Iš pagrindų atsinaujinusi FK „Palanga“ nusileido „Riteriams“

Milžiniškus pokyčius A lygos vasaros pertraukos metu išgyvenusi FK „Palangos“ komanda ir organizacija, tęsia sezoną.

Keletą kontrolinių rungtynių liepos mėnesį sužaidę palangiškiai, pagaliau stojo į kovą A lygos pirmenybėse. 18-ąjame ture „Palanga“ keliavo į Vilnių, kur juos sutiko „Riterių“ komanda. Pirmoji žaidimo dalis buvo gerokai turtingesnė progomis. Sirgaliai išvydo keletą itin pavojingų situacijų, prie abiejų komandų vartų.

Pirmasis kėlinys

Pajūrio futbolininkai dvikovą LFF stadione pradėjo be baimės. Kompaktiškai besigynę ir „Riterius“ presingavę palangiškiai, perėmė ne vieną kamuolį. Tiesa nuo 11-osios minutės žaidimo kontrolę perėmė aikštės šeimininkai.

13-ąją min. „Palangai“ pagelbėjo Aurimas Tručinskas, išmušęs klastingai skriejusį kamuolį į užribį. Po trijų minučių, Klimas Gusočenka blokavo Teremo Moffi smūgį. 20 min. D. Barausko smūgiuotas galva kamuolys pataikė į virpstą.

Įpusėjus kėliniui „Palangos“ naujokas Andrejus Jakovlevas pasileido į kontraataką bei uždirbo baudos smūgį. Jį išpildyti bandė kapitonas Sergejus Mošnikovas, atlikęs perdavimą tam pačiam Jakovlevui, kurio itin stipriai smūgiuotas kamuolys skriejo į skersinį.

29 min. Josipas Jurjevičius kieta pražanga sustabdė rezultatyviausią „Riterių“ narį Teremą Moffi. Už taisyklių pažeidimą kroatas buvo nubaustas geltona kortele. Vėliau pats Moffi smūgiavo tiesiai į „Palangos“ vartininko Jacksoną Miguelio glėbį.

36-ąją min. kovoje dėl kamuolio nukentėjo naujasis palangiškių puolėjas Samas Shabanas, visgi rungtynes žaidėjas tęsti galėjo.

41-ąją minutę „Palangos“ ukrainietis A. Jakovlevas šeimininkų baudos aikštelėje atliko šokį su kamuolių, iškart po to pavojingai smūgiavo į vartus, bet jau po akimirkos, kitoje aikštės pusėje kontraataką tobulai išpildė „Riterių“ legionierius Lajo Traore, įmušęs pirmąjį susitikimo įvartį.

Antrasis kėlinys

Pertraukos metu „Palangos“ vyr. treneris Viačeslavas Geraščenka atliko keitimą. Yao N‘Goranas aikštėje vietoje A. Jakovlevo pasirodė nuo pirmųjų antrojo kėlinio sekundžių.

49 min. puikų perdavimą įkertančiam į baudos aikštelę S. Shabanui atliko S. Mošnikovas. Visgi anglui smūgio atlikti nepavyko.

55 min. už vaidybą, geltonos kortelės sulaukė šeimininkų ekipos narys Donatas Kazlauskas.

Sužaidus valandą „Palangos“ gretose atliktas antrasis keitimas. Vietoje Klaudijaus Upsto, į aikštę žengė Giorgi Diakvnishvili.
65-ąją minutę Sergejus Mošnikovas pajuto laisvę nuo varžovų gynėjų bei smūgiavo kamuolį, į kurio skriejimo kryptį sureagavo „Riterių“ vartų sargas.

72 min. Klimas Gusočenko gavo geltoną kortelę po to, kai susidūrė su Lajo Traore.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 15 min. „Palangos“ gretose debiutavo Tadas Eliošius. Atakuojančio stiliaus žaidėjas pakeitė Samą Shabaną.

78 min. kamuolį kairiajame aikštės krašte išlaikė bei smūgiavo kanadietis Andrew Lebre, visgi „Palangos“ žaidėjo muštas kamuolys skriejo į „Riterių“ vartininko rankas.

Palangiškiai nors ir didino apsukas puldami, tačiau išlyginamojo įvarčio taip ir nepasiekė.

Rezultatu 0:1 (0:1) pralaimėję palangiškiai su 10 taškų ir toliau išlieka paskutiniojoje A lygos turnyro lentelės pozicijoje. Savo ruožtu „Riteriai“ rikiuojasi treti.

18:01, balandžio 24 d.