„Lietuvos eksporto prizas“ pirmą kartą atiteko Kretingos rajone įsikūrusiai turizmo paslaugų įmonei

Šiais metais Pasaulinė turizmo diena Kretingos regionui tapo išskirtinė: Kretingos rajone įsikūrusiam gydymo ir poilsio kompleksui „Atostogų parkas“ rugsėjo 28 dieną įteiktas „Lietuvos eksporto prizas 2019“. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos kasmetiniame apdovanojimų renginyje „Atostogų parko“ įmonę atstovavusiam direktoriui Ričardui Jovaišai apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tai pirmas kartais, kai šis prizas atiteko Kretingos rajone įsikūrusiam turizmo paslaugų verslui. „Atostogų parkas“ pasirinktas dėl itin didelių 2019 metais į Vakarų Lietuvos regioną pritrauktų užsienio turistų srautų ir veikloje taikomų inovacijų.

Užsieniečius traukia unikalumas

„Gintaro pirtis yra tarp dažniausiai mūsų užsienio lankytojų įvardintų priežasčių, dėl ko jie apsilankė „Atostogų parke“. Tai unikalus, niekur nematytas objektas, kurį mielai lanko ir užsieniečiai, ir lietuviai,“ – sako „Atostogų parko“ viešbučio vadovė Inga Drungilienė. Vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis „Atostogų parke“ įrengta dar 2018 metų lapkričio 6 dieną. Net trys tonos natūralaus Baltijos gintaro panaudota jos įrengimo metu: juo dengti pirties gultai, sienos ir net lubos. Kol pirties lankytojai stebisi unikaliu Baltijos gintaro grožiu, jų kūnas yra veikiamas neaukštos, tačiau efektyviai raumenis šildančios pirties šilumos, kurioje gintaras į orą paskleidžia organizmui gyvybiškai svarbią gintaro rūgštį.

I. Drungilienė pastebi, kad „Atostogų parko“ kompleksą užsieniečiai vertina ir dėl kitų priežasčių: gydomojo mineralinio geoterminio vandens, išgaunamo iš 2154 m. gylio gręžinio, gydomojo purvo sapropelio procedūrų, aukštos kokybės SPA ir sveikatinimo paslaugų, galimybės apsistoti natūralaus miško apsuptyje įsikūrusiose ekologinėse rąstinėse vilose ir dėl 16 baseinų ir 8 pirčių lauke ir uždaroje vidaus erdvėje.

Viešbučio vadovės duomenimis per 2019 metus „Atostogų parko“ komplekse apsilankė turistų iš Anglijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Izraelio, JAV ir kitų šalių. Bendra iš turistų šio komplekso gauta pajamų suma 2019-aisiais metais viršijo 4,8 mln. eurų.

Atkreiptas dėmesys ir į veikloje taikomas inovacijas

Įteikiant Lietuvos eksporto prizą buvo atsižvelgta ir į kitus „Atostogų parko“ pasiekimus: aktyvų regiono ir Vakarų Lietuvos turistinės krypties populiarinimą užsienio šalyse ir inovacijų taikymą veikloje.

2019-aisiais metais kovo mėnesį „Atostogų parkas“ tarptautiniame projekte „Cirtoinno“ buvo įvertintas už aplinkos taršą padedančių mažinti inovacijų taikymą veikloje. Atkreiptas dėmesys, jog Kretingos rajone įsikūręs gydymo ir poilsio kompleksas „Atostogų parkas“ gydomosioms procedūroms pasitelkia natūralius, vietoje išgaunamus gamtos išteklius – mineralinį geoterminį vandenį ir gydomąjį purvą sapropelį.

Komplekso veikloje taip pat investuojama į modernias, maksimaliai taršą padedančias mažinti inovacijas. Dalyje baseinų čia jau veikia papildomo choloro nenaudojanti baseinų vandens valymo sistema DA-GEN, kurios veikimas pagrįstas hidrolizės būdu: vandenį dezinfekuojantis chloras išgaunamas iš paties baseino vandens molekulių. Taip pat „Atostogų parko“ komplekse jau sumontuoti modernūs varikliai, saulės kolektoriai, biokurą naudojantys galingi katilai; kūrybingų sprendimų ieškoma ir antriniam išteklių panaudojimui, pavyzdžiui, procedūroms naudotas gydomasis purvas sapropelis vėliau tampa kokybiška organine trąša. Minėtame projekte dalyvavo garsūs mokslininkai ir apie 20 turizmo sektoriaus atstovų iš Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos.

2020-ųjų vasarą padidėjo lietuvių turistų susidomėjimas

Ši vasara daugumai Vakarų Lietuvos turizmo objektų buvo kitokia: užsienio turistus keitė lietuvių turistai. „Muziejų lankomumas šiais metais gerokai didesnis nei įprasta, lietuviai aktyviai rinkosi įvairius turistinius maršrutus po Kretingą ir jos apylinkes, intensyviau domėjosi šio krašto istorija, atrado nuostabaus grožio Dauginčių atodangą, nepažintus vienuolių takus ir kitas įspūdingas Kretingos rajono vietas“, – sako Rita Beržanskienė, Kretingos rajono turizmo informacijos centro vadybininkė.

