Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia susitikimus su kūrėjais

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia susitikimus su kūrėjais

Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose.

Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose Atminties salos, Nutolę balsai ir romane Atminties šuliniai, papasakos apie naujausius atsiminimus „Iš bloknoto“,  periodiškai skelbiamus kultūros laikraštyje Šiaurės Atėnai.

„Kaip rašytiniu tekstu atkurti ir išsaugoti praėjusią epochą, jos liudininkų gyvenimus, nekuriant jiems didingo paminklo ir neužkeliant jų ant nepajudinamo postamento? Regis, šią paslaptį yra įminusi žymi Lietuvos teatrologė Audronė Girdzijauskaitė, meistriškai atkurianti praeitį per jautrius ir asmeniškus biografinius eskizus.“ – šitaip viešnios kūrybą  pristato Rašytojų sąjungos leidykla.

Pedagogė ir mokslininkė Audronė Girdzijauskaitė savo kūryboje siekia aprėpti įvairias meno sritis. Ji išleido keletą monografijų, skirtų XX amžiaus Lietuvos dramos teatro, scenografijos, lėlių teatro problematikai ir ryškiausiems tų sričių atstovams. Ji tyrinėjo režisierių Kazimieros Kymantaitės, Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Vitalijaus Mazūro kūrybą, Henriko Ibseno dramaturgijos interpretacijas Lietuvos scenoje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus universitete ji dėstė Vakarų ir Rytų teatro istoriją. Literatūros ir meno leidiniuose paskelbė per 700 straipsnių. 2008 m. išleido pirmą savo atsiminimų knygą Atminties salos, vėliau memuarus sudėjo į knygą Nutolę balsai (2011) ir biografinį romaną Atminties šuliniai (2020).

2018 m. Audronė Girdzijauskaitė apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus teatrologė menotyrininkė eseistė Audronė Girdzijauskaitė susitikimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,933