Epidemiologiniai tyrimai, kurie šiuo metu vėluoja, nebebus atliekami

freepik.com nuotr.
freepik.com nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad ir toliau kasdien fiksuojant daugiau nei 700 koronavirusinės infekcijos atvejų, tų asmenų, kurie iki vakar gavo informaciją apie teigiamą laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti rezultatą, tačiau NVSC specialistai su jais nesusisiekė, užsikrėtimo aplinkybės nebebus aiškinamosis. Tai reiškia, kad epidemiologiniai tyrimai nebus atlikti, asmenys patys turi pateikti informaciją žmonėms, su kuriais bendravo.

Kaip ir informuota anksčiau, asmenys, kurie gauna informaciją, jog yra užsikrėtę koronavirusu, t. y. atliktas tyrimas PGR metodu (imant tepinėlį iš nosiaryklės) yra teigiamas, turi nedelsiant izoliuotis ir informuoti asmenis, su kuriais pastaruoju metu bendravo, apie galimą riziką. 

Iš viso kol kas nėra susisiekta su 800 asmenų.  

NVSC atkreipia dėmesį, kad toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad, nepaisant pasitelktos pagalbos, darbo apimtys yra pernelyg didelės, o tiriant atvejus, kurių tyrimai buvo nebaigti nuo savaitės pradžios, vėluojama ir atidedami asmenų, kuriems infekcija patvirtinta anksčiau, tyrimai. Epidemiologų vertinimu, atsižvelgus į dabartinę situaciją, turimus resursus ir realias galimybes, tikslingiau šiuo metu atlikti tų žmonių, kuriems infekcija patvirtinta naujai, epidemiologinę diagnostiką. Taip yra todėl, kad šių atvejų plitimo grandinę dar galima suvaldyti laiku išsiaiškinus sąlytį turėjusius asmenis ir juos izoliavus. Pavėluota epidemiologinė diagnostika nulemia ir vėlesnį izoliacijos taikymą, o taip infekcijos plitimas negali būti suvaldytas. Todėl svarbu prioritetą skirti naujai išaiškintiems atvejams.

Taip pat NVSC primena apie naujovę informuojant sąlytį turėjusius asmenis – žmonės, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks specialistų skambučio. Vietoje jo – gaus trumpąją SMS žinutę telefonu, kurioje bus nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat bus pateikta informacija apie izoliacijos sutrumpinimo galimybę.

SMS žinutėje asmenys, turėję didelės rizikos sąlytį, taip pat ras ir nuorodą į anketą, kurią užpildę, pateiks svarbius duomenis specialistams. Savo ruožtu, asmuo anketoje turės nurodyti, ar jam izoliacijos laikotarpiui reikalingas nedarbingumas, ar sutinka atlikti tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir ar turi tinkamas sąlygas izoliuotis.

Taip pat planuojama palengvinti atvejų apklausos vykdymą. Jau netrukus NVSC interneto svetainėje bus paskelbta anketa, kurioje žmonės, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, galės pateikti informaciją NVSC specialistams. 

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 13 823 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 8918 asmenys, 4691 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Epidemiologiniai tyrimai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,961