Palangos gintaro muziejuje gruodžio 14 d. 12 val. vyks projekto „IŠVAŽIUOJAMOSIOS DIRBTUVĖS AKLIESIEMS IR SILPNAREGIAMS VAKARŲ LIETUVOJE“ baigiamasis renginys.


Bus atidaryta Žemaitijos miestų Aklųjų centruose sukurtų gintaro papuošalų parodėlė. Koncertuos LASS Klaipėdos rajono filialo kolektyvas „Asablyvi“ (vadovė Janina Monienė).


Palangos gintaro muziejus 2018 metais įgyvendino projektą „Išvažiuojamosios kūrybinės dirbtuvės akliesiems ir silpnaregiams Vakarų Lietuvoje“. Kūrybinės dirbtuvės pritraukė gausų būrį dalyvių – muziejininkai aplankė LASS filialus Gargžduose, Klaipėdoje, Šilutėje, Kretingoje, Telšiuose, Plungėje, Skuode ir Mažeikiuose. 


Ši paroda pristato kūrybinių dirbtuvių metu sukurtus papuošalus. Eksponuojami 51 autoriaus kūriniai. Projektu siekta sudaryti galimybę neregiams jų gyvenamoje vietoje pojūčiais pažinti Gintaro muziejaus vertybes, dalyvauti kūrybiniame procese ir skleisti informaciją visuomenėje, formuojant meno prieinamumo neįgaliesiems būtinybę ir politiką. Tokiu būdu diegiama ir inkliuzijos, kaip visiems prieinamo kokybiško švietimo, samprata.


Iš šio projekto lėšų taip pat sukurti ir atspausdinti taktiliniai atvirukai su komentarais Brailio raštu. Taktilinės priemonės išdalintos visiems LASS filialams – jie padės neregiams ir silpnaregiams artimiau susipažinti su gintaro susidarymu, panaudojimu, žymiausiais muziejaus eksponatais. 

Projekto partneriai:
VšĮ "Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centras"
Tautodailininkas Albertas Bukauskas
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba