Palangos senjorai „Bočiai” aplankė Pakruojo dvarą

Palangos senjorai „Bočiai” aplankė Pakruojo dvarą

Daugelio pensininkų bendrijos „Bočiai” narių pageidavimu, Savivaldybei suteikus autobusą, buvo suorganizuota išvyka į Pakruojo dvaro gėlių festivalį „Vasarvidžio nakties sapnas 2020”. Važiavome maršrutu Palanga, Kretinga, Plungė, Telšiai, Šiauliai, Pakruojis. Kelionės metu gido neturėjome, todėl patys senjorai, kurie turėjo žinių apie pravažiuojamus miestus, papasakojo apie juos.

Neetatiniais gidais buvo Stasys Kaubrys, gimęs ir ilgai gyvenęs Kretingoje. Taip pat Janina Skripkauskienė, kuri papasakojo apie Plungę, nes gimė ir praleido vaikystę Plungėje. Idomiai apie Telšius papasakojo Regina Lopatė. Daug informacijos apie Šiaulių miestą suteikė šiaulietė šio straipsnio autorė gimusi ir ten praleidusi didžiąją gyvenimo dalį. Kad kelionė neprailgtų, skaitovai Nijolė Fultinavičienė, Danutė Šakinienė ir Stasys Kaubrys deklamavo eilėraščius.

Vos patekus į dvaro teritoriją, atsiveria kerintys vaizdai. Gėlių festivalyje „Vasarvidžio nakties sapnas 2020” panaudota net du milijonai gėlių. Pasijutome tarsi patekę į gėlių pasaką. Jos kurti į Pakruojo dvaro aplinką susirinko geriausi Lietuvos floristai ir dekoratoriai, kurie dirbdami meniškai ir kruopščiai, sukūrė neaprėpiamos fantazijos grožio ir meno kūrinius, gėlių skulptūras, kompozicijas, žydinčias menines instaliacijas, rudens, gėlių ir meilės įkvėptas vestuvines arkas, penkiolika išskirtinių unikalių arkų.

Be to, aplankėme alaus bravorą, kur alus gaminamas pagal senąsias tradicijas ir iki šiol galima pažinti „pirmoką“, „antroką“ ir „trečioką”. Užsukome į dvare įkurtą spirito varyklą, kur gimsta unikalūs skoniai, pripažinti aukso medaliais ne tik Europoje, bet ir už Atlanto.

Vida Tiškuvienė,

Pensininkų bendrijos „Bočiai”

pirmininko pavaduotoja

Palangos senjorai „Bočiai” Pakruojo dvaras gėlių festivalis Vasarvidžio nakties sapnas 2020 Palangos miesto savivaldybė autobusas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,928