Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu

Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu

Beveik 100 rankomis tapyto šilko batikos darbų, iš jų gimę paveikslai, Lietuvos mados dizainerių sukurtos aksesuarų ir drabužių kolekcijos liepos pabaigoje trumpam apsilankys Palangoje. AMRES ART Gallery čia įkurs Potyrių erdvę ir pakvies su kolekcija susipažinti naujai – pasitelkiant savo kūno pojūčius.

Jau daugiau kaip trejus metus Lietuvą pasiekia vis nauji rankomis tapyto šilko darbai iš Indonezijos. Spalvingi raštų potėpiai, linijų ir formų žaismas nustebina daugelį, o dizainerių kuriamos kolekcijos pristatomos Lietuvoje, Indonezijoje ir tarptautiniuose konkursuose.

„Šiuo projektu kviečiame mokytis išgirsti savo kūną – pastebėti savo kūno reakcijas ir jomis remtis, renkantis paveikslą, drabužį ar aksesuarą,“ – sako AMRES ART Gallery įkūrėja Rasa Baltė-Balčiūnienė. – „Tame glūdi gili prasmė – rinkdamiesi tai, į ką pozityviai reaguoja mūsų kūnas, mes auginame save tuo, kuo iš tikrųjų viduje esame, o ne tai, ką diktuoja išorinės nuostatos ir stereotipai. Taip gyvendami esame laimingesni, kūrybingesni ir pasiekiame didesnių rezultatų savo veiklose.“

Apsilankiusių AMRES ART Potyrių erdvėje Palangoje laukia galimybės patyrinėti savo kūno reakcijas, degustuojant tikrus ir sintetinius aromatus, liečiant natūralų ir sintetinį šilką, liejant savo vidinius potyrius akvarelėje, bandant perskaityti šilko paveiksluose užkoduotas istorijas.

Vakare svečių lauks įvairūs susitikimai su kūrėjais, mados dizaineriais, stilistais, kartu mokantis sau prisitaikyti aksesuarus, jų užrišimo subtilybes.

Palangoje pristatoma šilko kolekcija sukurta neįprastu bendrakūrybos būdu – paveikslų, audinių prototipai yra kuriami Lietuvoje, o šilke jie perteikiami Indonezijos batikos dailininko rankomis. Stiprių asmenybių sukurti vaizdiniai perteikia asmenybinį augimą skatinančius impulsus.  Atidus šilko dekoravimas vašku – tūkstantmečius siekianti UNESCO saugoma batikos technika padeda prisiliesti prie universaliųjų gyvenimo dėsnių. Turtingoje Indonezijos gamtos apsuptyje, sluoksniais padengiamos ir saulėje džiovinamos spalvos AMRES ART Batik šilkuose išliejamos nauju – intuityvios estetikos kūrybiniu metodu – čia svarbiausia paveikslo prototipe vaizdinio pajautimas ir spontaniškumas, perteikiant jį šilko raštuose. Būtent todėl šie paveikslai ir audiniai pilni gyvybės, pozityvios, įkvepiančios emocijos ir naujos minties.

Iš AMRES ART Batik audinių kuriantys Lietuvos dizaineriai sako jog šilkas – kaip vanduo, jis nepaklusnus, jį sunku suvaldyti.  AMRES ART Potyrių erdvėje stiliaus dirbtuves surengsiant Ramunė Strazdaite atkreipia dėmesį, jos kūrybos procesas iš šilko batikos yra labai asmeniškas, o kiekvienas audinio piešinys - individualus. Pasak Ramunės, kurti drabužius iš šilko batikos malonu, bet nelengva - tapyba pati „kalba“, todėl svarbu, kad drabužis atitiktų piešinio nuotaiką ir charakterį.

AMRES ART Gallery Potyrių erdvė Palangoje įsikurs viešbutyje Vanagupė liepos 23 – rugpjūčio 1 d. Įėjimas atviras.

Detalesnė programa:

https://www.facebook.com/events/564838324895144

Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-1 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-2 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-3 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-4 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-5 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-6 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-7 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-8 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-9 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-10 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-11 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-12 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-13 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-14 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-15 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-16 Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu, nuotrauka-17
AMRES ART Gallery Potyrių erdvė šilko kolekcija Palanga viešbutis Vanagupė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,931