M.Petruškevičius: „Lietuviai gėles naudoja kaip priedą“

Artėja svarbi šventė? Norite nustebinti mylimą žmogų, padovanodami gėlių, bet dvejojate dėl jų rūšies? Naudingais patarimais šiuo klausimu sutiko pasidalinti žinomas stilistas ir gėlių guru - Mantas Petruškevičius.

Gėlių profesionalo klausėme, ką jo gyvenime reiškia gėlės – estetiką, grožį ar dar ką nors? Pašnekovas į šį klausimą turėjo trumpą atsakymą - sakė, kad gėlės jo gyvenime - tiesiog gyvenimo būdo dalis.

Pasidomėjome, kokios gėlės labiau patinka pačiam stilistui, o kokių šis nemėgsta. „Man asmeniškai patinka lelijos, o nepatinka gerberos, nes jos neturi nei „veido“, nei gali pradžiuginti įspūdingu kvapu“, – atviravo stilistas.

Teiraujantis, ar žmonės linkę daug investuoti į gėles, M. Petruškevičiaus teigė, jog tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus kultūros. „Pastebiu, kad Lietuvoje po truputį žmonės supranta, kad verta investuoti ne tik į brangius drabužius, bet į gėles. Todėl, manau, kad kol kas čia tik laiko klausimas, kada požiūris apie gėlių pirkimo suvokimą ateis į Lietuvą“, – sakė pašnekovas.

Pasak floristo, kol kas lietuviai labiau gėles naudoja kaip priedą prie dovanos nei kaip interjero detalę namuose. „Gaila, kad Lietuvoje dovanojant gėles - dažnai persistengiama, pridedama nereikalingų kaspinų ar popieriaus norint, kad puokštė būtų kuo didesnė“, – kalbėjo gėlių madų profesionalas.

Pokalbiui pasisukus apie gėlių madas ir tendencijas, M. Petruškevičius sakė: „Mados galioja, žinoma, kalbant ir apie gėles. Tačiau, mano nuomone, geriausia rinktis savo galva, o nesivaikyti madų. Pavyzdžiui, jei ieškote gėlių vestuvių proga – rinkitės baltas hortenzijas, kalijas, orchidėjas ar tradicines rožes, nes toks pasirinkimas visada atrodys madingai ir stilingai“, – mokė profesionalas.

Gėlių subtilybių žinovo teiravomės apie gėlių spalvas. „Klaidinga galvoti, kad raudona spalva netiks vyrui arba geltona – pernelyg vaikiška. Spalvą turi padiktuoti tos dienos nuotaika. Niekada nesilaikau stereotipinės taisyklės, kokia gėlė ar spalva tinka vyrui, o kokia – moteriai. Kadangi gėlė, kaip dovana, jau yra savaime graži staigmena, todėl analizuoti spalvą būtų tiesiog naivu“, – sakė gėlių guru.

Pokalbio pabaigoje paklausėme, kiek pinigų, eksperto nuomone, reikėtų negailėti mokėti už puokštę. „Priklauso nuo adresato ir progos, todėl puokštė gali kainuoti nuo 1 iki 50 eurų ir daugiau. Nepaisant to, pasikartosiu dar kartą, kad geriau maža, miela puokštė už 5 eurus, bet tokia, kuri nebus dirbtinai prikabinėta popieriumi ir kaspinais, negu 50 eurų vertės puokštė, bet neturinti jokios estetinės vertės“, – paaiškino floristikos profesionalas M. Petruškevičius.

interviu gėlės floristika mados tendencijos MantasPetruškevičius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932