Liaudies muzika moderniam jaunimui


Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ savo 30-ojo jubiliejaus proga toliau dovanoja dovanas palangiškiams ir kurorto svečiams. Projektas „Išgirsk šimtmečių jūrą“ jau kelis mėnesius kviečia mokytojus ir jaunimą iš skirtingų organizacijų diskutuoti apie etninę muziką, eksperimentuoti su folkloro kūriniais ir jų interpretacijomis bei iš naujo pamilti tradicinę kultūrą.

„Palanga patrauklus miestas šalies jaunimui ištisus metus. Čia jiems tarp daugybės pramogų labai mažai su tradicine kultūra susijusių, etninėmis vertybėmis paremtų veiklų. Didžiuosiuose miestuose matomas jaunimo polinkį atsigręžti į etninės kultūros ištakas, o regionuose tai sunkiai skinasi kelią. Valstybės atkūrimo šimtmetis - puiki proga paskatinti pajūrio vaikus ir jaunimą praplėsti savo kultūrinį akiratį atrandant savo prigimtinę kultūrą. Prigimčiai išreikšti pasirinkta jūrą. Jos mistiškumas ir grožis sustabdo kiekvieną, nesirenkant amžiaus. Jūros neperšauksi ir nesuvaldysi. Jos šimtmečių ošimas primena istoriją ir veda į ateitį nepamirštant gamtos ir žmogaus darnos. Tai išreikšti meno formomis yra sudėtinga, bet pabandyti verta. ,,Išgirk šimtmečių jūrą“ - toks leitmotyvas lydi visas projekto kūrybines veiklas“ - etnografė Zita Baniulaitytė

Jau šį penktadienį 18:30 val., Jūratės ir Kastyčio skvere, projekto dalyviai kartu folkroko grupe „Žalvarinis“ žiūrovus stebins naujai ir moderniai atliekama liaudies muzika.
Projektą finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.