Iš prestižinio sambo čempionato Olandijoje palangiškiai grįžo su medaliais

Kovo 9-12 dienomis Dalfsene įvyko 27-asis atviras Olandijos sambo čempionatas. Jau antrus metus iš eilės į šį prestižinį renginį vyko ir Palangos sambo akademijos sportininkai.

Svorio kategorijoje iki 48 kg pirmąją vietą iškovojo ir čempionu tapo dešimtmetis Aleksandras Knieža. Palangos sambo akademijos nuotr.

Čempionate, be Lietuvos komandų, dalyvavo sportininkai dar iš 17 šalių: Jungtinių Amerikos valstijų, Kanados, Brazilijos, Didžiosios Britanijos, Indijos, Vokietijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir kitų.

Visa Palangos sambo akademijos komanda grįžo su apdovanojimais. Svorio kategorijoje iki 48 kg pirmąją vietą iškovojo ir Olandijos čempionu tapo Aleksandras Knieža, antrąją vietą svorio kategorijoje iki 67 kg pelnė Robertas Gramauskas, bronzos medaliais pasipuošė Mantas Verseckas (57 kg), Matas Kalvis (67 kg) bei Vakaris Viršilas (52 kg).

Antrąją vietą svorio kategorijoje iki 67 kg pelnė Robertas Gramauskas, bronzos medaliu pasipuošė Matas Kalvis

Svorio kategorijoje iki 52 kg Vakaris Viršilas užėmė garbingąją trečią vietą

Jaunieji sportininkai taip pat aplankė Amsterdamą, Omeną, Kylį, mėgavosi senamiesčiaisn aplankė istorines vietas. Neišdildomi įspūdžiai liko po apsilankymo Laboe miestelyje Vokietijoje, kur apžiūrėta po Antrojo pasaulinio karo išlikusi povandeninė valtis U-955 ir joje įrengtas memorialinis muziejus. Vaikai taip pat susipažino su Vokietijos povandeninių laivų gamyba, karine istorija.

Tradiciškai buvo aplankytas Kylije esantis sambo  klubas „Sportverein Makkabi“, čia jaunieji Palangos sportininkai dalyvavo bendroje treniruotėje, dalijosi sportine patirtimi bei įgūdžiais.

Kelionės namo metu kelto „Victoria seaways“ kapitonas sportininkus pakvietė apsilankyti ant savo tiltelio, rodė laivo navigacijos bei valdymo ypatumus.