užfiksuoti mini galerijos įkūrimo darbus. Čia triūsė ir pats dailininkas su visais savo pagalbininkais. Jis kalė, suko, veržė, montavo, derino. Stebėjome, kaip 100 unikalių miniatiūrų pamažu talpinama į šią galeriją. Dailininkas akcentavo, kad jam didžiulė garbė pagyvinti mūsų miestą savo kūriniais. Jis rankoje laikė vėjarodę su mūsų miesto simbolika, kurią jo pagalbininkai kėlė į pačią galerijos viršūnę.

Parodos atidaryme dalyvavo ir miesto meras Šarūnas Vaitkus, kurį sujaudino labai gražūs dailininko žodžiai: „Skausmu aprūpina pats gyvenimas, todėl mūsų pareiga kurti džiaugsmą“, – parodos moto Paulo Coelho žodžius citavo Vytautas Kusas.

Menininkas yra devynių Lietuvos rekordų autorius: ilgiausio miniatiūrinio paveikslo (ilgis 7,1 metro, aukštis 2 centimetrai), gausiausios vieno autoriaus parodos (1000 paveikslų), mažiausios lietuviškos knygos (8x9 mm dydžio, 3 mm storio, 56 puslapių), daugiausia tuo pačiu laiku skirtinguose miestuose atidarytų vieno autoriaus parodų (9 parodos) rengėjas, mažiausio stalo (8,98 mm aukščio), mažiausios taburetės (6,23 mm aukščio). Na, o paskutinieji rekordo diplomai pelnyti už mažiausią smuiką bei mažiausią gitarą.

Liaudies melodijos ir rokas

Penktadienį publikos dėmesio Kurhauze sulaukė ir Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ spektaklis – biografinės improvizacijos „Lietaus žemė“. Vilniečiai aktoriai šiuo spektakliu sveikino Palangos Grubųjį teatrą su 35-uoju gimtadieniu.

Mieste gaudė liaudies melodijos ir rokas. „Išgirsk šimtmečių jūrą“ repeticija

Vakar liaudies muzikos tradicijų gerbėjus į masinius liaudiškos muzikos ir šokio koncertus pakvietė palangiškių pamėgtas „Mėguvos“ ansamblis, kuris šiemet mini trisdešimtmečio veiklos sukaktį. Į Palangą atvyko gausybė Kauno, Šilalės, Priekulės, Kretingos, Klaipėdos liaudiškosios muzikos ansamblių, grojo ir dar gros kolektyvai iš Palangos.

Surengtas ir modernizuotas folkloro koncertas „Išgirsk šimtmečių jūrą“. Tautinių melodijų gurmanus bei jaunuosius klausytojus džiugino ir ekspresyvios folkloro muzikos grupė „Žalvarinis“. Jos atliekamos lietuvių liaudies dainų interpretacijos skamba patraukliai, nors neįprastai. Derinami įvairūs muzikos stiliai: nuo lengvo iki sunkaus roko, naudojami bliuzo, džiazo elementai. Vienas svarbiausių grupės tikslų – atgaivinti jau nykstančias lietuvių liaudies dainas, pateikti jas klausytojui moderniai ir patraukliai.

Festivalis „Sportas visiems“

Sveikatingumą, sveiką gyvenseną bei sportą pamėgusiųjų gyvenimą paįvairina sportinių renginių gausa. Kartu su Kurorto švente Palangoje vakar prasidėjo festivalis „Sportas visiems“, kuris primena kiekvienam, kad į pajūrį atvykstama ne tik pramogauti, bet ir pagerinti sveikatą, pasimėgauti SPA ir kitomis grožio sveikatinimo procedūromis.

Judrioji kurorto šventės dalis prasidėjo iškilminga visų sporto šakų atstovų eisena.

Festivalio „Sportas visiems“, kuris tęsis ir šiandien, ir rytoj, programa pritaikyta kiekvienam pagal pomėgius ir fizinį pajėgumą: nuo mankštos paplūdimyje, gimnastikos pasirodymų, rankos lenkimo varžybų iki gatvės krepšinio, paplūdimio tinklinio ir kitų rungčių.

