Klaipėdoje Olando partiją atliks geriausias Latvijos operos solistas Rihards Mačanovskis

„Skrajojančiame olande“ dainuos kaip geriausias 2012 ir 2014 metų Latvijos operos solistas apdovanotas Rihards Mačanovskis. Asm.albumo nuotr.foto A...
„Skrajojančiame olande“ dainuos kaip geriausias 2012 ir 2014 metų Latvijos operos solistas apdovanotas Rihards Mačanovskis. Asm.albumo nuotr.foto Agnese Zeltina

Rugpjūčio 4-ąją Richardo Wagnerio operoje „Skrajojantis olandas“ elinge operinio dainavimo gerbėjai gėrėsis geriausiu 2012 ir 2014 metų Latvijos operos solistu pripažinto Rihardo Mačanovskio (Latvija) balsu. Ne viename garsiame pastatyme dainavęs solistas atliks Olando partiją.

„Tai bus mano antras apsilankymas Klaipėdoje. Praėjusiais metais buvau Klaipėdoje, stebėjau spektaklį, o prireikus būčiau pakeitęs Olando partijos atlikėją Almą Švilpą. Labai laukiu kada galėsiu dainuoti išskirtiniame KVMT „Skrajojančiame olande“. Ko tikiuosi Klaipėdoje? Daug gerų dainininkų, muzikantų ir pasirodymui palankaus oro elinge. Kaip dainininkui, man svarbu būti puikios formos ir rasti ryšį su kiekvienu operos klausytoju“,- sako Rihards Mačanovskis.

R.Mačanovskis Olando partiją dainuoja Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro „Skrajojančio olando“ pastatyme., Asm. archyvo nuotr.
R.Mačanovskis Olando partiją dainuoja Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro „Skrajojančio olando“ pastatyme., Asm. archyvo nuotr.

Anot solisto, Olandas iš R. Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ – vienas jo mėgstamiausių personažų. „Labai mėgstu R. Wagnerio parašytą muziką. Atlieku Olando partiją Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Olandą dainavau ne viename pastatyme, tačiau tai bus mano pirmas kartas, kai šią partiją atliksiu atviroje scenoje, ant jūros kranto, nuostabioje aplinkoje“,- su nekantrumu pasirodymo laukia Rihards Mačanovskis.

Rihards Mačanovskis mokėsi Latvijos muzikos akademijoje, prof. G.Antipovo ir A. Lustės klasėse (1998). 2003 m. įgijo muzikos bakalauro laipsnį ir tapo Latvijos nacionalinės operos solistu. 

„Skrajojančiame olande“ dainuos kaip geriausias 2012 ir 2014 metų Latvijos operos solistas apdovanotas Rihards Mačanovskis., Asm.albumo nuotr.
„Skrajojančiame olande“ dainuos kaip geriausias 2012 ir 2014 metų Latvijos operos solistas apdovanotas Rihards Mačanovskis., Asm.albumo nuotr.

Rihards Mačanovskis - kasmetinio „Latvijas Gāze“ konkurso laureatas, apdovanotas kaip geriausias 2012 ir 2014 metų operos solistas, Paulo Saksso premijos laureatas ir „Grand Music Award“ nominantas už puikią interpretaciją.

Solistui teko dainuoti Maskvoje, Niujorke, Makao, Provanse, Bergene, Berlyne, Sarbriukene, Nante.  Šiuo metu solistas dainuoja Latvijos nacionalinėje operoje bei atlieka partijas: Oneginas (P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“), Volframas (R. Wagner „Tanhoizeris“) ir Olandas (R. Wagner „Skrajojantis olandas“),  Figaro (W. A. Mozart „Figaro vedybos“), Leporelas, Masetas (W. A. Mozarto „Don Žuanas“), Eskamiljo (G. Bizet „Karmen“)  ir kitose.

Dirbo su žinomais dirigentais: Karel Mark Chichon, Tadeusz Wojciechowski, Zbigniew Graca, Mikhail Tatarnikov, Vassily Sinaisky, Modestas Pitrėnas, Cornelius Meister, Gintaras Rinkevičius, Pierre Boulez, Daniel Oren.

KVMT inf.

KVMT opera „Skrajojantis olandas“ Rihards Mačanovskis atvijos operos solistas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,934