Palangos jūros šaulių kelionė į Briuselį

Palangos jūros šaulių kelionė į Briuselį

Rugsėjo mėnesį viešbutyje „Palangos vėtra“ Konrado Adenauerio fondo atstovės Lietuvoje p. Dalios Friedt iniciatyva  organizuotas paskaitų ciklas. Paskaitą apie Europą, Covid-19 pandemiją, migracijos iššūkius ir būdus juos įveikti skaitė europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis. 

Po paskaitos pasiteiravau profesoriaus, ar jis turėtų galimybę pakviesti Palangos šaulių choristus į Briuselį, dovanoti jiems kelionę. Sakoma: „Belsk, ir bus atidaryta“. Po kiek laiko sulaukiau žinios: kelionė į Briuselį bus  išpirkta 8 choro nariams.

Kelionių agentūra „Kauno Grūda“ sutvarkė keliautojų dokumentus, ir lapkričio 27 d. išvykome iš Kauno autobusu. Mūsų grupėje keliavo 42 žmonės iš visos Lietuvos. Be mūsų, choristų, iš Palangos dar vyko „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas, tarybos narys Dainius Želvys. Kelionei vadovavo gidė p. Raimonda, kuri išsamiai pasakojo miestų istorijas, apie architektūros šedevrus, paminklus.

Keliavome per Lenkiją, nakvojome Vokietijoje. Nuvykus į Berlyną, dalyvavome apžvalginėje ekskursijoje po miestą autobusu ir pėsčiomis. Aplankėme Potsdamo aikštę, Brandenburgo vartus, iš pelenų prisikėlusį Reichstagą. Nuėjome prie Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politinio archyvo, kur buvo saugomas ir profesoriaus L. Mažylio surastas Vasario 16-osios Aktas. Apžiūrėjome daug istorinių paminklų, bažnyčių, aikščių ir kt.

Sekančią dieną išvykome į Belgiją, Antverpeno miestą. Šis uostas pagal apyvartą užima antrą vietą Europoje. Išlikusi sena ir iškilusi nauja, galinga architektūra, paminklai ir įspūdingos aikštės. Pastatai nenukentėjo per karą, kadangi su Vokietija buvo pasirašyta kapituliacijos sutartis. Apžiūrėjome Rubenso namą-muziejų. Šiame name lankėsi daug talentingų tapytojų ir garbių svečių. Grožėjomės puikiąja Švč. Mergelės Marijos katedra, šv. Jokūbo bažnyčia, kur palaidotas Rubensas, nuostabiomis aikštėmis.

Toliau sekė pažintis su Belgijos sostine Briuseliu, pagrindiniu mūsų kelionės tikslu. Briuselis – Belgijos sostinė, tuo pačiu ir Europos Sąjungos sostinė, kadangi čia yra dvi iš trijų  pagrindinių Sąjungos institucijų, yra ir NATO būstinė. Vyrauja trys pagrindinės kalbos – olandų (flamandų), vokiečių ir prancūzų. Pastarąja kalba bendrauja didžioji gyventojų dalis. Apžiūrėjome Karališkuosius rūmus, kurie įsikūrę Place des Palais aikštėje ir yra vienas gražiausių statinių šioje miesto dalyje. Sužavėjo XIX a. vidurio didingų formų statiniai – Kongreso kolona, šv. Huberto galerija. Apžiūrėjome Didžiąją aikštę, dažniausiai lankomą miesto vietą. Aikštės įžymybė – Miesto rotušė (XV a.).

Lydimi ekskursijos vadovės p. Raimondos, nuėjome į įspūdingus rūmus – Europos Parlamentą. Priėmimo salėje mus pasitiko profesorius L. Mažylis, R. Juknevičienė, A. Kubilius. Europarlamentarai papasakojo apie savo darbą, aprodė didžiulę posėdžių salę. Patalpoje prie vėliavų su jais nusifotografavome, profesorius L. Mažylis įteikė atminimo dovanėles. Mes, palangiškiai jūros šauliai, atsidėkodami už kelionę ir šiltą priėmimą, užtraukėme dainą „Paimkime Lietuvą visi ant rankų“, visiems ekskursijos dalyviams pritariant, sugiedojome tautinę Lietuvos giesmę-himną. Pastato akustika nuostabi, todėl staiga atsirado ir žiūrovų...

Sekantis ekskursijos objektas – viena iš mažiausių Europos šalių – nykštukinė Liuksemburgo valstybė. Šalyje vartojamos trys oficialios kalbos – vokiečių, prancūzų, liuksemburgiečių. Čia veikia daug Europos Sąjungos institucijų. Liuksemburgo miestas – Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės sostinė. Tai tiltų, fortų, gynybinių labirintų miestas. Apžiūrėjome Konstitucijos aikštę, Dievo Motinos katedrą ir kitas įžymybes.

Kelionėje po užsienio šalis visur griežtai reikalaujama pateikti Galimybių pasą. Be šio ir asmenybę patvirtinančio dokumento nepakliūsi į kavinę, viešbutį, muziejų, mugę ar parduotuvę. Uždarose patalpose būtina taisyklingai dėvėti kaukes (gatvėje kaukės neprivalomos).

Šeštą kelionės dieną grįžome namo, pravažiavę per 4 tūkstančius kilometrų. Už nemokamą pažintinę kelionę, nakvynes viešbučiuose (su pusryčiais), ekskursijas, kultūringai praleistą laiką esame dėkingi profesoriui L. Mažyliui. Nuostabi kelionė, naujos pažintys, puikūs įspūdžiai ilgam išliks atminty.

Na, o sekančiais metais planuojame kelionę į Paryžių...

Generolo J. Žemaičio Palangos jūros šaulių vadas Adolfas Sendrauskas

Europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis,pakvietimas Jūros šaulių vyrų choras Europos Parlamentas Palangos šaulių choras kelionė Briuselis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,956