Praeitą vasarą susibūręs ir festivalyje "Kultūros naktis 2017" debiutavęs muzikinis projektas "Rytai Pietūs Šiaurė Vakarai" vis stebina klausytojus savo šiltais, įtraukiančiais pasirodymais. Nors apie šį muzikinį reiškinį girdėjo dar gana nedaug muzikos mylėtojų, tačiau po koncertų abejingų šiems muzikantams nelieka. Tai puiki proga susipažinti iš arčiau ir išgirsti atlikėjus, kurie groja garsiausių Lietuvos grupių bei solistų pasirodymuose klasikinės muzikos scenose, džiazo, pop muzikos festivaliuose ir arenose. Šiuos muzikantus tikrai girdėjote daug kur: Leon Somov & Jazzu, Sauliaus Prūsaičio, Vido Bareikio, Merūno Vitulskio, Sauliaus Petreikio, grupės "Žalvarinis" ir kitų koncertuose. Šiame projekte jie kartu improvizuoja, keičiasi solo pasirodymais, pilnai atskleidžia savo instrumentų galimybes.

Eglė Janauskaitė (fleita, vokalas)
Kęstutis Pavalkis (fortepijonas, sintezatorius)
Domas Žostautas (bosinė gitara)
Gediminas Augustaitis (mušamieji)

"Rytai Pietūs Šiaurė Vakarai" pasirodymas - tai spalvinga kelionė, kuri apjungia muziką iš viso pasaulio viename koncerte. Jazz intonacijos, tam tikrų šalių melodijų ir ritminis skambesys, jų kontrastai ir panašumai išsiskleidžia sekant saulės judėjimo kryptimi per 4 pasaulio šalis. Šių dienų muzikantų kūryba ypatingai gerai atspindi tai, kad muzika neturi jokių sienų, o skirtingos kultūros ją tik dar labiau praturtina. Todėl džiaugiamės galėdami su klausytojais pasidalinti nuotaikomis, naujomis išraiškos galimybėmis, kurios gimsta improvizuojant, kuriant būsenas vis kitame geografiniame kontekste.

Kelionė prasideda rytuose, Tekančios Saulės šalyje - Japonijoje, užliedama rytietišku skaidrumu ir ornamentika, santūriai išraiškingu skambesiu, meditatyviu minimalizmu. Toliau apsistojame pietuose, pasinerdami į afrikietiškos muzikos ritmingą žaismingumą ir tyrą melodingumą. Šiaurėje visada yra laiko apmąstymams... Minimalus ir sukauptas skambesys nukelia į šaltas, plačias ir vėjuotas erdves. Paskutinė kelionės stotelė - labiausiai žmonių ir kultūrų įvairove mirguliuojantys vakarai. Jazz, Latino, šiuolaikinė kamerinė muzika ir kiti stiliai čia puikiai dera tarpusavyje.