KLUBAS STUDIO 54
(Studio 54)

Dokumentika

Režisierius:
Matt Tyrnauer

Amžiaus cenzas: N-13
Trukmė: 1h 38 min
Originalo kalba: anglų
Subtitrai: lietuvių
Premjera Lietuvoje: išskirtiniai seansai 2019 kovo 7, 8 ir 9 d.
Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=rW-eehvrJnI
Platintojas Lietuvoje: Greta Garbo Films

Svajonė, trukusi tik akimirką. Vakarėliai tarp rojaus ir pragaro. Gandais ir mitais apipintas naktinis klubas „Studio 54“. Tuo pačiu pavadinimu dokumentinis filmas atskleidžia legendinio klubo, veikusio Niujorke Manhetene paskutiniais 8-tojo dešimtmečio metais, istoriją. Pirmą kartą vienas iš klubo įkūrėjų Ian Schrager atvirai kalba apie tai, kas slėpėsi už uždarų durų ir tik išrinktieji galėjo tai patirti.

Du vaikinukai iš Bruklino, Ian Schrager ir Steve Rubell sumąstė įkurti klubą. Nežinia, ar jie patys tikėjosi tokios sėkmės, tačiau klubas „Studio 54“, nors gyvavo tik 33 mėnesius, tapo viso laikotarpio simboliu.

Glamūras, blizgesys, hedonizmas, užburiantys vakarėliai, disko muzika, įtraukianti ir nepaleidžianti. Garsiausios pasaulio žvaigždės – Andy Warhol, Michael Jackson, Elton John, John Travolta, Tina Turner, Cher, David Bowie, Liza Minnelli, Elizabeth Taylor ir kiti žibėjo „Studio 54“ padangėje. Ne mažiau legendinės eilės prie klubo durų, kai gatvėje susidarydavo didžiulės grūstys, o policija atvykdavo jų valdyti. Visi svajojo čia patekti, bet tik mažumai buvo atvertos durys.

Intriguojanti, ryški, nepaprastai gyvybinga, išskirtinė ir spinduliuojanti dokumentika – įtraukia taip, kad norisi nusikelti laiku atgal ir pasinerti į beprotišką „Studio 54“ naktinį šėlsmą.