Socialinės paslaugos jau teikiamos naujame, neįgaliesiems pritaikytame pastate

Socialinės paslaugos jau teikiamos naujame, neįgaliesiems pritaikytame pastate

Šią savaitę į naujas patalpas –­ Savivaldybės kieme esantį suremontuotą ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytą pastatą – persikėlė Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Čia nuo šiol teikiamos socialinės paslaugos miesto gyventojams. Dienos socialinė globa bei Intensyvi krizių įveikimo pagalba ir toliau teikiama adresu Klaipėdos pl. 76.

Iki šiol gyventojams svarbių dalis Palangos miesto socialinių paslaugų centro paslaugų, tarp kurių – ir neįgaliųjų aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis, buvo teikiamos pastato, esančio Gintaro g. 33A, trečiajame aukšte. Tačiau šis pastatas nėra pritaikytas senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms, todėl sunkiau vaikštantys ar vyresnio amžiaus palangiškiai bei šventojiškiai, besikreipiantys į šį centrą dėl techninių pagalbos priemonių išdavimo ar kitų paslaugų, ilgą laiką susidurdavo su nemažais nepatogumais.

Ieškant galimybių Socialinių paslaugų centrą iš Gintaro gatvės iškelti į patogesnes, neįgaliesiems pritaikytas patalpas, buvo apspręsta todėl kreiptis į Vyriausybę bei paprašyti perduoti Savivaldybės kieme esantį pastatą, kurį būtų galima pritaikyti socialinėms reikmėms. Praėjusiais metais minėtas pastatas buvo perduotas Savivaldybei. Siekiant šį buvusį poilsio paskirties pastatą pritaikyti socialinėms reikmėms, Savivaldybė jį suremontavo – atliko vidaus apdailos bei elektros darbus, įrengė šildymo sistemą, du neįgaliesiems pritaikytus įėjimus bei įvažas. Tad į Socialinių paslaugų centrą besikreipiantys miesto gyventojai ligšiolinių nepatogumų nebepatirs.

Geresnėmis sąlygomis galės džiaugtis ir centro darbuotojai – pastato pirmame aukšte įrengti 4 kabinetai, priėmimo patalpa, posėdžių kabinetas, sanitarinės bei pagalbinės patalpos, taip pat – patalpos, reikalingos slaugos lovoms ir kitoms techninėms priemonėms sandėliuoti.

Naujajame pastate bus vykdoma Palangos miesto socialinių paslaugų centro veikla, teikiamos kokybiškesnės socialinės paslaugos miesto gyventojams. Į šias patalpas persikėlė Socialinių paslaugų centro administracija, Globos centras, atvejo vadybininkas, socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis, socialinis darbuotojas, atsakingas už techninės pagalbos priemonių neįgaliesiems išdavimą ir priėmimą. Čia bus teikiama ir specialiojo transporto paslauga, pagalba į namus, bendrosios socialinės paslaugos.

Miesto gyventojams aktualu ir tai, kad pastatas, kuriame nuo šios savaitės teikiamos socialinės paslaugos, yra labai patogioje vietoje – visai šalia Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus. Tad socialinius klausimus spręsti bus žymiai patogiau.

Dienos socialinė globa bei Intensyvi krizių įveikimo pagalba ir toliau bus teikiama adresu Klaipėdos pl. 76.

„Džiaugiuosi, kad pavyko įtikinti Vyriausybę, jog šis pastatas būtų ne privatizuotas, o perduotas Palangos miesto savivaldybei. Vyriausybė operatyviai atsižvelgė į Palangos prašymą ir pastatą perdavė Savivaldybei. Štai ir rezultatas – pastatas sutvarkytas, o dabar neįgalieji gyventojai galės būti patogiai aptarnaujami suremontuotame, šviesiame ir pritaikytame pastate“, – sakė Palangos meras.

Palangos miesto socialinių paslaugų centras socialinės paslaugos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 1,026