Liepos mėnesį Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kvies į susitikimus su Libertu Klimka. Jų metu etnologas, profesorius Libertas Klimka su miesto svečiais ir gyventojais dalinsis žiniomis apie etninę kultūrą bei apie įdomų kultūros paveldo objektą – bažnyčių varpus.

Pirmasis susitikimas „Žolynų galia. Saulėgrįža. Trejos devynerios“ vyks liepos 17 dieną 16 valandą. Renginio metu bus kalbama apie vasaros laikotarpiui aktualius etninės kultūros papročius.

Antrojo susitikimo liepos 18 d. 10 val. metu bus skaitoma paskaita „Užkopus į varpų bokštą“. Lektorius pakvies į pažintį su iš Lietuvos bažnyčių bokštų girdimais, bet dažniausiai nebematomais varpais. Kokia yra varpų liejybos istorija Europoje ir Lietuvoje? Kas buvo garsiausi jų meistrai ir kur jie buvo liejami? Apie varpų nutikimus karų bei okupacijų metais taip pat yra daugybė istorijų, kurios iš jų legendinės, o kurios tikros? Visi šie klausimai bus atsakyti renginio metu.

Renginiai nemokami, įgyvendinami pagal Palangos miesto etninės kultūros plėtros 2020-2023 m. programą. Organizatorius – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus (Lietuvos nacionalinis muziejus).

Apie lektorių
Libertas Klimka jau daugelį metų tyrinėja Lietuvos etnologiją ir istoriją, išvystė ir plėtoja tarpdisciplinines naujas mokslo šakas – paleoastronomiją ir etnokosmologiją. Lietuviškų tradicijų ir mitologijos tyrimus yra publikavęs daugybėje mokslinių straipsnių ir knygų, taip pat užsiima mokslo populiarinimo veikla.