Prancūzų kultūros pliūpsnis - vėl Palangoje

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Palangoje jau daugiau nei dešimtmetį minima Prancūzijos nacionalinė šventė. Šįmet ji vyks liepos 14 d. 17.30 val. restorano OLDMAN parke (Jūratės g. 2 A), Rąžės upelio ir jūros papėdėje. Šventė rengiama Palangos frankofonų klubo PONTAS iniciatyva kartu su Prancūzų institutu ir Palangos miesto savivaldybe. Laukiami visi, besidomintys prancūzų kultūra ar norintys su ja susipažinti bei tiesiog - atsikvėpti. Renginį iš dalies finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Prancūzų institutas Lietuvoje. 

Ryšys su Prancūzija

Klubo PONTAS atstovai parengė intriguojančią šventės programą, kurioje atskleidžiamas Prancūzijos ir Palangos miesto sąsajos. Tai ypač aktualu, plėtojant santykį tarp Palangos ir miesto-partnerio Prancūzijoje - Saint Gilles Croix de Vie (kurortas Luaros regione prie Atlanto vandenyno). Vakaras prasidės nuo OLDMAN šefo specialiai paruoštų prancūziškų užkandžių degustacijos. Savo dalyvavimu šventę pagerbs ir sveikinimo žodį tars Prancūzijos ambasadorė ponia EVERARD ALIX bei Palangos miesto savivaldybės atstovas. Sveikinimo žodžius palydės Pajūrio regiono moksleivių atliekamos prancūziškos dainos bei profesionalios atlikėjos (televizijos žiūrovams gerai pažįstamos iš dalyvavimo Eurovizijoje) VILIJOS koncertas. Svarbus šventės akcentas – frankofonišką kultūrą puoselėjusių grafų Tiškevičių prancūziškai rašytų laiškų skaitymas. Taip bus pažymėtas Tiškevičių giminės įsitvirtinimas Palangoje prieš du šimtus metų (1824 m.) bei grafų bendrystė su Palangos Birutės parko kūrėju prancūzų peizažistu Eduardu Andrė. Renginį apvainikuos nuotaikingas filmas iš SCANORAMOS VASARA IR PASAULIO KINAS PARKE 2024 repertuaro. Žiūrovai kviečiami pasinerti į absurdo komedijos „DAAAAALI!“ (2023 m.) pasaulį.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Ši diena – puiki proga ne tik palepinti gomurį prancūziškais skoniais, pasiklausyti prancūziškos muzikos ar pasinerti į refleksijas filmo metu, bet ir sutikti bendraminčių, o galbūt – ir pabendrauti prancūziškai! Šią vasarą Lietuvą ir Prancūziją tesuvienija skonis, menas ir – jūra.  

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Renginys atviras visiems.

Aprangos kodas – Prancūzijos vėliavos spalvos: mėlyna, balta, raudona.

Rėmėjai:

  • Palangos miesto savivaldybė 
  • Prancūzų institutas Lietuvoje 

Partneriai: 

  • OLDMAN Palanga
  • Palangos gintaro muziejus
  • Europos šalių kino forumas SCANORAMA 
  • Prike
Prancūzų kultūros pliūpsnis - vėl Palangoje, nuotrauka-3
Palanga Klubo PONTAS Prancūzijos nacionalinė šventė OLDMAN parkas Prancūzų institutas Palangos miesto savivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922