Fortepijonas ne veltui vadinamas instrumentų karaliumi. Kiti jį vadina keisčiausia transporto priemone: jis turi vieną sparną, tris ratus, daugiau nei du šimtus stygų, vairuotojo kėdė stovi atskirai, o valdymui reikalingi trys pedalai ir 88 klavišai... Prisimenate istoriją apie vaikiną, kuris pradėjo mokytis groti gitara ir skundėsi, kaip tai sunku, nes ranka turi tik penkis pirštus, o instrumento stygos – šešios. Pasak jo, pianistai – tikri monstrai. Nors kai prie vieno fortepijono sėda dvi žavios damos ir ima groti taip, tarsi kiekviena jų turėtų po keturias rankas, fortepijonas suskamba visomis simfoninio orkestro spalvomis. Tuomet ir paaiškėja instrumentų karaliaus titulo prasmė, kurią koncerto „Žinomiausios kino filmų melodijos“ metu klausytojams atskleis originalumo nestokojantis fortepijoninis duetas „Dvi Po Dvi“.

Septynerius metus drauge muzikuojančios kolegės – pedagogės ir atlikėjos Elena Moon ir Viktorija Varapnickienė yra tarptautinių ansamblinio muzikavimo konkursų laimėtojos, surengusios savo rečitalius Kauno Filharmonijoje, Kauno Menininkų namuose. Duetas buvo pakviestas į festivalį „Della Valle Dell Orfento“ Italijoje, kalėdinį tarptautinį festivalį „Kultūrų dialogai“ LMTA . Dueto karjerą nuo klasikinės muzikos programų pradėjusios atlikėjos šį kartą siūlo paskanauti kiek kitokios – didžiajame ekrane išpopuliarintos kūrybos, skambančios nauja, keturių pianisčių rankų išgaunama spalva. Koncerto metu skambės originaliai perteikta muzika iš populiariausių kino filmų: nuotykių dvasia skleisis skambant „Karibų piratų“, „Sostų karų“, „Žvaigždžių karų“ temoms, dievinantiems miuziklo žanrą nuotaiką pakels melodijos iš kino ekranuose švytėjusių „Operos fantomo“, „Čikagos“ ar „Mulen Ružo“. Garsųjį naujojo tango kūrėją Astorą Piazzollą kaip koncertų kompozitorių pažįstantys melomanai galbūt nustebs išgirdę, kad svajingasis „Oblivion“ buvo panaudotas kino filme „Henrikas IV“, kitiems atradimu taps faktas, kad tiek šiurpulį keliančio filmo „Nasrai“, tiek nemirtingojo „Šindlerio sąrašo“ garso takelį kūrė tas pats kompozitorius John Williams, o svajingus jausmus pažadins jaunystės prisiminimais alsuojanti legendinio Charleso Aznavouro įdainuota „Amžinoji meilė“ iš kino filmo „Teheranas 43“. Jeigu manote, kad koncerto metu trūks nuotaikingos muzikos – klystate. Šypseną publikos veiduose tikrai pažadins temos iš „Simpsonų“ bei „Hario Poterio“, neabejotinai sudominsiančios jaunosios kartos klausytojus. Negana to, atlikėjos pasirūpino, kad peno netrūktų ne tik klausytojų ausims, bet ir akims: muzikavimą lydės dueto narių kurtos vizualizacijos bei trumpi kino filmų pristatymai.

Programą „Žinomiausios kino filmų melodijos“ ne vieno Lietuvos miesto ar miestelio publikai pristatęs fortepijoninis duetas „Dvi Po Dvi“ atvyksta į Palangą, neabejotinai pasiryžęs pakerėti išrankius pajūrio klausytojus. Ryžto, sceninio žavesio ir profesionalumo šioms energingoms damoms išties netrūksta. Ir tai nė kiek nestebina, nes jos vadovaujasi laiko patikrintu moto: „Muzika – lyg žinia, kurią perduodi be žodžių“.