Pasak R. Beržanskienės, lietuviai neretai nustebdavo supratę, kad čia yra gerokai daugiau įdomių lankytinų vietų, pramogų idėjų, istorinių ir gamtinių atradimų, nei jie tikėjosi. Nemažai turistų sulaukta ir iš kaimyninių šalių – Latvijos ir Estijos.

Šią statistiką patvirtina ir I. Drungilienė. „Iš natūralių, šiame regione augusių pušų rąstų pastatytos rąstinės vilos šį sezoną buvo itin pageidaujamos. Greta natūralaus miško, atokiau nuo kitų viešbučio svečių besiilsintys lietuviai mėgavosi gamtos artumu, stebėjosi, kaip tokiame, regis, dideliame komplekse yra pakankamai privatumo ir erdvės saugiam ir komfortiškam visų poilsiui“, – sako I. Drungilienė.

Keičiasi turistų įpročiai: norisi daugiau bendrumo ir gydomųjų procedūrų

Turistus aptarnaujantys specialistai pastebi, kad šią vasarą pakito ne tik šalys, iš kurių sulaukta turistų, bet ir pačių atvykusiųjų elgesys. 

„Panašu, kad 2020-ųjų vasaros sezoną lietuviai pasitiko pasiilgę bendravimo, pajutome, kad gerokai dažniau nei ankstesniais sezonais jie buvo linkę rinktis SPA paslaugas, skirtas poroms, tėvams su vaikais ar net artimų draugų kompanijoms, – pastebėjimais dalijosi ir „Atostogų parke“ įsikūrusio medicinos centro „Natura Termo SPA“ vyriausioji administratorė Remigija Nevėrauskė. – Ne vienas lankytojas prisipažino, kad vietoje kelionių į šiltuosius kraštus jie rinkosi gydomąsias ir atpalaiduojančias SPA procedūras čia pat, Lietuvoje. Ir dažnas iš jų buvo maloniai nustebęs, atradęs gerokai daugiau, nei tikėjosi“.

Lygindama su ankstesnių metų tendencijomis R. Neveraukė pastebi, kad išaugo klientų susidomėjimas sveikatą stiprinančiomis paslaugomis: gerokai dažniau buvo užsakomos mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“, gydomojo purvo sapropelio įvyniojimai, reabilitologų ir akupunktūros specialistų paslaugos.

Rasa Fedijienė,

Kultūra
2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių. Nuo rekordo iki Aukso paukštės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC) papuošė Palangą pulsuojančia vėliava iš juostelių su šūkiu...
Sveikata
Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 202 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 65 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 58 Kauno, 22 Klaipėdos, 15 Marijampolės, 8 Panevėžio, 28 Šiaulių, po 3 Telšių ir Utenos apskrityse. Taip pat per praėjusią parą šalyje buvo užfiksuoti 6 įvežtiniai atvejai, iš jų po 2 iš Jungtinės Karalystės ir Baltarusijos ir po 1 iš Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Iš 202 atvejų 60 asmenų užsikrėtimo aplinky...
Įvykiai
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliavimosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles. Izoliacijoje esantiems asmenims numatytos išimtys tais atvejais, kai norima vykti balsuoti Seimo rinkimuose bei lankant artimųjų kapus. Tam tikros išimtys taikomos ir sportininkams, jūrininkams bei Lenkijos piliečiams. Nauja tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu. Da...
Įvykiai
Pirmadienį, spalio 19 d., prasideda išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrajame ture. Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjai, dėl įvairių priežasčių negalintys balsuoti spalio 25 d., turi galimybę balsuoti iš anksto bet kurioje šalies savivaldybėje. Balsavimas iš anksto bus organizuojamas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių...
Įvykiai
Informuojame, kad nuo spalio 20 d. 12 val. iki spalio 21 d. 10 val. Būtingės, Kalgraužių, Mažučių, Šventosios miškuose Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai vykdys orientacinį žygį. Žygio metu nebus naudojamos mūšio imitacinės priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika), nebus vykdomi kasimo darbai.
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 70 iš jų registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse.  Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 146 asme...
Įvykiai
„Šiandien Palangoje – istorinė diena“, – tokiais žodžiais į gausiai susirinkusius kurorto gyventojus ir svečius šeštadienį kreipėsi Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Ir iš tiesų kurortas turi priežastį džiaugtis – duris visuomenei atvėrė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Šiuo svarbiu įvykiu padėtas taškas ne vienerius metus trukusioje kurorto simbolio – Kurhauzo – atgimimo po 2002-ųjų gaisro istorijoje. Gausus būrys palangiškių ir kurorto svečių šešt...
Kriminalai
Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą.
Įvairios
Degtukas židinio liepsnos pradžia rudens šaltam ryte *** Mintis naujos dienos nata dainos likimo mano *** Kava juoda stipri karšta vienintelė iš vakar *** Šviesa ugnies aušros manęs nubalina su meile dvasią *** Malda prabudusiems dangaus dievams bebaimiai apkabinus mirtį *** Gyvenimas kasryt naujai mane ugnim kava palepina *** Šypsaus man atgalios mirtis tad švęskime gyvenima