Prancūziško kino festivalio „Žiemos ekranai I Ecrans d'Hiver”2022 filmas sausio 29 d., šeštadienį, 15 val.
SUDIE, KVAILIAI! | ADIEU LES CONS
Režisierius: Albert Dupontel, Vaidina: Virginie Efira, Albert Dupontel, Michel Vuillermoz, Nicolas Marié
Romantinė komedija
Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis
Prancūzija 2020, N-13
Trukmė: 1.27 val.
Sulaukusi 43-ijų, Siuzė Trappet išgirsta negailestingą diagnozę, ji serga nepagydoma liga ir gyveni jai liko vos keli mėnesiai. Nebeturinti ko prarasti, moteris ryžtasi paskutiniam išbandymui – surasti prieš daugybę metų įvaikinti atiduotą sūnų. Biurokratiniais labirintais klajojančią moterį likimas suveda su JB, darbo nustekentu programuotoju, ir Ponu Blin, aklu ligoninės archyvų darbuotoju. Nuostabą kelianti trijulė seka Siuzės sūnaus pėdsakais, ir jų nuotykių galėtų pavydėtų net rimčiausi veiksmo filmų herojai.
Septyniais „Cezariais“ apdovanota ir geriausiu metų filmu pripažinta komedija – tai siautulinga vizuali opera, kurioje savo vietą randa ir lyriška istorija, ir absurdiškų situacijų komiškas tikrumas.
Režisierius, scenaristas, aktorius ir komikas Albert Dupontel (1964) karjerą kine pradėjo kaip aktorius, dirbo su Jacques Audiard, Gaspar Noé, Jean-Pierre Jeunet, Jean Becker ir kitais režisieriais. Dupontel režisūrinis debiutas „Bernie“ (1996) sulaukė didelės sėkmės Prancūzijoje. „Iki pasimatymo ten viršuje“ (2017) pelnė penkis „Cezario“ apdovanojimus, tarp jų ir geriausio režisieriaus. „Sudie, kvailiai!“ (2020) - tai jau septintas pilno metro filmas, įvertintas net septyniais „Cezario“ apdovanojimais ir pripažintas geriausiu metų filmu Prancūzijoje.
Dalyvaujantiems privalomi Galimybių pasai ir respiratoriai.