Maloniai kviečiame į koncertą „Gražiausi Stanisławo Moniuszkos vokaliniai kūriniai“. „Sapnas prie Vilijos“, Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga).

Koncerte skambės trio „RAMmuzika“ (Aistė Širvinskaitė-Ruškienė – sopranas, Miglė Dikšaitienė – smuikas, Rūta Blaškytė – fortepijonas) atliekami vokaliniai S. Moniuszkos kūriniai ir kelios kompozitoriaus amžininkų pjesės.

Trio solistė – sopranas Aistė Širvinskaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, garsių Lietuvos vokalo pedagogų Reginos Maciūtės, Irenos Milkevičiūtės ir Virgilijaus Noreikos auklėtinė. Atlikėja koncertavo su kameriniu ansambliu „Musica Humana“, kūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto, Klaipėdos muzikiniame ir kituose teatruose, atliko solo partijas oratorijos žanro kūriniuose.

Šiuo metu solistė rengia solines programas, yra dažna tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ ir tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio dalyvė.

Iš Kauno kilusi smuikininkė Miglė Dikšaitienė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, šiuo metu daug dėmesio skirianti kameriniam muzikavimui. Smuikininkė penkiolika metų grojo tarptautiniame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, šiuo metu yra Šv. Kristoforo kamerinio orkestro smuikininkė ir įkvėptais muzikos garsais džiugina muzikos meno gerbėjus visame pasaulyje.

Kita kaunietė – Rūta Blaškytė, po septynerių metų koncertmeisterės darbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sugrįžusi į gimtąjį miestą. Greta darbo su vokalistais Kauno valstybiniame muzikiniame teatre bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje ji kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja dalyvauja literatūriniuose-muzikiniuose projektuose, drauge su kitais garsiais Lietuvos menininkais atlieka programas, skirtas Edvardui Griegui, Hectorui Berliozui, Czesłavui Miłoszui ir kitoms legendinėms meno pasaulio asmenybėms. Kartu su kolegėmis, susibūrusiomis į ansamblį „RAMuzika“, dažnai pasirodo įvairių miestų scenose.

Šis koncertas yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto – edukacinio ciklo „Klausomės Stanislovo Moniuškos“ (UNESCO minimai kompozitoriaus 200 metų gimimo sukakčiai) dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Kviečiame dalyvauti edukacinio projekto renginiuose ir susipažinti su kompozitoriaus S. Moniuszkos kūryba bei asmenybe.