Mindaugas Bačkus – Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas, vienas geriausių Lietuvos violončelininkų palydės klausytojus į užburiantį violončelės balso magijos pasaulį. Būtent Mindaugui reikia padėkoti už tai, kad Klaipėda tampa violončelės sostine.

Mindaugas Bačkus koncertuoja visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys. Violončele jis nuolat siekia atverti naujus garso pasaulius, dėl to jam yra tekę bendradarbiauti su žymiais dabarties kompozitoriais, džiazo muzikantais, baroko muzikos ansambliais, teatrais ir šokio trupėmis.

Kaip barokinės violončelės meistras, Mindaugas buvo kviečiamas į Baltijos šalių baroko orkestrą ir konsortą „Brevis“. Nuo 2003 iki 2009 metų jis grojo styginių kvartete „Chordos“, o nuo 2006-ųjų yra „Nepaklusniųjų ansamblio“ narys. Su šiais kolektyvais jis atliko daugybę XX ir XXI amžių muzikos, dalyvavo šiuolaikinės muzikos ir džiazo festivaliuose Lietuvoje, Jungtinėse Valstijose, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje ir Norvegijoje. Profesionaliojoje scenoje Mindaugui yra tekę koncertuoti su daugybe žinomų atlikėjų: Davidu Geringu, Mirga Gražinyte-Tyla, Andresu Mustonenu, Mūza Rubackyte, Reinhardu Goebeliu, Alexander Paley, Svenu Helbigu, Geiru Draugsvollu, Kasparu Zehnderiu, Dmitrijum Sinkovskiu ir kitais.

„Pasitikėdamas kompozitoriais, Mindaugas Bačkus intuityviai, bet jautriai paliečia tuos aspektus, kurie geriausiai tinka šiam nepaprastai originaliam „garsų teatrui“; būtent čia šio violončelininko asmenybė atsiskleidžia visa savo įspūdinga įvairove.“ – Edmundas Gedgaudas, „Lithuanian Music Link“ nr. 16.

Birželio 24 dieną kviečiame kartu su Mindaugu Bačkumi pasimėgauti violončelės kuriama muzikos magija.

Mindaugas Bačkus, nuotrauka D. Matvejev