Šio festivalio tikslas – paskatinti sportuoti bei sveikai gyventi kuo daugiau įvairaus amžiaus gyventojų. Į tris dienas truksiančią sporto ir laisvalaikio šventę norima suburti ne tik pajūrio, tačiau ir visos Lietuvos gyventojus bei užsienio svečius. Renginio organizatoriai šiemet festivalio dalyvius pasitinka su kaip niekad gausia sporto renginių ir fizinio aktyvumo priemonių programa, kur kiekvienas galės išsirinkti sau mielą aktyvią veiklą iš daugiau nei 70 festivalio programos renginių.

Penktadienio vakarą vainikavo zumbos naktis.

Šeštadienio rytą ­– orkestrų garsai

Ankstyvą šeštadienio rytą palangiškius bei svečius žadino Palangos orkestras. Muzikantai paskelbė antrąją Kurorto šventės dieną, tęsis ir festivalio „Sportas visiems“ renginiai: Jūratės ir Kastyčio skvere jau vyko rytinė mankšta, priešaky – linijinių šokių, masinė „Insanity“ treniruotė, 500 metrų moterų bėgimo pajūriu varžybos. Žiūrovai galės stebėti linijinių, rytietiškų ir sportinių šokių kolektyvų pasirodymus. Sportinę dvasią ir gerą nuotaiką palaikys konkursas „Džiaugsmo gimnastika“.

Miestą drebins ir jaunų žmonių šokių bei muzikos pasirodymai. Palangos šokių studija „Ant bangos“ rengs jaunimo šokių konkursą. Jauni šokėjai varžysis įvairiausiuose stiliuose ir žanruose, išskirtos net penkios stilistikos grupės – nuo populiariojo, šiuolaikinio iki jaunimo pamėgtų gatvės šokių.

Vakare, 18 val., vyks iškilmingas Kurorto šventės atidarymas, kurio metu skambės sveikinimo žodžiai, vyks iškilminga Mėlynosios vėliavos įteikimo Palangai ceremonija.

Špagato rekordas

Šeštadienį Palangoje norima užfiksuoti ir naują rekordą – ilgiausio špagato.

Sudaryti ilgiausią šalyje vientisą špagatą ir pasiekti Lietuvos rekordo pasišovė šokių mokykla „Coda“ ir Palangos vasaros parkas. Šiandien bus bandoma pagerinti „Super špagato“ rekordą, kurį prieš septynerius metus pasiekė klaipėdiečiai. Tuomet 279 uostamiesčio entuziastai sudarė beveik pusės kilometro ilgio špagatą.

„Vienas už kito špagatu ištiesę kojas rikiuosimės nuo Palangos tilto į J. Basanavičiaus gatvę. Naująjį rekordą metrais matuos ir Lietuvos rekordų knygoje užregistruos agentūros „Factum“ atstovai“, – sakė Palangos vasaros parko plėtros projektų vadovė Dovilė Koveckytė.

Anot D.Koveckytės, kad būtų užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas, reikia, jog šiame sumanyme sudalyvautų mažiausiai 300 žmonių, galinčių padaryti špagatą, ir jų jungtis nusidriektų nuo jūros tilto pradžios per visą tiltą link J.Basanavičiaus gatvės bei pasiektų Palangos vasaros parko ribas. Tačiau norima, kad tokia neįprasta grandis būtų pratęsta ir toliau, galbūt iki J.Basanavičiau gatvės pradžios.

Tad visi, galintys padaryti špagatą, yra kviečiami šiandien 17 val. sudalyvautiir pabūti galbūt būsimojo Lietuvos rekordo autoriais. „Kviečiame tiek pavienius asmenis, tiek kolektyvus, svarbiausia, kad jiems būtų įveikiama mūsų sportinė ar šokių užduotis“, – sakė D.Koveckytė.

Registracija šiandien vyks  Palangos vasaros parke J. Basanavičiaus gatvėje nuo 11 iki 16 val., tai galima padaryti ir elektroniniu paštu adresu [email protected].

Garbės piliečio dovana

Išskirtinę dovaną Palangai įteikė mūsų miesto garbės pilietis Larsas Tomas Larsonas – Palangos miesto partnerio Simrishamno (Švedija) gyventojas, buvęs pedagogas, dabar užsiimantis labdaringa veikla.

