Italų tenoras Donato Ravini dainuos: „Kur tu esi - gimsta meilė“

Italą Donato Ravini Lietuvos publika, mėgstanti klasikinę muziką, jau pažįsta. Dainininkas  savo sukurtą programą pristatė įvairiuose šalies miestuose, italų operų arijas ir duetus, itališkas ir neapolietiškas klasikines dainas bei romansus atliko akompanuojant Lietuvos nacionalionio operos ir baleto teatro kameriniam orkestrui su maestro Martynu Staškumi, styginių kvartetui „Archi Quartett, orkestrui „Modus“ su dirigentu Robertu Bilškevičiumi, pianistams Aleksandrui Vizbarui ir Linui Dužinskui. Vasaros viduryje – liepos 27 ir 28 dienomis D. Ravini kartu su lietuvių pianiste Rūta Blaškyte surengs koncertus Palangos Kurhauzo ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ salėse.

“Meilė Neapolyje“ – italų klasikos koncertų ciklas prie jūros. Šiame cikle organiškai ir harmoningai suskambės tenoro Donato Ravini atliekamos dainos. Programoje – italų ir neapoliečių kompozitorių Francesco Paolo Tosti, Ruggero Leoncavallo, Eduardo di Capua, Ernesto de Curtis svaiginančios meilės kompozicijos. Poetų Salvatore Di Giacomo, Libero Bovio, Vincenzo Russo, Gabriele d‘Annunzio ir kitų eilės, nuspalvintos ir paryškintos universalia muzikos kalba bei tenoro Donato Ravini belcanto klasikiniu ir elegantišku atlikimu, publikai suteiks nepamirštamų ir gilių emocijų.

Rūta Blaškytė - Kauno valstybinio muzikinio teatro vokalo pianistė repetitorė, koncertuoja koncertuose ir festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Ji yra nuolatinė tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio dalyvė. Kartu su kolegėmis susibūrusios į ansamblį RAMuzika, Rūta dažnai pasirodo įvairių miestų scenose.

Koncertus publikai pristato kompanija „Klasikos degustacija“. Jos prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė italų klasikos koncertus pradėjo organizuoti 2015 metais kartu su tenoru ir meno vadovu Donato Ravini. Tarptautinė komanda Lietuvos ir Latvijos žiūrovans surengė meilės, nuoširdžių jausmų pripildytus pasirodymus, kurie sulaukė didelio pasisekimo bei publikos įvertinimo.

Mattinata (Rytas), Ruggero Leoncavallo

Aušra, apsirengusi baltai,
Jau atidarė saulei duris:
Ir raudonais savo pirštais
Jau glosto gėles!
Jaudinanti paslaptis, atrodo, pažadina gamtą.
Tu dar miegi,
O aš stoviu liūdnas ir dainuoju tau.

Tu taip pat apsirengi baltą suknelę
Ir atidarai duris – kad tau dainuočiau!
Kur tavęs nėra - trūksta šviesos,
Kur tu esi - gimsta meilė.