Haiku Palangai kūrė 111 poetų

Haiku Palangai kūrė 111 poetų

Trečią kartą Palangos kurorto muziejaus iniciatyva surengtame poezijos konkurse „Haiku Palangai“ šiemet dalyvavo rekordinis skaičius kūrėjų. Šiemet haiku tema buvo „Vanduo“. Sveikindama į jaukią, vila „Anapilis“ tebevadinamą, Palangos kurorto muziejaus salę susirinkusius haiku kūrėjus ir šio poezijos žanro gerbėjus konkurso sumanytoja ir organizatorė, muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė-Bumbulienė pasidžiaugė, kad kasmet konkursas auga ir sukviečia vis daugiau poetų iš visos Lietuvos.

Konkurso komisijai – jos pirmininkei, poetei, eseistei, Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatei Elenai Karnauskaitei, poetui, eseistui, dramaturgui, vertėjui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Rolandui Rastauskui ir žurnalistei Livijai Grajauskienei šiemet teko nelengva užduotis išrinkti geriausius iš net 111 kūrėjų atsiųstų haiku – konkursui kiekvienas autorius pateikė nuo vieno iki šešių trieilių. Pirmajame konkurse 2018 metais dalyvavo 38, pernai – 65 autoriai.

Pagal konkurso nuostatus poetai, kurių pavardės komisijai nėra skelbiamos, buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Gausiausia – suaugusiųjų amžiaus grupė, kurioje buvo 65 dalyviai, jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje kūrybines jėgas išbandė 40, vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje sulaukta tik 6 autorių, todėl šioje grupėje buvo išrinktas tik vienas nugalėtojas.

Prieš paskelbdama trečiojo poezijos konkurso „Haiku Palangai“ laureatus, A. Levickytė-Bumbulienė padėkojo tiems žmonėms, nuo kurių, pasak jos, konkursas „atsispyrė“ ir dideliais šuoliais šoko į viršų – Palangos poetams bei literatams, kasmet pasidalijančiais savo kūryba: Nerijui Stasiuliui, Loretai Gliožerienei, Nijolei Fultinavičienei, Daliai Rakauskienei, Eglei Baranauskaitei, Dovilei Oškinytei, Almai Viskontienei, Virginijai Semenavičienei, Astai Brazaitienei, Stefanijai Šaltienei, Adelei Daukantaitei, Janinai Vambutienei, Audronei Žukauskaitei ir Julijai Paškevičiūtei.

Šiais metais viena iš temų buvo „Vanduo“, todėl konkurso organizatoriai bendradarbiavo su Palangos baseinu. Jo administracija atrinko keletą haiku, kurie, įrašyti specialiuose stenduose, pasitiks baseino lankytojus prie registratūros ir SPA zonoje. Įmonės „Palangos investicijų valdymas“ vadybininkė Eglė Rupulevičienė įteikė atminimo dovanas geriausius haiku vandens tema sukūrusiems autoriams: Anelei Tamošiūnaitei (Vilnius), Armintai Bilinskytei-Milkovičiūtei (Palanga), Adrijai Maciulevičiūtei (Palanga), Martynai Pacevičiūtei (Vilnius) ir Aleksandrui Sakui (Klaipėda).

Jau antrus metus prie konkurso viešinimo prisijungė ir specialius prizus įsteigė Haiku gimnazija. Šiemet prizus palangiškėms Arminai Bilinskytei-Milkovičiūtei ir Austėjai Daukšaitei įteikė rašytoja, Haiku gimnazijos vadovė Rugilė Audenienė, pabrėžusi, jog Austėjos kūryba ir pernai buvo įvertinta specialiu gimnazijos prizu.

Konkurso rengėjas Palangos kurorto muziejus taip išrinko tris prizininkus. Atminimo dovanos įteiktos palangiškėms Julijai Paškevičiūtei ir Domilei Panovaitei bei Godai Virginijai Bendoraitienei iš Klaipėdos.

Konkurso vertinimo komisijos išrinkti laureatai apdovanojami originaliais suvenyrais: knygą primenančiomis stiklo figūrėlėmis, ant kurių išgraviruotas Palangos herbas, prizą pelnęs haiku ir jo kūrėjo vardas ir pavardė. Be to, kaip ir kasmet, komisija skyrė papildomų prizų.

Jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje paskatinamasis prizas skirtas Evai Kniukštaitei (Palanga), prizas „Už kitokį žvilgsnį“ atiteko Justui Endriukaičiui (Vilnius). Trečiąją vietą komisija skyrė palangiškei Patricijai Gaidžiūnaitei, dvi antrosios vietos taip pat palangiškėms Rusnei Valiukaitei ir Gabrielei Petreikytei, o konkurso nugalėtojo laurai atiteko Arūnui Selenkovui (Vilnius).

Vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje specialiu komisijos prizu „Už dzūkišką melodiją“ buvo įvertinta Aurelija Astikaitė (Švenčionių r.). Konkurso nugalėtoja jau trečius metus iš eilės tapo palangiškė Mūza Svetickaitė.

Suaugusiųjų grupėje specialus prizas „Už žemaitišką sodrumą“ atiteko Nerijui Stasiuliui (Palanga), o prizas „Už Šventosios ženklus“, kurį įteikė Palangos miesto garbės pilietis, šventojiškis Mikelis Balčius, paskirtas Danutei Daukšytei-Lekniuvienei (Skuodo raj.). Trečiąja vieta įvertinti Jolantos Šilenskienės (Šiauliai) ir Danutės Morkūnienės (Trakų Vokė) sukurti haiku, antroji vieta jau antrus metus skirta Dainiaus Dirgėlos (Vilnius) trieiliui. Pirmąją vietą komisija skyrė Nijolei Kerušauskienei (Kaunas).

Poezijos konkursas „Haiku Palangai“ tradiciškai vyksta pavasarį kartu su renginių ciklu „Palangos dienos“, skirtu paminėti Palangos gražinimo Lietuvai ir Šventosios prijungimo metines bei sukaktį, kai pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas Palangos vardas.

Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-1 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-2 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-3 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-4 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-5 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-6 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-7 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-8 Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-9
Haiku Palangai kūrė 111 poetų, nuotrauka-10
Palangos kurorto muziejus iniciatyva poezijos konkursas Haiku Palangai Audronė Levickytė-Bumbulienė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939