Camerata Ars Lituanica

Meno vadovas
Gleb Pyšniak

Solistė
Dalia Dėdinskaitė (smuikas)

PROGRAMA
A. Corelli Concerto grosso in G minor, Op. 6, No. 8 “Kalėdinis koncertas”
F. Mendelssohn Styginių oktetas Es-dur op. 20: I. Allegro moderato ma con fuoco
pertrauka
A. Vivaldi “Metų laikai"

Į Naujametinį vakarą Palangos kurhauzo koncertų salėje kviečia CAMERATA ARS LITUANICA - Lietuvos pripažintų atlikėjų, Čiurlionio ir Archi kvartetų narių ansamblis. Rinktinių atlikėjų ansamblis pirmą kartą susiburia bendrai kūrybinei iniciatyvai ir yra įsitikinę, jog koncerto ypatinga programa bei jos aukščiausio profesionalumo atlikimas dovanos klausytojams nepamirštamą vakarą. Camerata Ars Lituanica siekia atspindėti kiekvieno muzikanto išskirtinį talentą, asmenybę, muzikinę patirtį ir visa tai sujungti į harmoningą garsų simfoniją „Metų laikuose“.

Susibūręs 1968 metais, 2018-aisiais atšventęs 50-metį, ČIURLIONIO KVARTETAS tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš mūsų šalies menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Ypač svarbi kolektyvo misija – garsinti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardą. Antai per visus 2011 metus, skirtus Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms, kvartetas pagrojo 100 koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, į programas įtraukdamas Čiurlionio kūrinius, turą baigė UNESCO salėje Paryžiuje. Čiurlionio kūrinius kvartetas nuolat atlieka ir Lietuvoje, ir užsienyje.

ARCHI QUARTETT – tarptautinių konkursų laureatai ir geriausių Lietuvos orkestrų muzikantai, šalia klasikos atliekantys pop, rock, latino, filmų muziką. Ansamblis susikūrė 2006 m. ir kurį laiką atliko tik klasikinę muziką, bet ilgainiui ėmė bandyti save ir kituose žanruose. Šiuo metu kvartete griežia Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas) bei Mykolas Rutkauskas (violončelė) . Visi kvarteto nariai –aktyviai besireiškiantys Lietuvos muzikiniame gyvenime kaip įvairių ansamblių ir orkestrų nariai. Ansamblio repertuare virš 200 skirtingų epochų bei žanrų kūrinių - nuo A. Vivaldi iki "Red hot Chilli Peppers“, nuo E. Morricone filmų muzikos iki Ed Sheeran dainų.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų - didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistentė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, tokiose koncertų salėse kaip Vienos Musikverein, Vienos Muth, Elbės filharmonija, Čikago Cultural Centre, Helsinkio Musiikkitalo, Niujorko Julliard School Paul Hall, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt. Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com

Bilietus platina: ticketmarket.lt
https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/naujametinis-koncertas-metu-laikai-palanga-kurhauzas-bilietai-20191231