Simrishamnas partnerystės su Palanga sutartį pasirašė 1991 m. gegužės 10 d. Nuo tada L. T. Larsonas aktyviai dalyvauja labdaringoje veikloje. Jo pastangomis kurorte gyvenantiems fizinę negalę turintiems vaikams ir suaugusiems padovanota daug įrangos. Savo gimtajame mieste Simrishamne T. Larsonas vadinamas „Tomas Palanga“. Šiemet švedas dovanoja miestui Simrishamno orkestro 40-mečio jubiliejinį koncertą, jis pradidės 18.30 val.

Įspūdingus Švedijos orkestro garsus po valandos pakeis Palangos jaunųjų talentų koncertas, išskirtinę vokalinę bei muzikinę programą parengė ir gabiausieji palangiškiai –„ Lietuvos balso 2012“ dalyvė Elvina Milkauskaitė bei 2017-ųjų finalininkė Paulina Skrabytė.

Jubiliejiniu savo koncertu lepins ir Lietuvos popmuzikos žvaigždė, mininti 45-ąjį savo sceninės veiklos sezoną, – Edmundas Kučinskas.

Na, ir viso renginio akcentas – išskirtinis „Lietuvos Balso“ VI-ojo sezono mokytojų šou, prasidėsiantis šiandien 23 val. Inga Jankauskaitė, Leonas Somovas ir Donatas Montvydas – trys šeštojo „Lietuvos balso“ projekto sezono mokytojai jau paskelbti, tačiau visų susirinkusiųjų laukia didžiulė paslaptis. Nepamirštamame gyvo garso Lietuvos muzikos žvaigždžių pasirodyme žinomiausi hitai skambės kitaip, akomponuojant gyvo garso grupei.

Šventės akcentas – „Lietuvos balso mokytojų šou“

Įspūdingą reginį palydės ir jo kulminacija taps efektingas fejerverkų šou.

Sekmadienis tradiciškai bus skirtas sportui, tačiau šventinius renginius šią dieną praturtins ir kultūrinė programa.

Rekordinis tautodailininkų skaičius

Mieste šurmuliavo didžiulis „Palangos Juzės“ kermošius, o vienas įspūdingiausių kermošiaus dirbinių – didžiulis krokodilas. „V.P.“ nuotr.

Tai, kad Kurorto šventė yra mėgiama ir žinoma visoje Lietuvoje, rodo rekordinis norinčiųjų dalyvauti „Palangos Juzės“ kermošiuje tautodailininkų skaičius. Ji neabejotinai sutraukia geriausių viso Žemaitijos regiono ir Lietuvos tautodailininkų, liaudies meistrų. Poilsiautojų akį traukia kokybiški tikrų meistrų, amatininkų dirbiniai.

Mugėje – neįprasta prekybininkų gausa, geras oras ir linksmi svečiai

„Kaip ir kasmet turim gražų kermošių. Daugelį metų Kurorto šventėje „Myliu Palangą“ dominuoja siekiamybė, kad mus įsimylėtų ne tik mūsų miesto patriotai, entuziastai, bet ir visa Lietuva. Šventės programa labai įvairi – ją papuoš ir vietos patyrę, ir jauni atlikėjai, čia koncertuos ir žvaigždės. Iškilmingas šventės akcentas – Mėlynosios vėliavos įteikimas, paliudysiantis, kad Palangos paplūdimiai atitinka aukščiausius kokybės standartus, o pats miestas visus Lietuvos gyventojus kviečia vasarą sutikti aktyviai ir linksmai“, – sakė „Palangos renginių“ kultūrinės veiklos vadybininkas, vienas iš kurorto šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Palangoje – garbingi svečiai

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo Roberto Trautmano, svarbiausia šventės scena yra Jūratės ir Kastyčio skvere, tačiau veiksmo, renginių ir parodų netrūks visose pagrindinėse miesto erdvėse. „Tad Kurorto šventės svečiai gali mėgautis įvairiomis pramogomis: kūrybinėmis dirbtuvėmis, sportinių, muzikinių renginių gausa. Kultūrininkai, renginių organizatoriai bei visuomeninių organizacijų atstovai dėjo didžiules pastangas, kad surengtų puikią Kurorto šventę, kurioje žiūrovai, poilsiautojai ar šventės dalyviai neabejotinai ir drąsiai galėtų ištarti: „Myliu Palangą!“, – sakė R. Trautmanas.

„V.P.“ inf.

Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932