Saugumo reikalavimai renginių lankytojams

Koncertas operos solisto Almo Švilpos jubiliejui

Almas Švilpa – tarptautinę šlovę pelnęs bosas-baritonas, klaipėdietis, savo šalies ir gimtojo miesto patriotas – šiais metais mini 50 metų sukaktį. Lapkričio 25-ąją Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia publiką į jo jubiliejinį koncertą „Dedikacija Klaipėdai“. Dainininkas atvirauja, kad jam net nekilo klausimas, kur surengti savo jubiliejinį koncertą: „Man reikia Klaipėdos! Noriu, kad mano gimtinė atsigautų. Kad ne tik Vilniuje telktųsi geriausi menininkai bei vyktų geriausi koncertai ir spektakliai. Kad sužydėtų man pats gražiausias miestas Klaipėda, kuriame pastaruoju metu irgi vis daugiau aukšto lygio kultūrinio gyvenimo. Į šį sūkurį noriu įsijungti ir aš.“

Beveik ketvirtį amžiaus nuo 1997-ųjų A. Švilpa kuria vaidmenis Eseno Aalto muzikiniame teatre, Vokietijoje. Dainininkas taip pat yra sėkmingai pasirodęs Vienos valstybės ir Vienos liaudies operose, Zalcburgo festivalyje, Maskvos Didžiajame teatre, Vokiečių operoje Berlyne, Drezdeno, Diuseldorfo, Štutgarto, Hanoverio, Kelno, Miuncheno, Ciuricho, Ženevos, Kopenhagos, Liono, Nanto, Antverpeno, Gento, Sankt Galeno ir daugelyje kitų Europos teatrų scenose.

Tačiau visą šį laiką nenutrūko ir jo ypatingas ryšys su Lietuvos menininkais, kultūros institucijomis. Kasmet į Lietuvą sugrįžtantis solistas koncertuoja Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Birštone, kuria vaidmenis Nacionalinio operos ir baleto teatro, Vilniaus miesto operos (Vilnius City Opera), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektakliuose. Vienas naujausių ir ryškiausių A. Švilpos vaidmenų Lietuvoje – Olandas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro senajame elinge įspūdingai pastatytoje Richardo Wagnerio operoje „Skrajojantis olandas“ (2020). LRT parengto spektaklio įrašo pavidalu A. Švilpa aplankė operos mylėtojus net atokiausiuose pasaulio kampeliuose, kai tarptautinė asociacija „Opera Europa“ šį įrašą transliavo savo platformoje „Operavision“. 2021 m. už šį vaidmenį dainininkas buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui.

Savo pirmąjį garbingą jubiliejų jis pasitinka supamas artimų bičiulių, mokytojų ir scenos partnerių. Koncerte dalyvauja ne vien Lietuvoje žinomi šalies solistai: A. Švilpos buvęs dėstytojas LMTA, bosas Vladimiras Prudnikovas, sopranai Kamilė Balabonaitė-Bonté ir Rita Petrauskaitė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), baritonai Laimonas Pautienius ir Mindaugas Rojus.

A. Švilpos kvietimu diriguoti šiame koncerte solistams akompanuosiančiam KVMT simfoniniam orkestrui atvyksta Stefanas Soltészas, kurio pavardė puikuojasi geriausių pasaulio dirigentų dešimtuke. „Maestro Soltészui esu dėkingas už savo sėkmingai susiklosčiusią karjerą: kai man buvo 25-eri, jis mane išgirdo ir pakvietė dainuoti į Aalto muzikinį teatrą Esene, kur jis tuomet ėjo vyriausiojo muzikos vadovo, operos intendanto pareigas. Man nusišypsojo laimė su šiuo profesionalu dirbti kartu net septyniolika metų. Jam vadovaujant Aalto muzikinis teatras keturis kartus išrinktas geriausiu visoje vokiškai kalbančioje Europoje,“ pasakoja jubiliatas. Kartu su S. Soltészu į Klaipėdą atvyksta ir koncerte taip pat pasirodys jo žmona, tarptautinį pripažinimą pelnęs mecosopranas Michaela Selinger.