Kirto siena be teisių ir nedeklaruotais tūkstančiais eurų

Kirto siena be teisių ir nedeklaruotais tūkstančiais eurų

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais spalio 16 dieną nustatė grynųjų pinigų deklaravimo kertant Europos Sąjungos vidaus sienas reikalavimų pažeidimą.

Palangos pasienio užkardos veikimo teritorijoje, kelyje Klaipėda- Liepoja, pasieniečiai patikrinimui sustabdė iš Latvijos atvykusį automobilį Mercedes- Benz Sprinter su priekaba. Transporto priemonę vairavo Lietuvos pilietis. Nustatyta, kad asmuo neturėjo teisės vairuoti, todėl jam surašytas Administracinio nusižengimo protokolas ir skirta 300 eurų bauda. Tačiau tuo vairuotojo nemalonumai nesibaigė. Automobilio salone Lietuvos pilietis gabeno 273 vokus su nedeklaruotais grynaisiais pinigais. Asmenį, transporto priemonę ir pinigus pasieniečiai perdavė Klaipėdos teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių posto pareigūnams. Muitininkai piliečiui pateikė užpildyti Grynųjų pinigų deklaracijos formą. Jis nurodė gabenantis apie 50 000 eurų, tačiau muitininkai, patikrinę 273 vokus su pinigais, suskaičiavo 94 228 eurus. Šie pinigai sulaikyti.

Automobilio vairuotojas muitininkams paaiškino, jog pinigai yra surinkti už prekes, tikslios sumos jis negalintis įvardinti, nes neatidarinėjo vokų.

Pateikdamas neteisingus duomenis Grynųjų pinigų deklaracijoje asmuo padarė nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 218 straipsnyje. Už tai skiriama bauda nuo 390 iki 1170 eurų, taip pat gali būti konfiskuojami grynieji pinigai. Pakartotinai padarytas toks nusižengimas užtraukia baudą nuo 1040 iki 3900 eurų.

Muitinės pareigūnai primena gyventojams, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis iš kitų ES valstybių narių arba išvykstantis į jas, muitinės pareigūnui pareikalavus, privalo raštu deklaruoti gabenamą 10 000 eurų viršijančią grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta).

Asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš trečiosios šalies arba išvykstantis į ją ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje. Tokiu atveju asmuo turi pateikti užpildytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

Prievolė deklaruoti grynuosius pinigus leidžia efektyviau taikyti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones.

LR muitinė
Palangos pasienio užkarda Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,957