Kviečia išreikšti savo nuomonę dėl galimybės turėti antrą pasą

Kviečia išreikšti savo nuomonę dėl galimybės turėti antrą pasą

Vidaus reikalų ministerija, siekdama išsiaiškinti Lietuvos Respublikos piliečių poreikį gauti antrą Lietuvos Respublikos pasą (t. y. vienu metu turėti du galiojančius Lietuvos Respublikos pasus), organizuoja viešąją konsultaciją. 

Šiuo metu Lietuvos Respublikos pilietis vienu metu gali turėti du jo tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus – asmens tapatybės kortelę ir Lietuvos Respublikos pasą ar kurį nors vieną iš jų.

Pastaraisiais metais Vidaus reikalų ministerija sulaukė piliečių pageidavimų (nuomonės), kad Lietuvoje turėtų būti sudaryta galimybė piliečiui, kuris turi pasą, bet negali juo naudotis (pvz., jo pasas pateiktas atitinkamai institucijai užsienio valstybės vizai gauti), ir kuriam būtina išvykti į užsienio valstybę (pvz., darbo tikslais), kuri nepripažįsta Lietuvos Respublikos išduotos asmens tapatybės kortelės tinkamu kelionės dokumentu, gauti antrą pasą.

Tam, kad būtų išduotas antras pasas, ministerija turės parengti Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo ir jį įgyvendinančių teisės aktų projektus, bus būtina pakeisti esamus valstybės registrus ir informacines sistemas, o tam gali prireikti apie 1,5 mln. eurų.

Todėl, siekiant išsiaiškinti, koks būtų tokios paslaugos – gauti antrą pasą – poreikis, šiuo metu rengiama viešoji konsultacija.

Į klausimus dėl antro paso maloniai kviečiame  atsakyti spustelėjus šią nuorodą: https://bit.ly/37ME9EL

LR vidaus reikalų ministerijos inf.
antras pasas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,859