Jūsų vaiko bendravimas svarbiau nei pažymiai mokykloje! Štai 5 priežastys, kodėl

Dažniausiai tėvai labai jaudinasi, kai vaikai pirmąkart eina į mokyklą. „Ar sugebės mažylis perskaityti reikiamą skaičių žodžių per minutę?“ arba „Kaip išmokyti jį skaičiuoti iki 500?“

Bet netrukus dauguma tėvų nustebę sužino, kad vaikui svarbiau ne mokslai, o jo socialiniai įgūdžiai. Ir jie suteikia kur kas apčiuopiamesnį rezultatą užaugus.

Štai 5 svarbūs socialiniai gebėjimai, kuriuos jūs galite įtvirtinti savo vaikui.

Žaidimas – galingas vystymosi pirmaisiais metais katalizatorius. Žaisdami su kitais vaikai mokosi vesti derybas, spręsti problemas, dalintis ir eksperimentuoti. Jūs galite padėti savo vaikui suformuoti šiuos įgūdžius, skyrę laiko žaidimams su kitais vaikais.

Paprašykite mažylį nupasakoti problemą, atlikti smegenų šturmą ir pabandyti ją išspręsti.

Jūs, kaip ir anksčiau, būsite aktyvus proceso dalyvis, bet, užuot viską sprendus savarankiškai,  leiskite savo vaikui pabandyti savarankiškai susidoroti su problema paklausus: „Kaip tu manai, ką reikia padaryti?“

Kai mes klausiame vaikų, kaip jie kūrė savo sprendimą, mes suteikiame jiems galimybę įvertinti savo patirtį ir esant būtinybei atlikti reikiamus patobulinimus. Mes mokome juos, kad klaidos padeda mums mokytis ir judėti pirmyn.

Vaikai, jautrūs aplink esančioms emocijoms, sugeba gerai sutarti su kitais. Jūs galite prisidėti prie šio įgūdžio, atkreipdami dėmesį į emocinius signalus ir įvardydami emocijas.

Jūs galite vystyti šį gebėjimą ne tik namuose, bet ir paprašyti papasakoti apie emocijas („Kaip tu manai, ką jis jautė, kai tai nutiko?“).

Taip vaikai gali tapti kur kas atidesni emocijoms, o tada pritaikyti jų supratimą realiame gyvenime.

Vaikai turi galvoti ne tik apie save, bet ir suvokti kitų poreikius. Pažymėdami ir papildydami vaiką, kai jis stengiasi būti naudingas, jūs paskatinate jį tęsti.

Suteikite vaikui paprastas galimybes padėti jums šeimoje – nuimti produktus, paruošti vaikui naują vystyklą arba padėti broliui apsivilkti – ir tuo pat metu būkite dėkingi už pagalbą.

Vaikas turi mokėti atidėti malonumus ir laukti. Šiuos įgūdžius galima treniruoti per žaidimus. Žaidimai su judesiais, kurie reikalauja, kad vaikas sustotų ir eitų, raudona šviesa/žalia šviesa, šokis ir sustingimas.

Vaikai turi „perjungti programas“ ir kontroliuoti savo impulsus.

vmarkus.lt