Liepos 3 d. 16 val. bibliotekos interneto skaitykloje (III aukšte) bus atidaroma dailininko Tomo Jovaišos akvarelių paroda.

Dailininko kūrybos gerbėja, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė prof. dr. Grasilda Blažienė sako: „Tomas Jovaiša kuria taip seniai, kad nepatogu ir rašyti, jo paties žodžiais tariant.

Intensyviausi kūrybos metai – paskutiniai šešeri. Jie paženklinti ieškojimų ir atradimų, potėpių tikrumo, savotiško blaškymosi, ieškant to paties paveikslo keliais variantais gelminės metaforos. Tai savotiškas pašėlimas, nesivaikant sensacijų. Dailininkas atkakliai ir su giliu dėmesiu pabrėžia savo krašto gamtos, iškalbingų mūsų miestų statinių žavesį. Tomo Jovaišos romantiškas susidomėjimas griuvėsiais, nykstančiais ar net naikinamais statiniais, ypač dvarais, skatinte skatina susimąstyti apie negebėjimą įžiūrėti lūženose tai, kas prasminga ir ką galima paversti prestižu. Kūrėjas, būdamas tikras miestietis, iškalbingai svajoja apie dar dykuma netapusią Lietuvos gamtą ir gyvena su ja tūkstančius gyvenimų.

Tomas Jovaiša yra neišgydomai atsidavęs didžiajai akvarelės aistrai, kuri liudiją tikėjimą šviesa, taip subtiliai atsispindinčia jo paveiksluose“.