Penktadienį, birželio 7 d. 18.00 val., “Ramybės“ galerijoje pirmąkart pristatomas naujausiais skulptoriaus Simono Dūdos projektas „Radinys“.

Šis projektas yra ankstesnio kūrybinio ciklo „Maži objektai“, pristatyto 2016 m. Argentum galerijoje Vilniuje, 2018 m. „Ramybės“ galerijoje Palangoje ir 2019 m. balandžio-gegužės mėn. Espacio40 Valensijoje (Ispanijoje), tęsinys.

„Gatvėje surastas automobilio duslintuvo laikiklis, saga , kluone – senos rogės, surastas vaško receptas (beminkant sūrio parafinas kartu su bičių vašku), tinkamų formų paieškos. Radiniai, kaip ir atradimai. Kažkas pametą, o tu atrandi. Kartais nesupranti nuo ko ši detalė, ir kam ji priklausė. O kartais, tiesiog neklausi kodėl ir kas tai yra? Tiesiog randi ir įsidedi į kišenę. Neklausi –kodėl nulipdai? Tiesiog taip atrandi...“

„Radinys – surastas kažkieno prarastas daiktas arba surasta istorija,- apie naująjį skulptūros projektą sakė Simonas Dūda.- Viena vertus, toliau gilinuosi į tą pačią tematiką. Kita vertus, idėja yra parodyti įvairias medžiagas (žalvarį, bronzą, sidabrą, medį ir pan.) bei technikas, ir išplėsti skulptūrų formatus“.

Skulptoriaus teigimu, kita šio ciklo dalis yra ta, kad mažos skulptūros (likdamos savarankiškos) yra kartu ir instaliacijos dalis. Bet gal svarbesnis momentas yra tai, kad šiame projekte gatvėje randami objektai įgyja didesnę reikšmę. Šis sprendimas iš dalies grindžiamas konceptualiais motyvais ir siūlo permąstyti atmintį, istoriją, atliekų ir ekologijos svarbą. Formaliai tai nuroda į ready-made, found art arba trash art.

Simono Dūdos projektas „Radinys“ „Ramybės“ galerijoje bus pristatomas iki birželio 21 d.