Daugiau nei 18 šalių scenas užkariavęs Sero Eltono Johno ir Tim Rice miuziklas „Aida“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatytas pirmą kartą Baltijos šalyse. Jo premjera kovo 25 d. sutapo su kerinčių baladžių karaliaus E.John gimtadieniu. Bilietai į miuziklo premjerinius spektaklius buvo išpirkti akimirksniu, tai liudija , kad žiūrovai žino, ką renkasi, nes būtent E. Džono muzika ir lemia „Aidos“ miuziklo populiarumą daugelyje užsienio teatrų.

 

Miuziklas „Aida“ pagrįstas ta pačia garsia klasikine istorija kaip ir G.Verdi opera „Aida“ - apie amžiną, laikui nepaklūstantį ryšį tarp vergijon paimtos Nubijos princesės Aidos ir Egipto kareivio Radameso. Jaunuoliai iš skirtingų ir tarpusavio karuose paskendusių kraštų įsiplieskus meilei priversti išsiskirti amžiams arba stoti akistaton su mirtimi.

 

1998 m. miuziklo „Aida” premjera įvyko JAV Džordžijos valstijoje, Atlantos „Aliance” teatre. Miuziklas susilaukė daugelio tarptautinių muzikinių apdovanojimų, aukšto publikos įvertinimo. Miuziklo muzika eklektiška, bet labai melodinga ir įtaigi. Čia girdime choralą, gospelą, energingąjį roką, regį, lyrinę baladę ir popstilių, Afrikos, Indijos, Vidurio rytų šalių muzikos įtakas. Įvairius muzikos fragmentus, kaip atskirus muzikinius numerius įvairiuose didžiausiuose pasaulio šou dažnai atlieka populiariausios žvaigždės – pats Elton John, Tina Turner, Beyonce Knowles, Christina Aquilera, Janet Jackson ir kt.

 

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre miuziklą pastatė režisierius Vytenis Pauliukaitis, dirigentas Jonas Janulevičius, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkai Adomas Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė, choreografiją Arikas Krupas.

 

Lietuviškajai miuziklo premjerai suburta gera atlikėjų komanda, miuziklas - išbandymas Kauno muzikinio teatro dainininkams - reikalinga visiškai kitokia balso technika.

Kad įvairiastilistinė „Aidos“ muzikinė partitūra suskambėtų visu grožiu, teatras turėjo įsigyti papildomus instrumentus ir garso techniką: specialiai nupirktas elektroninių būgnų komplektas, įsigyta aukščiausios klasės akustinė sistema. Tai, be abejonės, pasitarnaus ir kitiems miuziklams. Eltono Johno miuziklo muzika ir instrumentuotė skirta gan didelėms erdvėms, todėl reikalingos emocijos sukūrimui teatro erdvėje spektaklio dirigentui Jonui Janulevičiui ir garso režisieriui Justinui Giedraičiui teko labai subtiliai viską derinti, reguliuoti garso dinamiką.

 

„Spektaklyje papasakota iš žilos senovės atkeliavusi legenda gvildena tuos egzistencijos klausimus, kurie žmones tebedomina ir šiandien“ – sako režisierius Vytenis Pauliukaitis. O spektaklio dirigentas Jonas Janulevičius antrina, kad pasaulinę miuziklo sėkmę lėmė ne tik nemirtinga meilės trikampio intriga, bet ir visiems melomanų skoniams įtinkanti „eltoniškų“ baladžių estetika. Dirigentas įsitikinęs, jog lyrika, rokas, regis, teatre dar neskambėję instrumentai ir 21 a. muzikos koloritas nepaliks abejingais nė vieno žiūrovo.

 

2018 m. baigiantis 78-ajam teatro kūrybiniam sezonui birželio 3 d. buvo parodytas 100-asis E.Johno miuziklo „Aida“ spektaklis. Nuo premjeros 2011 m. spektaklyje dainavo trys Aidos, trys Radamesai, keturios Amneris, trys Merebai, keturios Nehebkos, trys Amonasrai. Spektaklį pamatė daugiau nei 50 tūkstančiai žiūrovų.

Muzikos autorius – Elton John
Eilių autorius – Tim Rice
Scenarijaus autoriai – Linda Wollverton, Robert Falls, David Henry Hwang

Režisierius - VYTENIS PAULIUKAITIS
Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas - ADOMAS JACOVSKIS
Kostiumų dailininkė - ALEKSANDRA JACOVSKYTĖ
Choreografas - ARIKAS KRUPAS
Chormeisterė - Rasa Vaitkevičiūtė